X
 
 

Wakacyjne kursy języka angielskiego metodą Helen Doron

Helen DoronTego roku dzieci z całej Europy wzięły udział w wakacyjnym kursie języka w Wielkiej Brytanii. Obóz językowy trwał 10 dni. Zajęcia językowe odbywały się rano i popołudniami. Wakacje w anglojęzycznym kraju to idealna okazja, by uczyć się angielskiego oraz poznać nowych przyjaciół. Jeden z obozowiczów entuzjastycznie podsumował lekcje mówiąc, że te „4 godziny minęły dużo szybciej niż jedna 45-minutowa lekcja w mojej szkole!”

W czasie obozu dzieci zwiedziły Londyn, wzięły udział w mini-olimpiadzie, przyjęciu nad basenem. Były w parku linowym oraz w kinie. Sądząc po sukcesie pierwszej pilotażowej grupy, oczekujemy jeszcze więcej uczestników w przyszłym roku.

Oprócz obozu w Wielkiej Brytanii dzieci z Europy, Południowej Ameryki i Izraela uczestniczyły w wielu lokalnych językowych letnich kursach.

Na przykład we Włoszech zorganizowano Rodzinne Wakacje z Helen Doron. Wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci jaki i dorośli, przyznali, że program przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Wszyscy świetnie się bawili, podwyższając swoje językowe umiejętności. Uczestnicy doszli do wniosku, że już teraz rezerwują to miejsce na przyszły rok.

Helen Doron IzraelNiektóre z językowych obozów miały temat przewodni. Na Słowacji zorganizowano obóz indiański, w Ekwadorze – tydzień gotowania, w Izraelu „wycieczkę do Egiptu”.

Helen Doron Zielona GóraTakże w Polsce odbywały się kursy językowe. Z Wrocławia oraz Zielonej Góry grupa uczniów wyjechała na wycieczki do Wielkiej Brytanii, gdzie intensywnie zwiedzała oraz ćwiczyła swój angielski. Pierwsza ekspedycja za cel miała zdobyć Londyn, druga swoją przygodę i odkrywanie Wielkiej Brytanii kontynuowała od Oxfordu przez Stonehenge, Bath and Windsor. W Londynie uczestnicy wycieczki płynęli Tamizą na Greenwich, wdrapali się na the Monument, byli z wizytą w the Globe Skakespeare’s Theatre, przeszli najdłuższym tunelem pod Tamizą i odwiedzili Windsor – letnią rezydencję Jej Królewskiej Mości.

Helen Doron Zielona GóraDruga grupa podziwiała piękno oxfordzkich collegów, Stonehenge, starożytne łaźnie w Bath, Muzeum Harrego Pottera oraz Legoland.

Helen Doron LublinW Lublinie dzieci wzięły udział w półkoloniach językowych. Codziennie uczyły się angielskiego metodą Helen Doron, poznawały podstawy robotyki. Na Dziecięcym Uniwersytecie eksperymentowały podczas warsztatów biologiczno-chemicznych.

Helen Doron RzeszówW Rzeszowie przygotowano dla dzieci warsztaty tematyczne z języka angielskiego, kładące nacisk na kreatywność. Dzieci zwiedziły także Pracownię Rzemiosła Artystycznego, wzięły udział warsztatach plastycznych oraz w zajęciach z podstaw robotyki i programowania.

Na koniec dobra wiadomość:

“Wakacje, znów będą wakacje
Na pewno mam rację wakacje będą znów.” :-)