English through drama

Coraz powszechniejsze staje się urozmaicanie nauczania dzieci języka angielskiego poprzez teatr. Zajęcia takie nazywają się „English through drama”. Dzieci aktywnie uczestniczą w przygotowaniu scenografii, kostiumów, uczą się ról, pokonują tremę i przede wszystkim świetnie bawią.

Szkoła HD w Błoniu wystawiła tradycyjną angielską pantomimę – spektakl „Little Red Riding Hood”. Pantomima angielska różni się ona od tego, jak wygląda pantomima klasyczna. Aktorzy nie posługują się tylko „minami”, ale również mówią. Publiczność bierze udział w przedstawieniu, śpiewając piosenki, tańcząc, odpowiadając na pytania padające ze sceny. Często są to wskazówki pomagające bohaterom rozwikłać zagmatwane sprawy.

W Kluczborku szkoła HD zorganizowała I Dziecięcy Festiwal Teatrów Obcojęzycznych „Szekspirek”. W czasie pierwszej edycji młodzi artyści przygotowali przedstawienia po angielsku i po niemiecku.

W Puławach natomiast spektakl w języku angielskim pt. „Goldilocks and the Three Bears”, w wykonaniu uczniów szkoły HD, rozpoczął bal karnawałowy.

Wystawianie sztuk po angielsku to nie tylko świetny i przynoszący efekty sposób nauki języka, to także dobra zabawa oraz odkrywanie prawdziwych aktorskich talentów. W Kluczborku za niezwykłą grę wyróżniono jedną z tamtejszej uczennic szkoły podstawowej.

Dodaj komentarz