O lektorach Helen Doron

Szkoły Helen Doron uroczyście pożegnały rok szkolny – o obchodach można poczytać tutaj – oraz rozpoczęły kursy wakacyjne – szczegółowe informacje tutaj.

Te wszystkie wydarzenia nie były by możliwe, gdyby nie lektorzy Helen Doron. Dziś wpis im dedykowany.

Dobrą szkołę rozpoznaje się po doskonale wykwalifikowanych, zaangażowanych oraz oddanych swojej pracy nauczycielach. Wszyscy lektorzy, uczący metodą Helen Doron, przechodzą regularne szkolenia, by podwyższać swoje umiejętności. A także aby być na bieżąco z najnowszymi metodami nauczania. Dzięki nim lekcje nie są nudne, wypełniają je pomysłowe gry i zabawy, a dzieci opuszczają lekcje zadowolone i wesołe.

Jeden z rodziców powiedział kiedyś, że posyła swoje dzieci do szkół Helen Doron, bo chce, aby jego pociechy miały kontakt z tak zaangażowanymi i oddanymi swojej pracy osobami.

Prawdziwe nauczanie to nie tylko lekcja. To także czas spędzony na przygotowywaniu się do niej – wymyślaniu i robieniu pomocy naukowych, projektowaniu gier, szukaniu atrakcyjnych pomysłów na zabawy.

Lektorzy Helen Doron prowadzą zajęcia już dla niemowlaków. Dzięki kursowi Baby’s Best Start przygodę z angielskim mogą rozpocząć 3-miesięczne dzieci. Nauczyciele są zatem świadkami pierwszych kroków swoich małych uczniów, pierwszych nieśmiało wypowiadanych słów, zarówno po polsku jak i po angielsku. Towarzyszą dzieciom w ich pierwszych kontaktach z rówieśnikami. To w ich obecności zawiązują się pierwsze w życiu małych uczniów przyjaźnie.

Nauczyciele Helen Doron są także pierwszymi w życiu dzieci autorytetami – oczywiście poza rodzicami, czy członkami najbliższej rodziny. Często słyszą od rodziców, że dla ich pociech, to co powie pani czy pan od angielskiego jest „święte”.

Ucząc tak małe dzieci lektorzy Helen Doron nie mogą być tylko nauczycielami, biorącymi odpowiedzialność jedynie za ich językowe umiejętności. Są także towarzyszami rozwoju, przewodzą pierwszym społecznym kontaktom, pokazują świat – inną kulturę, zbliżają do ludzi mówiących innym językiem. Umiejętności językowe i dydaktyczne nauczycieli Helen Doron muszą być więc podparte znajomością psychologii, pedagogiki, najnowszych teorii dotyczących wychowania.

Praca lektorów Helen Doron to także organizowanie imprez, pikników, ognisk, karnawałowych zabaw, świąt, np. Dnia Mamy, Dnia Taty, czy Dnia Przyjaciela.

Nauczycielom powierza się przecież to, co w życiu najważniejsze – swoje dzieci, dla których zawsze chcemy jak najlepiej. Dlatego nie zawaham się powiedzieć, że lektorzy Helen Doron są do tego zadania świetnie przygotowani.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za ich pracę i życzymy dużo odpoczynku w czasie wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.