Egg hunt, rolling eggs – brytyjskie zwyczaje wielkanocne

Dzieci w Wielkiej Brytanii świętują Wielkanoc bawiąc się w zorganizowane specjalnie dla nich konkursy. Nagrodą są oczywiście słodkości.

Czekoladowe jajka można zdobyć urządzając Egg hunt, czyli polowanie na jajka. Rodzice chowają słodkie jajeczka w ogrodzie, a dzieci w niedzielę rano ich szukają.

Inna gra to Rolling eggs – toczenie jaj. Należy jak najszybciej i bez stłuczenia skorupki sturlać z górki jajko.

Niektórzy bawią się w stukanie jajek. Każdy z uczestników zabawy trzyma jajko i uderza nim o jajko przeciwnika. Wygrywa ten, kogo jajko stłucze się najpóźniej.

W szkole Helen Doron w Lubartowie zaraz po świętach zorganizowano dla uczniów takie same angielskie zabawy. Impreza odbywała się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Po czytaniu bajki w miejskiej bibliotece dzieci oraz ich rodzice wzięli udział w kilku tradycyjnych angielskich grach wielkanocnych. Szukano czekoladowych jajeczek w trawie, turlano jajeczka, wyławiano jabłka z wody ustami. Zabawa była przednia.

Cała fotorelacja w wydarzenia dostępna tutaj: http://helendoron.pl/lubartow/2012/04/11/easter-egg-hunt/

Nauka języka angielskiego dla dzieci to nie wkuwanie słówek, ani rozwiązywanie ćwiczeń gramatycznych. To przede wszystkim dobra zabawa, w czasie której oprócz języka poznaje się również kulturę oraz zwyczaje Wielkiej Brytanii. Język nie istnieje bez ludzi, a ludzie pod każdą szerokością geograficzną mają swoje święta, które obchodzą na swój sposób. Pokazując dzieciom te zwyczaje oraz tamtejszy tryb życia wychowujemy je na świadomych i ciekawych świata ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.