Angielski dla przedszkolaków (4-6 lat)

Angielski dla przedszkolaka

W wieku kilku lat Twój maluch to „żywe srebro”. Wszędzie go pełno, wszystko go interesuje, zadaje Ci mnóstwo pytań. Jego naturalna dziecięca ciekawość jest najlepszym narzędziem do zgłębiania wiedzy.

My energię Twojego przedszkolaka z powodzeniem wykorzystujemy na zajęciach. Pozwalamy mu dotykać różnych przedmiotów, próbować potraw, eksperymentować, przy okazji ucząc go po angielsku kształtów, kolorów, smaków czy czynności.

Zachęcamy też Twojego malucha do wspólnych gier i zabaw z rówieśnikami. W parach lub grupach dzieci współzawodniczą ze sobą, ciesząc się ze zwycięstw, a przegrane traktując jak okazję do nauki. Ta rosnąca samodzielność i samoświadomość będzie dla nich już wkrótce wsparciem w środowisku szkolnym.

Angielski dla przedszkolaka
Angielski dla przedszkolaka
Element graficzny
Element graficzny

Angielski dla małych dzieci
- czego możesz się spodziewać?

Kurs Fun with Flupe

  • odważne mówienie na głos po angielsku
  • nauka współpracy w grupie oraz dzielenia się z innymi
  • tańczenie i śpiewanie po angielsku do utworów z aplikacji Song Club

Kurs More Fun with Flupe

  • komunikacja pełnymi zdaniami po angielsku
  • budowanie koncentracji i umiejętności pracy w skupieniu
  • rozbudzanie kreatywności i pewności siebie

Kurs Nat and Friends

  • czytanie pierwszych słów w języku angielskim
  • współpraca i zdrowe współzawodnictwo w grupie rówieśniczej
  • zachęcanie do samodzielności pomocnej w szkole podstawowej
Element graficzny

Zobacz zajęcia w naszej szkole angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Angielski dla przedszkolaków
- czego nauczy się Twoje dziecko?

Twój kilkulatek z maluszka skupionego na sobie powoli przekształca się w członka większej społeczności. Idzie do przedszkola lub na zajęcia dodatkowe, spotyka swoich rówieśników i podstawową jego potrzebą staje się porozumienie z nimi. Dlatego na naszych kursach angielskiego stawiamy przede wszystkim na skuteczną komunikację.

Twój przedszkolak zaczyna odważnie mówić na głos po angielsku. Na początku są to pojedyncze słowa lub zwroty, ale wkrótce wypowiada też całe zdania. My pozytywnie go wzmacniamy, chwaląc wszelkie próby użycia języka angielskiego. Budujemy w nim poczucie pewności, że pomyłka jest elementem procesu nauki, a najważniejszym celem jest „dogadanie się”.

Od 6. roku życia dziecka wprowadzamy na nasze zajęcia aplikację Helen Doron Read, wykorzystującą zasady czytania globalnego. Dzięki niej Twój maluch uczy się czytania w taki sam sposób, jak brytyjskie dzieci. Tak przygotowany, z większą swobodą pójdzie do pierwszej klasy podstawówki.

Angielski dla przedszkolaków <br>- czego nauczy się Twoje dziecko?

Pytania i odpowiedzi

Czy zajęcia raz w tygodniu to nie za mało?

Ważnym elementem naszej metody jest odsłuchiwanie nagrań w tle dwa razy dziennie. W ten sposób Twoje dziecko poznaje melodię języka, akcent, wymowę i całe konstrukcje gramatyczne. Na lekcjach nauczyciel nadaje „osłuchanym” słowom znaczenie (poprzez gry, piosenki i wspólne zabawy). Razem z zajęciami Twój kilkulatek ma więc kontakt z językiem angielskim 15 razy w tygodniu. Tak właśnie działa naturalna metoda nauki drugiego języka.

Czy w kursach angielskiego dla przedszkolaków uczestniczą rodzice?

Od kursu Fun with Flupe zachęcamy rodziców, aby stopniowo pozostawiali swoje dzieci same na coraz dłużej. Zapraszamy Cię więc do naszej poczekalni na chwilę dla siebie. W czasie zajęć Twój maluch może w każdym momencie wyjść i przytulić się do Ciebie, a potem – uspokojony – wrócić do swojej przygody z angielskim. Taka nauka samodzielności pomoże mu też w budowaniu pewności siebie w przedszkolu.

Czy zajęcia są tylko w języku angielskim?

Tak, lektor mówi do dzieci w języku angielskim. Tak samo Twój maluch uczył się języka ojczystego – mówiliście do niego tylko po polsku. Dzieci uczą się znaczeń nowych słów poprzez kontekst. W domu mają kontakt ze ścieżką dźwiękową w języku angielskim, dzięki której oswajają się ze słownictwem i konstrukcjami gramatycznymi, a na zajęciach nauczyciel obrazowo je wyjaśnia (według specjalnych autorskich scenariuszy). Dzięki temu wiedza szybciej zapisuje się w pamięci długotrwałej, a nauka jest skuteczna i – co bardzo ważne – przyjemna dla Twojego dziecka.

Angielski dla przedszkola – czy zabawa to nauka?

Angielski dla przedszkola – czy zabawa to nauka?

Wiele razy słyszeliśmy, że „jak nauka nie boli, to nie jest skuteczna”. Przyzwyczailiśmy się więc, że trzeba wkuwać, robić testy i bez końca powtarzać słówka, aby poznać drugi język. My proponujemy inną ścieżkę. Metodę naturalną.

Stwarzamy Twojemu kilkulatkowi naturalne środowisko do zabawy i eksplorowania świata, czyli to tego, co lubi robić najbardziej. Zachęcamy do wspólnych gier, biegania i skakania, do tańczenia i śpiewania, do bycia sobą – czyli dzieckiem. Tym samym umożliwiamy mu chłonięcie wrażeń wszystkimi zmysłami. A ponieważ mówimy do niego wyłącznie po angielsku, maluch chłonie drugi język niemal bezwiednie.

Podobnie przyswajane są zasady gramatyczne. Świadomego budowania zdań Twój przedszkolak nauczy się dopiero za kilka lat. Teraz poznaje je intuicyjnie, osłuchując się z nimi podczas codziennego słuchania nagrań w domu. Dokładnie tak, jak nauczył się mówić poprawnie od najmłodszych lat w swoim języku ojczystym.

Angielski dla przedszkola – czy zabawa to nauka?