O szkole Helen Doron

Helen Doron English jako lider uczenia angielskiego dzieci i młodzieży

Jak to się zaczęło?

IMG 7816 02 - Helen Doron English

Metoda nauczania Helen Doron English powstała ponad 35 lat temu. Inspiracją do jej powstania była metoda nauki gry na skrzypcach dr Suzuki, kiedy to Helen Doron, obserwując jak jej mała córka uczy się gry na skrzypcach metodą Suzuki, zainspirowała się naturalnym sposobem nauczania, polegającym na przyswajaniu pokazanych dźwięków. Według doktora Suzuki dzieci zaczynają grać na instrumencie choć nie potrafią jeszcze czytać nut. „Jeżeli metoda Suzuki uczy języka muzyki, dlaczego nie zacząć uczyć muzyki języka?” – pomyślała. Zdała sobie sprawę, że to jest najlepsza droga, by uczyć języków obcych małe dzieci – naśladując sposób, w jaki osłuchują się z językiem ojczystym.

Jako lingwistka doskonale rozumiała jak funkcjonuje język. Jako matka, obserwująca jak jej dzieci dorastają w dwujęzycznym środowisku, była też świadoma wyzwań związanych z nauczaniem dzieci drugiego języka. Naturalnym było, że nauka musi odbywać się poprzez słuchanie materiałów językowych w domu, po to, aby ułatwić dziecku zapamiętywanie, osłuchiwanie z poznanym słownictwem i melodią języka. Dzięki temu doświadczeniu Helen Doron stworzyła unikalną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 19 lat.

Więcej Mniej
IMG 7816 02 - Helen Doron English

Wartości Helen Doron

U nas dobro dziecka jest stawiane zawsze na pierwszym miejscu. Dbamy o emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka. Budujemy zdrowe poczucie własnej wartości i zachęcamy do nauki w inspirujący sposób. Uczymy także postaw prospołecznych. Metoda Helen Doron to więcej niż sam angielski. Nasi nauczyciele uczą dzieci w sposób profesjonalny i z pasją. Dzieci uczą się w sposób naturalny poprzez zabawę, przez co nauka sprawia im wielką radość. Każda lekcja jest urozmaicona aktywnościami wykorzystującymi wszystkie zmysły. Dla naszych uczniów język angielski przestaje być językiem obcym i jest doskonałym narzędziem do wykorzystania w przyszłości.

Wierzymy, że nauka języka musi odbywać się przez zabawę, bo tylko wtedy jest dla dzieci łatwa i naturalna – kursy sprawiają dzieciom wiele radości. Każda lekcja jest pełna przyjemnych aktywności, które wykorzystują różne zmysły.

Międzynarodowa skala Helen Doron

o szkole 3 - Helen Doron English

Firma szybko rozwinęła się z lokalnego biznesu w globalną sieć franczyzową. Wizja Helen Doron naturalnego sposobu nauczania języka angielskiego przyjęła się w wielu krajach na świecie.  Poparta jest sprawdzoną metodą i kreatywnymi materiałami do nauki w tym oryginalnymi piosenkami, animowanymi filmami i aplikacjami edukacyjnymi. Już ponad trzy miliony dzieci uczyło się języka angielskiego naszą unikalną metodą. Dziś Helen Doron English to międzynarodowa sieć franczyzowa z ponad 1200 placówek edukacyjnych w 40 krajach i wciąż się rozwija.

Helen Doron w Polsce

W Polsce pierwsza szkoła powstała ponad 20 lat temu, tj. w 1998 roku. Po niespełna 5 latach do prężnie rozwijającej się sieci szkół uczęszczało już ponad 10 tys. dzieci. W 2019 roku było 200 Centrów Helen Doron, do których uczęszczało 40 tysięcy dzieci.

Obecnie, sieć centrów Helen Doron English liczy ponad 200 placówek na terenie całej Polski, do których uczęszcza ponad 36 tysięcy dzieci i młodzieży. Sieć w Polsce jest dynamicznie rozwijana i zarządzana przez 5 dyrektorów generalnych.

Więcej Mniej
o szkole 3 - Helen Doron English
Dlaczego warto wybrać szkołę Helen Doron?