Angielski dla dzieci i młodzieży Bilcza - Helen Doron Skontaktuj się z nami
2.10.2022

Angielski z Native Speakerem w Helen Doron Bilcza

Nauka angielskiego z native speakerem w Bilczy — na czym polega?

Od najmłodszych lat warto kształtować umiejętności dziecka. W tym celu najlepiej rozpocząć swoją przygodę z Helen Doron Bilcza w gm. Morawica! W naszej ofercie znajdziecie między innymi angielski z native speakerem dla dziecka już od 8 roku życia. Część z  rodziców może się zastanawiać czy to nie za wcześnie? Od kiedy i czy w ogóle zapisać dziecko na zajęcia z Native Speakerem? Śpieszymy się z odpowiedzią na wszystkie pytania ☺️

szkoła językowa Bilcza
Angielski z Native Speakerem w Helen Doron Bilcza

Kim jest Native Speaker? 

Native Speaker to osoba dla której językiem ojczystym jest język angielski. Oczywiście nie tylko mieszkańcy Wielkiej Brytanii są native speakerami. Mianem tym określimy osoby z Kanady, USA czy Australii. Jednak osoba, która urodziła się np. w Argentynie, ale większość swojego życia spędziła w Kanadzie i na co dzień porozumiewa się w języku angielskim również jest native speakerem. W przypadku native speakera najistotniejsze jest to, że osoba ta  posiada stały kontakt z naturalnym językiem angielskim, jest zanurzona w danym środowisku językowym oraz może podzielić się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem z codziennego życia w anglojęzycznym państwie. Warto dodać, że określenie native speaker nie odnosi się tylko do osób posługujących się językiem angielskim. Dotyczy to wszystkich języków świata. Osoba, która od urodzenia żyje i mieszka np. w Morawicy jest polskojęzycznym native speakerem. 

 

angielski Bilcza
Angielski dla dzieci w Helen Doron Bilcza

Nauka języka angielskiego z native speakerem w Helen Doron Bilcza – na czym polega?

Angielski z native speakerem dla dziecka to system nauki, który cieszy się coraz bardziej rosnącą popularnością. Taka forma zajęć jest znana już od dawna. A wszystko to dlatego, że jak żadna inna, umożliwia naukę poprzez działanie praktyczne. W tym przypadku jest to rozmowa — czyli najważniejsza forma komunikacji. Lekcje angielskiego w Helen Doron mocno różnią się od znanych powszechnie zajęć w innych szkołach językowych. W naszej szkole największy nacisk stawiamy na praktykę. Wraz z rozpoczęciem lekcji, zarówno native speaker jak i polski lektor komunikuje się z uczniem jedynie w języku angielskim. Co najistotniejsze, taki system obowiązuje niezależnie od stopnia zaawansowania kursu. W Helen Doron Bilcza wszystkie zajęcia prowadzone są tylko w języku angielskim, począwszy od tych najmłodszych grup wiekowych, czyli 2 latków. Dzięki temu już od samego początku nauki angielskiego przełamana zostaje bariera mówienia — a to właśnie ona jest najczęstszym problemem. 

Angielski z naturalnym akcentem w Bilczy

Angielski z native speakerem dla dziecka jest jednym ze sposobów na nauczenie malucha mówienia w obcym języku z naturalnym akcentem. Dzieci uczą się naśladowania sposobu mówienia w sposób zupełnie naturalny, dlatego w tym przypadku efekty mogą być naprawdę zdumiewające. Co ważne, zmienia także myślenie naszych dzieci. Zajęcia tylko po angielsku wymuszają od nas myślenia w języku angielskim, musimy szybko reagować na pytania i szybko udzielać odpowiedzi. Ważne jest to, aby nie tłumaczyć w głowie zdań z języka polskiego tylko wyrobić sobie nawyk myślenia w języku angielskim. Zajęcia takie również pomogą przełamać nieśmiałość oraz uczą tolerancji i poszanowania dla innych kultur. Angielski w Helen Doron Bilcza to nie tylko nauka języka, ale również poszerzanie światopoglądu każdego dziecka. 

Angielski z native speakerem w Bilczy Morawica
Angielski dla młodzieży w gminie Morawica

Czy każdy native speaker to nauczyciel? 

Odpowiedź brzmi nie. To, że znamy język polski nie czyni nas jeszcze nauczycielami języka polskiego. Taka sama  zasada  jest w przypadku native speakerów. Aby zostać certyfikowanym lektorem Helen Doron, nie wystarczy doskonała znajomość angielskiego. Każdy z naszych lektorów  przechodzi tygodniowe podstawowe szkolenie i dopiero jego zaliczenie daje mu możliwość pracy w naszej szkole. Więc jeśli zastanawiacie się, co jeśli wasze dziecko jest nieśmiałe i istnieje prawdopodobieństwo, że nauka z native speakerem może je stresować, mamy na to sposób! Nasi umiejętnie wyszkoleni i doświadczeni native speakerzy zastosują odpowiednie metody, tak prowadząc kurs, że nawet najbardziej wycofany uczeń poradzi sobie na lekcji. Pomoce wizualne, gry, zabawy, a także przyjazna atmosfera potrafią zdziałać cuda, a taka właśnie jest nasza szkoła angielskiego w Bilczy 🙂 

Nie każda szkoła praktykuje metodę prowadzenia zajęć w języku angielskim. Opcja nauki z native speakerem była do tej pory dostępna stacjonarnie przede wszystkim w dużych miastach. Już teraz taka możliwość jest również w gminie Morawica! 

Jeśli zależy nam na rozwijaniu u swoich dzieci  swobody wypowiedzi w konwersacji to już dziś zapisz swoje dziecko do lepszej przyszłości z Helen Doron Bilcza! 

Porozmawiajmy

ul. Szkolna 4, 26-026 Bilcza