• slide1-0811 slide2-0811
  Angielski dla dzieci

  Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci w szkołach Helen Doron English.

  Zobacz dlaczego
 • slide1-infant slide2-infant
  Niemowlęta 0-2

  Maluszki w wieku od 3-24 miesięcy uczą się angielskiego, kształtując przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych.

  Więcej
 • slide1-1311 slide2-1311
  Dzieci 2-6

  Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami „Fun with Flupe” oraz „More Fun with Flupe”, śledząc przygody Granny Fix, Paula Warda oraz zabawnego stworka Flupe’a.

  Więcej
 • slide1-6-12 slide2-232
  Dzieci 6-12

  Dzieci uczą się mówionego angielskiego, czytając i pisząc razem z Paulem oraz Millie, którzy pomagają Kangi i jej synkowi Joey’emu rozwiązywać problem w Storyville.

  Więcej
 • slide1-0611 slide2-0611
  Teen English

  Uczniowie są zaangażowani w poważnie zabawną naukę angielskiego w twórczym środowisku.

  Więcej
 • slide1-0311 slide2-0311
  English ONLINE

  Dzieci w każdym wieku lubią gry komputerowe, nasze wspomagają efektywną naukę angielskiego.

  Wypróbuj
 

Krasnystaw

 

Czy muzyka może pomóc w nauce języka?

Następny:

Poprzedni:

4

Jako dorośli doskonale wiemy, jaki muzyka ma wpływ na nasz nastrój. Spokojna, cicha kołysanka magicznie uspokaja marudne dziecko. Oprócz tego, że muzyka zmienia nasze samopoczucie, wpływa także na sposób, w jaki się uczymy.

Bez względu na krąg kulturowy, w którym żyjemy, muzyka zaskakująco dobrze pomaga w nauce języka. Ponadto usprawnia pamięć, zdolność koncentracji oraz poprawia koordynację ruchową i wzmacnia rozwój. Dzieci słuchające dużo muzyki rozwijają swoje zdolności językowe.

Muzyka odgrywa olbrzymią role w nauce języka ojczystego i innych języków. Jako małe dzieci jesteśmy w stanie naśladować rytm i intonację naszego języka długo zanim potrafimy wypowiedzieć konkretne słowa. Większość z nas całkiem dobrze pamięta piosenki i wierszyki, których uczyliśmy się w dzieciństwie. Muzyka pomaga nam przypomnieć sobie słowa i wyrażenia. Dzięki rytmowi i powtarzalnym refrenom łatwiej je pamiętamy. Dzieci dwujęzyczne także dużo czerpią z poznawania piosenek w obu językach. Nawet jeśli na początku większość słów jest dla nich nieznana, ciągłe ich powtarzanie pomaga ćwiczyć wymowę. A dzięki wielu powtórkom dzieci w końcu łapią znaczenie nowych słów.

Wyjątkowe zdolności muzyczne są powszechne u wielojęzycznych dzieci. Umuzykalnione osoby szybciej uczą się języków obcych, bo rozróżniają więcej dźwięków i akcentów. Słuchanie muzyki, śledzenie słów, melodii, podążanie za rytmem i bitem uaktywnia prace dwóch półkul mózgowych.

Zacznijcie wcześnie – jak zapoznać dziecko z muzyką.

Puszczaj muzykę swojemu dziecku. Zadbaj o to, by była różnorodna, miała odmienne style. Jeśli grasz na jakimś instrumencie, ćwicz, kiedy Twoje dziecko jest w pobliżu. Pamiętać, żeby muzyka nie była zbyt głośnia, ponieważ może uszkodzić słuch.

Śpiewaj swojemu dziecku. Nie ma znaczenie, jak dobrze śpiewasz. Słuchanie Twojego głosu pozwala mu efektywniej nauczyć się języka. Dzieci uwielbiają rytm i refreny. Nawet bardzo malutkie dzieci są w stanie rozpoznać określoną melodię, jeśli wcześniej ją słyszały.

Śpiewaj ze swoim dzieckiem. Dzieci bardzo lubią śpiewać z rodzicami. Dzięki muzyce szybciej uczą się nowych słów i dłużej je pamiętają.

Muzyczną edukację zacznijcie szybko. Rozwijający się umysł małego dziecka jest przygotowany do nauki muzyki. Większość cztero- i pięciolatków dobrze się bawi tworząc muzykę i jest w stanie nauczyć się podstaw grania na jakimś instrumencie. Wczesny kontakt zbuduje miłość do muzyki na całe życie.

Zachęć swoje dziecko do uczenia się muzyki. Śpiewanie stymuluje pracę mózgu. Wraz z upływem czasu i wieloma ćwiczeniami edukacja muzyczna wpływa na koordynację i podnosi kreatywność. Dzięki muzyce Twoje dziecko ma szansę stać się dobrze wykształconym dorosłym. A przede wszystkim muzyka to świetna zabawa!

 
Call Now Button