Prezent na Nowy Rok

Czas to doskonały prezent. Kiedy dajemy komuś czas, swoją uwagę i zainteresowanie to zawsze działa, bez względu na wiek. Prezent nie tylko dla dzieci, sprawdza się i w przypadku dorosłych. Dlatego zainteresował mnie „Time box”, który znalazłam na platformie internetowej poświęconej rodzinie.

„Time box” to specjalny prezent dla dzieci wręczany w pierwszy dzień Nowego Roku. Dzięki temu dorośli zobowiązują się, że będą mieli więcej czasu na rozmowę, słuchanie i bycie razem.  

Każda rodzina może zaprojektować własny „Time box” zgodnie ze swoimi preferencjami, z tym, co lubi, czym się interesuje. Jeśli na przykład Wasze dzieci uwielbiają oglądać w sobotę rano bajki, to taka aktywność, w której biorą udział wszyscy domownicy, może się znaleźć w pudełku.

Przy wymyślaniu pudełka jest jedna ważna zasada. Nie chodzi o to, ile wydamy pieniędzy, a o jakość czasu razem spędzonego.

Do pudełka można włożyć po jednej kopercie na każdy miesiąc. W każdej z nich znajduje się to, co dane dziecko chciałoby robić. I albo cała rodzina robi to wspólnie, albo jedno dziecko z jednym rodzicem. Ta opcja szczególnie dobrze sprawdzi się w wypadku rodzin wielodzietnych. Dzieci, które mają dużo rodzeństwa, potrzebują czasem spędzić parę chwilę sam na sam z rodzicem. No i oczywiście odpocząć od reszty.  

To nie musi być tylko jedna aktywność w miesiącu. Do zagospodarowania są jeszcze weekendy i szkole wakacje zimowe i letnie.

„Time box” jest prostym sposobem, żeby pokazać, jak bardzo chcemy spędzać czas z dziećmi i że jest to dla nas niezwykle ważne. Poza tym miło jest czekać na kolejne wspólne chwile, które są trochę inne od codziennej rutyny.

Na „Time box” idealnie nadaje się pudełko po butach, które można razem z dziećmi ozdobić. Warto je postawić gdzieś na widoku, żeby o nim nie zapomnieć.

Jakie macie pomysły na wspólne spędzanie czasu?

Więcej pomysłów znajdziecie tutaj https://bit.ly/2RmgqW9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.