Hitowa piosenka i film w roku Twojego urodzenia

Dziś nie będzie ani o dzieciach, ani o nauczaniu, ani nawet o wychowaniu. Jest niedziela, więc trzeba odpocząć. A w ramach odpoczynku polecam pobawić się dwoma aplikacjami. Zwykle na tym blogu znajdziecie rekomendacje platform online dla dzieci. Teraz coś dla dorosłych. Choć gdyby dzieci chciały, też się mogą tym pobawić. Szczególnie te starsze.

Pierwsza aplikacja nazywa się http://www.thisdayinmusic.com/birthdayno1 i można na niej sprawdzi, jaka piosenka była popularna w dniu Waszych urodzin. Do wyboru jest pięć krajów. Polski niestety nie ma. Są za to: Wielka Brytania, USA, Australia, Kanada i Niemcy.

Twórcy aplikacji analizując listy sprzedaży i spis przebojów w konkretnych latach zmierzyli popularność piosenek.

W dniu moich urodzin hitem była piosenka Johna Lennona pt. „Starting over” wraz ze słynnym klipem, w którym autor piosenki i jego ukochana rozbierają się i… wskakują do łóżka J

Podobnie działa strona http://playback.fm/birthday-movie. Można tu sprawdzić, jaki film robił furorę w miesiącu, w którym przyszliście na świat. Trailer też jest dostępny. Fabułę filmu, który był popularny w czasie moich urodzin przedstawia się tak: trzy sekretarki mają dość nieprzyjemnego szefa i postanawiają go uwięzić, a same przejmują kierowanie wydziałem. Role główne m. in. grały Jane Fonda i Dolly Parton. A tytuł filmu to „Od dziewiątej do piątej”.

Hmm… z pewnością obejrzę J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.