Kilka pomysłów na udaną zabawę halloweenową

Już za parę dni Halloween, czyli anglosaski zwyczaj obchodzony 31 października najhuczniej w USA, Kandzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Podobno po Bożym Narodzeniu drugie ulubione i najbardziej popularne święto. Jego symbolem są lampiony zrobione z dyni, duchy, zombie, czarownice, nietoperze i czarne koty.  

Przejrzałam różne strony internetowe, by wybrać najlepsze pomysły. Zacznijmy od samego nauczyciela. Może przybrać straaaszny przydomek 🙂 Poniższa grafika świetnie się do tego nadaje. Przy okazji ćwiczymy słownictwo związane z nazwami miesięcy, szkolnych przyborów oraz określeniami osób.   

Teraz pomysły na zabawy. 

  1. Mumia z papieru toaletowego. Dzieci dzielimy na drużyny 3 osobowe. Każda drużyna wyznacza osobę, która będzie owijana papierem. Dwie pozostałe owijają.

A jeśli nie macie aż tylu rolek, lub zależy Wam na podejściu ekologicznym, to możecie wykorzystać rolki po papierze i zrobić mini mumię. 

2. Zabawa z balonami. Do balonów wkładamy pojedyncze karteczki z zadaniami. Uczestnicy zabawy przekłuwają balony i wykonują zadania z wylosowanej kartki. 

Przykładowe zadania: 

Walk like Frankenstein

Say „Booooo!” like a ghost

Make a “creak” like a squeaky old door

“Hoot” like an owl

Flap your arms like a bat

Walk like a zombie

Say “Happy Halloween” in your scariest voice

Walk like a mummy

Pretend that your trick or treat bag weighs 100 pounds

Do your scariest scream

Pretend to rake up a pile of leaves and jump into it

Cackle like a witch

Pretend to walk through a sticky spider web

Pretend to carve a jack o’ lantern

3. Klasyczna zabawa „Apple bobbing”, czyli łapanie zębami za ogonki jabłek, które pływają w misce pełnej wody. Komu uda się ta sztuka, tego czeka szczęście w nadchodzącym roku.

Zamiast jabłek można zjadać smakołyki zawieszone na nitce. Oczywiście tak jak w przypadku “apple bobbing” nie można sobie pomagać rękami.

4. Zabawa ruchowa w „niewidzialnych” –  zła  czarownica chce złapać jak najwięcej osób. Trzeba jej uciec. Jedyny sposób na ucieczkę, kiedy czarownica patrzy, to siadanie na krześle i jak najszybsze złapanie się za kostki. Czarownica obraca się, kiedy milknie muzyka.

5. Zabawa „Przejdź przez bagno”. Robimy tor z rozłożonych na podłodze gazet. Aby przejść przez bagno, trzeba tylko iść po gazetach.

6. Próbowanie eliksirów.  Różne smaki napojów, na przykład: słodkie, kwaśne, gorzkie, słone, ostre, łagodne, itp.

7. Słodka przekąska: muffinki, które ozdabiamy halloweenowo. Przy okazji można przeprowadzić konkurs na najstraszniejszą muffinkę. 

Happy Halloween!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.