Angielski dla najmłodszych (0-3 lat)

Angielski dla maluchów

Twoje dziecko od urodzenia jest nastawione na rozwój. Przez pierwsze miesiące życia jego mózg jest otwarty na wszystkie dźwięki i języki świata. Który z nich uzna za ojczysty, który za drugi czy trzeci zależy od intensywności dźwięków, w których zostaje zanurzony.

Dlatego w szkołach Helen Doron angielski dla niemowląt zaczyna się już od 3. miesiąca życia Twojego dziecka. Z Tobą u boku, Twój maluch poznaje świat wszystkimi zmysłami: dotyka przedmiotów, słucha piosenek, poznaje zapachy. Rozwija się też ruchowo i manualnie: turla się, skacze, przelewa wodę łyżeczką.

Przez cały czas jest otoczony angielskim. Nauczyciel mówi wyłącznie w drugim języku, wyjaśniając nowe słowa również gestem, ruchem czy przykładem. Powtarzając je wielokrotnie w różnorodnych grach i zabawach, Twój maluszek nawet nie zauważa, jak wiele się uczy.

Angielski dla maluchów
Angielski dla maluchów
Element graficzny
Element graficzny

Angielski dla małych dzieci
- czego możesz się spodziewać?

Kurs Baby’s Best Start

  • kurs ogólnorozwojowy dla dziecka wraz z rodzicem
  • ćwiczenie motoryki małej oraz rozbudzanie wszystkich zmysłów
  • osłuchiwanie się z melodią i rytmem języka angielskiego

Kurs Toddler’s Best Start

  • pierwsze słowa wypowiadane w drugim języku
  • uczenie się zasad współpracy w grupie rówieśniczej
  • poznawanie świata poprzez eksperymenty

Kurs It’s a Baby Dragon

  • świadome mówienie po angielsku krótkimi, pełnymi zdaniami
  • oswajanie różnorodności i inności w świecie
  • zawieranie pierwszych dziecięcych przyjaźni z rówieśnikami
Element graficzny

Zobacz zajęcia w naszej szkole angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Angielski dla malucha
- czego nauczy się Twoje dziecko?

Gdy Twoje dziecko pojawia się pierwszy raz na naszych zajęciach, często nie mówi jeszcze w języku ojczystym. Wszystkimi zmysłami chłonie jednak z otoczenia bodźce i dźwięki. Dlatego zanurzenie go w drugim języku już od 3. miesiąca życia jest tak ważne.

Nasza nauka angielskiego dla niemowląt zaczyna się od otoczenia go drugim językiem podczas zabaw i aktywności z rodzicem. Dziecko raczkuje, skacze, przytula się do Ciebie lub dotyka różnych przedmiotów, cały czas w tle słysząc język angielski.

Potem zaczyna chodzić i biegać, a my zachęcamy go, aby razem z nami wykonywał proste czynności, które nazywamy po angielsku. To też moment, kiedy Twój maluszek zaczyna wypowiadać swoje pierwsze słowa w drugim języku. Czasami mówi je nawet chętniej, niż w języku ojczystym.

Zanim Twój maluch pójdzie do przedszkola, często potrafi już konstruować proste, ale pełne zdania po angielsku. Podstawowe zasady gramatyczne przyswaja natomiast bezwiednie z licznych radosnych i melodyjnych piosenek, które nierzadko zna w całości na pamięć.

Angielski dla malucha <br>- czego nauczy się Twoje dziecko?

Pytania i odpowiedzi

Od którego roku życia mogę zapisać dziecko na angielski?

My zapytamy przewrotnie: a kiedy zaczęliście do swojego dziecka mówić w języku polskim? Nasza metoda jest metodą naturalną. Dzięki niej dzieci przyswajają drugi język identycznie, jak język ojczysty. Dlatego już nawet 3-miesięczne niemowlaki zapraszamy wraz z Wami na ogólnorozwojowy kurs w języku angielskim. Na bezpłatnych lekcjach pokazowych z przyjemnością opowiemy o korzyściach, jakie Twojemu dziecku przyniesie osłuchiwanie się z językiem angielskim już od najmłodszych lat.

Czy warto uczyć dziecko drugiego języka, jeśli jeszcze nie mówi w pierwszym?

Tak, jak najbardziej. Niemowlę, które słyszy i reaguje na dwa języki, będzie dorastać rozumiejąc je oba. Będzie też potrafiło je rozróżniać. Nauka języków we wczesnym wieku poszerza możliwości umysłowe Twojego dziecka – nie tylko w zakresie języków obcych, ale w ogóle uczenia się i opanowywania nowych umiejętności. Wyrabia też jego koncentrację, uczy tolerancji (osoba mówiąca w innym języku nie jest „obca”) oraz otwiera na różnorodność świata. Wyposaża również Twojego malucha w dwujęzyczność, w której angielski przestaje być celem, a staje się narzędziem do spełniania marzeń.

Czy rodzice uczestniczą w zajęciach wraz z dzieckiem?

W przypadku małych dzieci obecność rodziców jest wręcz konieczna, gdyż dzięki Wam czują się bezpiecznie. Inne dzieci i nowa „pani” może u nich na początku wzbudzać niepokój. Przytulenie, pocałunek i uśmiech będą dla Waszych maluszków nieocenionym wsparciem. Wszystkie 3 kursy dla najmłodszych są tak skonstruowane, aby naturalnie rozwijać i wzmacniać Waszą więź z dzieckiem. Niektóre czynności wręcz wymagają Waszego współudziału. A Wy – przy okazji – również zanurzacie się w języku angielskim.

Język angielski dla niemowląt - dlaczego warto zacząć tak wcześnie?

Język angielski dla niemowląt - dlaczego warto zacząć tak wcześnie?

Pamiętacie to uczucie, gdy po raz pierwszy chwyciliście swoje nowonarodzone dziecko w ramiona? Jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, prawda? Co było następne? Słowa……

Już niemowlaki słyszą i rozumieją słowa, które do nich wypowiadamy mimo, iż dużo czasu minie, zanim same zaczną mówić. Badania wykazały, że im wcześniej Twój maluch zacznie osłuchiwać się z drugim językiem, tym lepszą będzie miał wymowę i znajomość gramatyki, gdy dorośnie. Zanim ukończy 3. rok życia, płynnie posługuje się językiem ojczystym. Dzieci wychowane w rodzinach dwujęzycznych opanowują dwa języki jednocześnie, a tam, gdzie używa się trzech – jednocześnie trzy.

Im młodsze dziecko, tym łatwiej może przyswoić sobie dowolną liczbę języków, pod warunkiem, że ma z nimi regularny kontakt. Codzienne dwukrotne słuchanie nagrań, oglądanie filmów i piosenek po angielsku czy zabawy z rówieśnikami podczas zajęć zanurzają Twoje dziecko w drugim języku. Dzięki temu najpierw pojawiają się pierwsze słowa, potem proste zwroty, następnie pełne zdania. A wszystko to dzieje się naturalnie i intuicyjnie tak, jak przy nauce języka ojczystego.

Język angielski dla niemowląt - dlaczego warto zacząć tak wcześnie?