X
 
 • Ucz razem z nami

  Zostań certyfikowanym lektorem Helen Doron English . Dołącz do najlepszych nauczycieli ESL (English as a Second Language) na świecie!

 

Zostań nauczycielem

Kreatywne, niezapomniane, bogate w dobrą zabawę lekcje dzięki pomysłowym lektorom Helen Doron English.
Po czym poznać dobrą szkołę językową? Przede wszystkim po nauczycielach. Im lepiej wykwalifikowani, zaangażowani, oddani swojej pracy, tym więcej przyswajają ich uczniowie.

Wszyscy lektorzy, uczący metodą Helen Doron, przechodzą regularne szkolenia, podwyższając swoje umiejętności, dokształcając się z najnowszych metod efektywnego nauczania. Dzięki temu lekcje nie są nudne, a pełne pomysłowych gier i zabaw. Uczniowie wychodzą ze szkoły zadowoleni i weseli. Nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

Jeden z rodziców powiedział kiedyś, że posyła swoje dzieci do szkoły Helen Doron, bo oprócz nauki angielskiego, chce, aby jego pociechy miały kontakt z tak zaangażowanymi i oddanymi swojej pracy ludźmi. Dobry nauczyciel to z pewnością wzór do naśladowania dla dzieci. Często słyszę od rodziców, że dla ich pociech, to co powie pani czy pan od angielskiego jest „święte”.

Prawdziwe nauczanie to nie tylko lekcja. To nie tylko 45 minut czy godzina pracy z uczniami. To także czas spędzony na przygotowywaniu się do zajęć – wymyślaniu i robieniu pomocy naukowych, projektowaniu gier, szukaniu atrakcyjnych pomysłów na zabawy.

Nauczycielom powierza się przecież to, co w życiu najważniejsze – swoje dzieci. Dlatego lektorzy Helen Doron są do tego zadania świetnie przygotowani.

Nauczyciele

 • “Pozwalam moim uczniom na bycie sobą, chwalę za ich zaangażowanie w zajęcia. Na tym właśnie polega pozytywne wzmacnianie. Widziałam, jak nieśmiałe, problematyczne dzieci rozkwitają w czasie rocznego kursu u nas.”

  Paula Daunt, lektorka Helen Doron English z Berlina
 • “Jestem szczęśliwa, że mogę być częścią magii Helen Doron. Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że będę uczyć metodą Helen Doron w małym wysokogórskim miasteczku, liczącym około 6 000 mieszkańców, prawdopodobnie bym mu nie uwierzyła.”

  Mitsa Pepelanova, lektorka Helen Doron English z Bułgarii
 • „Dzięki zajęciom zdobyłem pewność siebie. Mój nauczyciel był bardzo miły. Lubiłem z nim rozmawiać, nie tylko dlatego, że był moim lektorem. Lubiłem go jako osobę.”

  Marcin Parafiniuk, były uczeń z Polski
 

Jaki trening otrzymują nasi lektorzy?

 • Accepted file types: jpg, png, pdf, doc, docx, txt.

 • Czy lubisz pracować z dziećmi?
 • Mówisz biegle po angielsku?
 • Szukasz ciekawej, dającej spełnienie pracy?

Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytania brzmi “tak”, zostając lektorem Helen Doron English, dokonasz najlepszego wyboru. Jako nauczyciel będziesz mógł wybrać godziny, w których chcesz pracować, będziesz miał satysfakcjonujące zarobki oraz pracę przynoszącą zadowolenie i dumę z bycia częścią globalnej wspólnoty lektorów Helen Doron.

Oferujemy:

 • Sprawdzoną metodę uczącą dzieci, w każdym wieku, angielskiego jako drugiego języka (ESL)
 • Prawie 30-letnie doświadczenie w nauczeniu dzieci angielskiego
 • Różne ścieżki kariery: samozatrudniony nauczyciel lub pracownik centrum
 • Międzynarodowy dyplom, który uprawnia do nauczania metodą Helen Doron English na całym świecie
 • Wsparcie w nauczaniu poprzez najwyższej jakości materiały, coroczne szkolenia i konferencje, wewnętrzną sieć oraz portal dla nauczycieli
 • Satysfakcjonującą karierę i znaczący wpływ na życie dzieci

Szukamy kandydatów, którzy:

 • Znają doskonale angielski, zarówno w mowie jak i w piśmie
 • Mają doświadczenie w uczeniu dzieci angielskiego
 • Posiadają wyższe wykształcenie

Szkolenie nauczycieli na lektorów metody Helen Doron


 

Opinie nauczycieli

 • “Naprawdę kocham moją pracę w Helen Doron, bo dzięki niej jestem kreatywna. Uwielbiam wymyślać nowe pomoce naukowe i gry. O to właśnie chodzi w Helen Doron, tak wykazać się kreatywnością, by zabawy były interesujące dla dzieci i cieszyły je.”

