X
 
 

Więcej niż angielski – słówko od Helen Doron

Przez ponad 30 lat obserwuję, jak metoda Helen Doron pomaga dzieciom w nauce angielskiego. Jestem zadowolona z jej skuteczności i zainteresowana opiniami innych nauczycieli, naszych trenerów, właścicieli szkół na temat tego, jak metoda wpływa na ich prywatne życie oraz podejście biznesowe.

Metoda Helen Doron to nie tylko uczenie języka, to podstawa przyszłego sukcesu naszych uczniów na wielu innych polach.

Ostatnio skontaktował się ze mną przez media społecznościowe pewien mężczyzna, który powiedział mi, że metoda miała znaczący wpływ na jego postrzeganie procesu uczenia. Zrozumiał, że jest to proces bardzo dynamiczny i że koniecznie trzeba dopasować poziom do możliwości ucznia. Zastosował to, czego nauczył się od trenera metody i z powodzeniem przełożył te zasady na swoją pracę w przemyśle.

Lektorzy Helen Doron są wyszkoleni do tego, by dawać dzieciom pozytywne wzmocnienia, co motywuje je do dalszej nauki. Cały proces nauki opiera się na przekonaniu, że „tak, potrafisz!”. Dziecko jest zachęcane i wspierane na wiele różnych sposobów – to podejście odwołuje się do tradycyjnych metod uczenia oraz do wychowywania dzieci.

Tak właśnie rodzice powinni wspierać swoje dzieci. Bycie krytycznym czy negatywnym nie sprzyja rozwojowi dziecka. Kiedy rodzice rozumieją, że pozytywne wzmocnienia to doskonały sposób na naukę, mogą je wykorzystywać także w swoich relacjach z dzieckiem. Życie rodzinne na tym zyskuje, nawet zawodowe, ta metoda może być przeniesiona gdziekolwiek.

Kurs metody Helen Doron nie tylko daje nauczycielom międzynarodowe kwalifikacje, dzięki którym mogą uczyć na całym świecie, ale także cenne życiowe umiejętności. W czasie szkoleń widzę proces, przez który przechodzą lektorzy. To nie tylko nauka dawania pozytywnych wzmocnień. To głębszy proces, uczący, jak dotrzeć do swojego wewnętrznego dziecka. Dzięki zabawie lektorzy pokazują, jak radzić sobie w życiu. Nie zdziwiłabym się, gdyby ludzie brali udział w naszych szkoleniach, by poznać to podejście i stosować je na co dzień. To umiejętności na całe życie.