Mówi się, że na sukces składa się suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień. Praca, wysiłek – pojęcia te nie kojarzą się przyjemnie. Przede wszystkim dlatego, że zmieniły one swoje znaczenie z biegiem lat, a szczególnie ostatnich dekad. W pierwotnym ujęciu pracą nazywano wszystkie czynności, jakie człowiek wykonuje, by poznać świat, który go otacza.
Dlatego na przykład w pedagogice Montessori nie ma zabawek, a pomoce, dzieci nie bawią się a pracują. Dopiero  z nastaniem rewolucji przemysłowej, a później kilku technologicznych, pojęcie pracy bardziej kojarzy się z robieniem czegoś dla kogoś za ustalone wynagrodzenie. W szkołach językowych Helen Doron wróciliśmy do pojęcia pracy, która jest dla człowieka czynnością naturalną, rozwijającą, uczącą samodzielności.
Skuteczna nauka angielskiego – waga systematyczności
Skuteczna nauka angielskiego

Praca domowa – nauka nie kończy się w sali lekcyjnej

W Helen Doron lekcje angielskiego dla dzieci odbywają się na zupełnie innych zasadach niż te, które możecie znać ze szkoły powszechnej, czy prywatnej szkoły językowej. W naszych szkołach dzieci lubią prace domowe, lubią się uczyć.

Być może, kiedy to czytasz, brzmi to jak kiepska reklama, ale jeśli chcesz sprawdzić, jak to wszystko wygląda w Helen Doron, zapraszamy Cię na darmową lekcję. Zobaczysz, że nauka przez słuchanie języka, otaczanie się nim, sprawia uczniom przyjemność.

Dzięki temu, że w naszych szkołach spoglądamy na edukację z zupełnie innej perspektywy – perspektywy naszych uczniów, a nie nauczycieli, targetów, zaleceń ministerialnych – potrafimy zrozumieć i zainteresować dzieci nauką języka angielskiego. 

Metoda Helen Doron jest holistyczna – to oznacza, że nawet, kiedy lekcje w naszej szkole językowej się kończą, uczniowie dalej “żyją” językiem angielskim w domu czy na podwórku. Sposób, w jaki przekazujemy wiedzę, powoduje, że w dzieciach rozbudza się naturalna ciekawość do poznawania drugiego języka także poza obrębem szkoły. Na tym właśnie polega skuteczna nauka angielskiego.

Dlatego zazwyczaj nie musimy przypominać, sprawdzać, przepytywać naszych uczniów, czy korzystają w domu z aplikacji Helen Doron, czy śledzą audycje radiowe i czy czytają angielskie książki. Wiemy, że tak jest. 

W Helen Doron oswajamy dzieciom takie pojęcia jak praca, systematyczność i pokazujemy, że ich prawidłowa definicja jest inna, niż ta, którą podyktowały nam twarde zasady kapitalizmu.

Dzięki temu wiemy, że nasze dzieciaki za kilka lat staną się pewną siebie, wykształconą, patrzącą na świat z ciekawością i kompetencjami młodzieżą, która w przyszłości – zbuduje swoje życie na mocnych, dobrych fundamentach. 

Skuteczna nauka angielskiego poprzez słuchanie

Powtórz to, co wiesz

Powtórz to, co wiesz, codziennie dowiedz się czegoś nowego – sposób na skuteczną naukę angielskiego.

Chyba nikt z nas nie wspomina dobrze czasów, kiedy po lekcjach siedziało się długo przy biurku i powtarzało materiał, na przykład przed klasówką.

Nic dziwnego, zazwyczaj tego materiału było dużo, a człowiek z lekcji nie pamiętał tyle, ile by chciał. W Helen Doron też stawiamy na powtarzanie materiału, ale dajemy naszym uczniom do tego zupełnie inne warunki.

Przede wszystkim, w szkołach Helen Doron uczymy dzieci tak, by po powrocie do domu po prostu pamiętały to, czego się nauczyły. Po każdej lekcji w naszej szkole, Twoje dziecko wraca bogatsze o wiedzę, doświadczenia, ale też (co dla nas najważniejsze!) z motywacją do stosowania tej wiedzy poza obrębem szkoły.

Dlatego warto jest utrzymywać z dziećmi zwyczaj powtarzania tego, czego dowiedziało się w szkole. Bawcie się językiem, nazywajcie przedmioty, opowiadajcie dowcipy, słuchajcie muzyki.

Do Waszej dyspozycji oddajemy kilkanaście aplikacji, kanał radiowy, kanał na YouTube, profile w social media, książki – słowem wszystko, czego potrzeba, by powtórka materiału była naturalnym przyzwyczajeniem i przyjemnością. Zobaczysz, to zaprocentuje. 

Podsumowanie 

Metoda Helen Doron powstała ponad 35 lat temu i do dziś jest chętnie naśladowana i wskazywana jako jedna z najskuteczniejszych metod nauczania języka angielskiego.

Nie kryjemy się z naszymi metodami, bardzo chętnie o nich opowiadamy, dzielimy się wiedzą z każdym, kogo naprawdę interesuje nauczanie języka angielskiego dla dzieci.

Nasze ćwiczenia na słuchanie są jedną z wielu ścieżek, jakie proponujemy uczniom, by samodzielnie doszli do miejsca, w ktorym będa mogli powiedzieć, że język angielski to ich drugi, naturalny język.

Dzięki systematyczności i mądrze pojmowanemu pojęciu pracy, z metodą Helen Doron przyszłość brzmi perfect. 

Skuteczna nauka angielskiego razem z nami!