  Paula Daunt, lektorka Helen Doron English z Berlina
 • “Chciałbym bardzo podziękować lektorom Helen Doron English za nauczenie mnie angielskiego. Otrzymałem solidne podstawy. Pokazano mi, jaki fajny jest angielski i jakie ciekawe perspektywy daje jego znajomość.” Marcin Parafiniuk, były uczeń z Polski.

  Zostań nauczycielem
 
 
 • Accepted file types: jpg, png, pdf, doc, docx, txt.

To nie przypadek, że nasi lektorzy są najlepsi. Profesjonalne przygotowanie do pracy jest dla nas priorytetem.

Małe grupy

Szkolenie nauczycieli wygląda podobnie jak zajęcia w szkole Helen Doron. Odbywa się w małych grupach, pod okiem trenera, który angażuje wszystkich uczestników do pracy.

Kursy

Kandydaci na nauczycieli mogą zdecydować, czy chcą uczyć dzieci młodsze – Helen Doron Early English (HDEE) – czy młodzież – Helen Doron Teen English (HDTE). Wybór zależy od preferencji oraz wcześniejszego doświadczenia. Nauczyciele, którzy z powodzeniem ukończyli szkolenie Helen Doron Early English, mogą poszerzyć swoje umiejętności i nabyć uprawnienia do nauczania nastolatków uczestnicząc w odpowiednich seminariach.

Długość kursów

Kursy HDEE i DHTE trwają po 5 dni. Każdy jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy trwa 2 dni i poświęcony jest prezentacji metody i wprowadzeniu do niej. Kandydaci zapoznają się z materiałami, metodologią, a trener ma szansę zweryfikować ich predyspozycje do nauczania dzieci. Osoby, które zakwalifikowały się kolejnego etapu, zgłębiają metodę, przygotowują prezentacje przykładowych lekcji i piszą esej.

Trenerzy

Wszyscy trenerzy metody Helen Doron English są profesjonalnie przygotowani do szkoleń. Sami są doświadczonymi nauczycielami metodą Helen Doron i wiedzą, jak przekazać jej tajniki nowym nauczycielom.

Ukończenie kursu

Kandydaci muszą spełnić wszystkie wymagane warunki, by ukończyć kurs. W trakcie szkolenie każdego dnia wieczorem trzeba poświęcić minimum godzinę na przygotowanie się do zajęć na kolejny dzień. Napisanie eseju oraz pomyślne zaliczenie prezentacji są warunkami ukończenia kursu.

W co zostaje wyposażony absolwent kursu

Wszyscy absolwenci dostają zestaw materiałów do uczenia: książki, płyty, plany lekcji, podstawowe obrazki. Nauczyciele, którzy pracować będą indywidualnie otrzymują także praktyczne informacje, dotyczące założenia swojego własnego biznesu. Absolwenci otrzymują także dyplom Helen Doron English, który upoważnia ich do uczenia w ponad 700 szkołach Helen Doron na całym świecie lub założenia swojej własnej szkoły.

Wszyscy nauczyciele mają dostęp do materiałów, gier, pomysłów na ciekawe scenariusze lekcji dzięki wewnętrznej sieci internetowej. Mogą drukować atrakcyjne gry, obrazki, pomoce naukowe. Ponadto lektorzy mają też nauczycielskie forum, gdzie mogą dzielić się pomysłami na lekcje oraz prosić o rady innych nauczycieli.



Opinie nauczycieli

 • „Metodą Helen Doron English uczę od 7 lat. Od zawsze wiedziałam, że chcę uczyć dzieci obcego języka, ale nie wiedziałam jak. Szkoła jest sztywna i nudna, dlatego odkryłam wspaniałą metodę, dzięki której dzieci uczą się bawiąc i ciesząc. Wciąż myślę, że to niezwykłe!”

  Misha Ewell, lektorka Helen Doron English z Czech
 • „Helen Doron English jest dziś niekwestionowanym światowym liderem w nauczaniu dzieci angielskiego nie dzięki swojej metodologii, czy materiałom, ale dzięki NAJLEPSZYM NAUCZYCIELOM.”

  Helen Doron, założycielka sieci szkół Helen Doron English
 

 

 • Accepted file types: jpg, png, pdf, doc, docx, txt.