Zostań bohaterem!

f20ebc699433ef36d4ee5b527174afcfAkcji z serii „I ty możesz zostać bohaterem” jest mnóstwo. We wszystkich chodzi o to samo. Cel jest wspólny – pomaganie innym, słabszym, chorym, starszym wiekiem. Idea, do której nie trzeba nikogo przekonywać. Także i my, mam na myśli szkoły Helen Doron, bierzemy udział w podobnej akcji.

Nasza akcja jest międzynarodowa. Każdy, dosłownie każdy, nie ważne pod jaką szerokością geograficzną, może się w nią zaangażować. Wystarczy stworzyć grupę i wyznaczyć lidera. Lider musi mieć skończone 18 lat, może nim być rodzic lub nauczyciel. Dlaczego to ma być grupa? Bo nie od dziś wiadomo, że w grupie łatwiej się rozwiązuje problemy. Każdy z jej członków wnosi coś nowego – inne spojrzenie na problem.

A kiedy już grupa będzie zawiązana, trzeba się rozejrzeć dookoła. Znaleźć organizację, której chce się pomóc.

Komu chcemy pomagać? To proste. Tym, którzy takiej pomocy potrzebują. Wybór jest nieograniczony. Czy to będą małe pszczółki, sadzenie drzew, czy pomoc osobom starszym – zależy tylko od Was. Na naszej stronie znajdziecie przykładowe pomysły, ale wszelkie Wasze autorskie koncepcje są mile widziane.

Rejestracja grup chętnych do pomocy zaczyna się 3-ego kwietnia. Na projekty będzie można głosować. Głosowanie od 22-ego maja, zakończy się 2-ego czerwca. Najlepszy projekt wygrywa 6000 euro. Druga nagroda to 4000 euro, a trzecia – 3000 euro. Połowa wygranej kwoty zostanie przeznaczona na organizację, której zwycięska grupa pomaga, a pozostałą część kwoty otrzyma grupa.

W Helen Doron wierzymy, że każda pomoc jest potrzebna, dlatego właśnie w nagrodę oferujemy pieniądze. Mamy nadzieję, że nie tylko one zmotywują Was do pomagania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.