O tym, co stanowi 3% wagi naszego ciała

Najlepiej jest, kiedy nauka języka odbywa się poprzez wszystkie zmysły. Tak uczymy się języka ojczystego, tak też możemy uczyć się i języków obcych. Sygnały docierające dzięki zmysłom są odbierane i przetwarzane przez umysł. Dzięki nim nasz mózg ma pożywkę i jest w stanie uczyć się wciąż nowych rzeczy. By zapewnić mu optymalne warunki rozwoju, trzeba o niego dbać.

Mózg jest dość duży, bo stanowi 3% wagi całego ciała. Potrzebuje 20% wytworzonej energii. Dlatego ważne jest, by pomagać mu wydajniej pracować. Co możemy zrobić?

Przede wszystkim trzeba zapomnieć o słodkich napojach i pić dużo wody. Słodkie soki odwadniają organizm. Jeśli mózg jest odwodniony, nasze ciało zaczyna wytwarzać hormon stresu, który niszczy dendryty – część neuronu, czyli jedno z ważniejszych miejsc, gdzie przechowywana jest nasza pamięć.

Ulubionymi daniami naszego mózgu, oprócz warzyw i owoców, są orzechy i ryby. Orzechy poprawiają zdolność koncentracji i pamięć. Ryby natomiast zawierają kwas, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i rozwoju komórek.

Kolejna ważna rzecz to sen. Dla dobrej pracy mózgu jest niezbędny. Umysł porządkuje wtedy to wszystko, czego nauczył się, czy też doświadczył w czasie dnia. Ponadto sen relaksuje i regeneruje organizm. Najlepsze godziny snu są między 23 a 7.

Nie bez powodu jedno z przysłów mówi, że ruch to zdrowie, a w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Dzięki stosowaniu tych kilku prostych zasad poprawimy funkcjonowanie naszego mózgu i zapewnimy sobie lepsze samopoczucie.

Powodzenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.