Zabawy na czas podróży cz. 4

„Zabawa w wymyślanie historii” i „Dziennik z podróży”
Zabawa polega na spisywaniu rejestracji mijanych po drodze samochodów. Ograniczamy się tylko do liter, np. „DW”, „SC”, „WK”, etc. Z tych liter układamy potem zdania, np. „Dobry Wojtek szybko czyta książkę.” Ze zdań mogą powstać całe historie. Każdy z uczestników dodaje po jednym zdaniu.
W wersję rozszerzoną, która ćwiczy pamięć, można grać następująco: każdy dodaje swoje zdanie do powstającej opowieści, ale zanim je dołoży, powtarza wszystkie poprzednie zdania, które wymyślili pozostali uczestniczy.
Historię można nagrać i wspólnie odsłuchać po powrocie do domu. Na pewno dostarczy wiele zabawy i przywoła mnóstwo wspomnień z wyjazdu.
Dyktafon, który ma obecnie większość telefonów komórkowych, można wykorzystać do nagrywania dziennika z podróży. Każdego dnia dzieci wraz z rodzicami nagrywają swoje wrażenia z wakacyjnej wyprawy. Można także rejestrować szum morza, śpiew ptaków, odgłos kroków, czy też napotkanych po drodze zwierząt. Po powrocie nagrane odgłosy będą przypominać o miejscach, które zwiedziliśmy. Poza tym w drodze powrotnej także można je odsłuchać i przypominać sobie, kiedy i w jakich okolicznościach je nagraliśmy.
Miłego odsłuchu!

Dodaj komentarz