X
 
 

Wyniki konkursu na najlepszy projekt akcji “YOUNG HEROES”

ZWYCIĘZCY “Young Heroes”!

Na konkurs napłynęły 143 wspaniałe prace z 23 krajów. PIERWSZE MIEJSCE otrzymał projekt:

“Reusable Bags” Young Baggins z Ivanka pri Dunaji, ze Słowacji.

Opis projektu: „Jedna osoba zużywa średnio 466 plastikowych toreb rocznie. Minie kilka stuleci zanim te torby ulegną degradacji. Chcemy to zmienić w naszym mieście. Zdecydowaliśmy się stawić czoło problemowi. Nasza drużyna, składająca się z 13 osób, wyszła na ulice miasta i wręczyła nylonowe torby (naszej produkcji) 100 przechodniom, którzy zgodzili się używać ich zamiast toreb plastikowych. Pomysł bardzo się spodobał! Mamy nadzieję, że będziemy kontynuowali nasz projekt i będziemy rozdawać nylonowe torby!”

Drugie zajął projekt “Small Hands Can Clean the World” zgłoszony przez szkołę Helen Doron Nitra ze Słowacji.

Opis: „Wszędzie na świecie, i również w całej Słowacji, możecie zobaczyć pełno śmieci na ulicach miast, w lasach i parkach. Uczniom szkół Helen Doron oraz dzieciom z przedszkoli, w których uczymy, rozdaliśmy około 260 worków na śmieci (żółtych, niebieskich i czarnych), rękawiczki oraz ulotki informujące o akcji. Każdy miał za zadanie posprzątać wraz z rodzicami swoje najbliższe otoczeniem, zrobić zdjęcie i wysłać do nas. Chcielibyśmy kontynuować akcję i odwiedzić kolejne szkoły i przedszkola oraz zachęcić dzieci, by sprzątały świat.”

Na trzecim uplasował się projekt z Bośni i Hercegowiny pt. „Helen Doron Zebra Crossings” wymyślony przez szkołę Helen Doron z Travnik i Vitez.

„W naszym kraju kultura przechodzenia na pasach prawie nie istnieje. Ludzie przekraczają jezdnie w nieoznakowanych miejscach, a kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych czekających przy pasach. Co możemy zrobić, żeby to zmienić? Wymyśliliśmy „kolorowe” rozwiązanie, czyli kolorową zebrę dla pieszych. Chodzenie po niej to nie tylko świetna zabawa. Mamy nadzieję, że ta mała zmiana koloru zwróci uwagę ludzi na zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Kto nie chciałby przejść się po kolorowych pasach?”