Standardy ochrony dzieci

Ochrona dzieci w szkołach Helen Doron English®


Zależy nam, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo w naszych szkołach. Tutaj nie jest dozwolona żadna przemoc. Nikt na nikogo nie krzyczy, nie wolno nikogo obrażać, bić, popychać czy szarpać. Nie można nikomu grozić ani mówić rzeczy, sprawiających komuś przykrość.


Nauczyciele mają obowiązek traktować Cię z szacunkiem i otoczyć opieką w trakcie pobytu u nas.
Nikt nie może zmuszać Cię do rzeczy, których nie chcesz robić. Nasi nauczyciele mogą prosić Cię tylko o to, co ma związek z zajęciami.


Także Twoi koledzy i koleżanki powinni zachowywać się tak, aby przebywanie z nimi było dla Ciebie dobrym doświadczeniem.

Mamy również ogromną prośbę. Traktuj kolegów i koleżanki z sympatią i szacunkiem – tak jak oni powinni traktować Ciebie.
W szkołach Helen Doron wszyscy mają się uczyć, bawić i miło spędzać czas.


Jeżeli wydarzy się cokolwiek, co Cię niepokoi, powoduje, że czujesz się źle, powiedz o tym przede wszystkim swoim rodzicom lub nauczycielowi.
Wyznaczyliśmy również w każdej szkole osobę, z którą możesz podzielić się swoimi obawami lub problemami.
Jeżeli czujesz się źle z powodu czyjegoś zachowania w trakcie pobytu u nas – porozmawiaj z nią o tym. Możesz rozmawiać o wszystkim. Zawsze otrzymasz wsparcie i pomoc.

Jeżeli nie czujesz się tu komfortowo i nie chcesz rozmawiać z żadnym z naszych Nauczycieli na ten temat, Helen Doron English wyznaczyła osobę do kontaktu.
Jest to Pani Dorota Tereszczuk, która czeka na Twój telefon pod numerem 501 372 999.

Oprócz tego w sytuacjach trudnych, gdy czujesz, że ktoś robi Ci krzywdę lub zachowuje się nieodpowiednio, możesz zadzwonić na numer telefonu specjalnego pogotowia, stworzonego aby pomagać dzieciom, którym dzieje się krzywda. Nazywa się „Niebieska Linia” i będziesz mógł tam porozmawiać o swoich problemach ze specjalistami: 800 120 002, strona internetowa: www.niebieskalinia.pl

albo

Ogólnokrajowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym tel. +48 222 309 900
Jeżeli dzieje Ci się krzywda, zawsze możesz zadzwonić także na ogólny numer ratunkowy, gdzie otrzymasz niezbędną pomoc: 112