Angielski dla szkoły podstawowej
(7-11 lat)

Angielski dla podstawówki

Twój kilkulatek zaczyna nowy rozdział w życiu – idzie do pierwszej klasy. Zmienia się jego perspektywa: z miękkiego i przyjaznego dywanu przenosi się do „poważnych” szkolnych ławek. Ma tornister i obowiązki szkolne.

My na zajęciach angielskiego pokazujemy Twojemu szkolniakowi, że nauka może być przyjemna i radosna niezależnie od wieku. Nie trzeba rezygnować z zabaw, śmiechu i skakania. Jeśli wszystkim tym aktywnościom towarzyszy wyłącznie język angielski, nowe słówka czy zwroty „same” wchodzą do głowy.

Siedmiolatków na naszych zajęciach zachęcamy do mówienia po angielsku pełnymi zdaniami. Z ośmio- i dziewięciolatkami ćwiczymy pisanie i czytanie w drugim języku. Dziesięciolatki zaczynają pisać swoje pierwsze, krótkie eseje po angielsku. Jedenastolatki „wkręcamy” w samodzielne odkrywanie reguł gramatycznych.

Angielski dla podstawówki
Angielski dla podstawówki
Element graficzny
Element graficzny

Angielski dla podstawówki
- czego możesz się spodziewać?

Kurs Jump with Joey

 • swobodne wypowiadanie całych zdań po angielsku
 • odkrywanie wagi dbania o środowisko naturalne
 • nauka z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi

Kurs Alphaboat

 • ćwiczenie czytania i pisania po angielsku
 • poznawanie wartości przyjaźni i konieczności dbania o nią
 • potwierdzenie umiejętności językowych na egzaminach Cambridge dla szkół *

Kurs More Jump with Joey

 • nauka drugiego języka poprzez pozytywne wzmocnienie
 • rozwiązywanie krzyżówek wyłącznie po angielsku
 • wzmacnianie relacji z rówieśnikami przez wspólne gry i quizy

Kurs Paul Ward Explores

 • pisanie krótkich esejów w języku angielskim
 • otwarcie na różnorodność otaczającego nas świata
 • nieustająca dziecięca radość z uczenia się drugiego języka

Kurs Paul Ward’s Adventures

 • samodzielne odkrywanie zasad gramatycznych w języku angielskim
 • budowanie pewności siebie i wrażliwości na drugiego człowieka
 • spotkania z rówieśnikami z innych krajów świata na lekcjach międzynarodowych
Element graficzny

Zobacz zajęcia w naszej szkole angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Język angielski dla szkoły podstawowej
- czego nauczy się Twoje dziecko?

Na kursach angielskiego dla podstawówki coraz bardziej poszerzamy naszą wiedzę encyklopedyczną. Przechodzimy od pojęć ogólnych (np. ptak czy motyl) do nazw konkretnych gatunków (np. sójka czy bratek). Budujemy w Twoim szkolniaku fundament, który będzie wykorzystywał do dalszego rozwoju przez całe swoje życie.

Ćwiczymy umiejętności czytania i pisania po angielsku, które wesprą jego naukę szkolną. Używamy nowoczesnej aplikacji Helen Doron Read opartej na zasadach czytania globalnego. Twój szkolniak coraz bardziej świadomie zaczyna też pracować z gramatyką, której reguły sam odkryje na kursach Paul Ward Explores i Paul Ward’s Adventures.

Przygotowujemy naszych uczniów na egzaminy Cambridge dla szkół *. Potwierdzają one umiejętności językowe Twojego dziecka oraz budują w nim większą pewność siebie w sytuacjach egzaminacyjnych.

Język angielski dla szkoły podstawowej <br>- czego nauczy się Twoje dziecko?

Pytania i odpowiedzi

Czy przez cały czas moje dziecko będzie uczył ten sam lektor?

Przez czas trwania każdego kursu staramy się zapewnić opiekę tego samego nauczyciela. Gdy zmiana jest jednak konieczna, lektorzy dokładają wszelkich starań, aby dzieci jak najmniej ją odczuły. Taka zmiana daje też Twojemu szkolniakowi możliwość poznania innej osoby mówiącej językiem angielskim, co jest niezwykle ważne w procesie nauczania. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają międzynarodowe certyfikaty metodyczne, mogą więc uczyć we wszystkich szkołach Helen Doron na całym świecie.

Czy rodzeństwo, które jest w różnym wieku, może chodzić na ten sam kurs (do tej samej grupy)?

Odbyłoby się to ze szkodą dla jednego z dzieci. Scenariusze naszych lekcji są opracowywane nie tylko przez językowców, ale też przez psychologów rozwojowych tak, aby jak najlepiej dostosować metody nauki do poziomu rozwoju Twojego szkolniaka. Dla dziecka starszego pewne gry i zabawy mogą być zbyt „dziecinne” i nie będzie chciało w nich uczestniczyć. Dla młodszego natomiast zasób słownictwa może być za trudny do przyswojenia. Grupy tworzymy tak, aby spotykali się w niej rówieśnicy, gdyż wtedy efekty nauki są najlepsze.

Czy zajęcia przepadają, jeśli moje dziecko choruje?

Zawsze staramy się zapewnić możliwość odrobienia zajęć w grupie równoległej z tego samego kursu. Datę i godzinę uzgodnij każdorazowo z sekretariatem Twojej szkoły Helen Doron.

Angielski dla podstawówki – drugi język i dużo więcej!

Angielski dla podstawówki – drugi język i dużo więcej!

Swobodne rozmowy w drugim języku to zwykle główny cel jego nauki. Samo słownictwo i struktury gramatyczne jednak nie wystarczą, by prowadzić ciekawą konwersację. Trzeba mieć też wiedzę o świecie i otwartość na różne punkty widzenia.

Wszystkie nasze kursy angielskiego dla szkoły podstawowej przesiąknięte są wartościami. Mówimy o przyjaźni: jak ją budować i jak o nią dbać, co zrobić, gdy zostaniemy zranieni i czy warto wybaczać. Pokazujemy, że jesteśmy częścią większej całości: lasu, którego nie można wycinać, rzeki, której nie należy zatruwać czy planety, której nie powinniśmy zaśmiecać.

Zachęcamy też naszych uczniów, aby dostrzegali w świecie różnorodność i byli otwarci na „inność”: podchodzili do niej z ciekawością, a nie ze strachem. Śledząc przygody bohaterów naszych bajek, podróżujemy po różnych krajach globu. Poznajemy ludzi z innych kultur, tradycji, języków, sposobów życia i odkrywamy, że wszyscy jesteśmy podobni – wszyscy pragniemy szczęścia, pokoju i radości.

*Oferta egzaminów Cambridge dostępna w wybranych szkołach. Egzamin Cambridge dla szkół pozwala sprawdzić poziom zaawansowania językowego, na jakim znajduje się Twoje dziecko. Jest tworzony tak, aby pokazać przejrzystą ścieżkę postępu w nauce i umożliwić stopniowy rozwój umiejętności językowych opanowanych wcześniej.

Angielski dla podstawówki – drugi język i dużo więcej!