Angielski dla dzieci i młodzieży Gliwice Północ - Helen Doron Skontaktuj się z nami
26.07.2022

Język angielski w Centrum Helen Doron Gliwice

Lektorzy w naszej szkole

Dobry lektor to składowa wielu czynników, które kiedy współistnieją i współdziałają przynoszą najlepszy efekt. Każdy z nas pewnie pamięta ulubionego nauczyciela ze szkoły podstawowej czy średniej, który był znany i lubiany przez wszystkich, nigdy nie miał czasu zjeść kanapki na przerwie bo otaczał go wianuszek dzieci. W naszej szkole języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Helen Doron w Gliwicach pracują właśnie tacy lektorzy, którzy wkładają całe serce w przygotowania do zajęć. Natomiast ich pogodne nastawienie jest niewątpliwie jednym z czynników, który wpływa na pozytywną atmosferę podczas lekcji w naszym centrum.

Duża część rekwizytów wykorzystywanych podczas lekcji jest przygotowywana własnoręcznie – niewątpliwie jest to wyraz ogromnego zaangażowania nauczyciela. Ponadto zależy nam żeby pokazać dzieciom jak wspaniałe przedmioty można stworzyć samemu.

Należy pamiętać, iż dzieci uwielbiają takie przedmioty zrobione własnoręcznie, gdyż są one dużo ciekawsze niż „gotowce” ze sklepowej półki. Widać w nich serce i pracę lektora, są unikatowe, a dodatkowo świetnie propagują tak ważne w dzisiejszych czasach hasło dbania o planetę – „nie wyrzucaj, wykorzystaj”.

Celem każdego lektora Helen Doron jest to by uczniowie chętnie i z otwartością przychodzili na zajęcia. Wspólne chwile przeżyte na lekcjach języka angielskiego podczas gier, śpiewania, smakowania różnych przysmaków, czy malowania, tworzą niezapomniane wspomnienia na długie długie lata.

Lektorzy a metoda

Nasi lektorzy uczą tylko po angielsku, używając pełnych zdań i zwrotów. Zawsze starają się zachęcać uczniów do wypowiadania się na zajęciach, do udzielania odpowiedzi. Natomiast zajęcia prowadzą w małych grupach dzięki czemu mają szansę na lepszy i indywidualny kontakt z każdym z uczniów, a także na właściwe monitorowanie postępów. Dodatkowo, dzięki pracy w małych grupach dzieci mają możliwość współdziałania z rówieśnikami, wspólnych gier i zabaw.

Nauczyciele metodą Helen Doron, to osoby które lubią przebywać w towarzystwie dzieci, spędzać z nimi czas. Chcą je nie tylko uczyć języka angielskiego, ale też wskazywać właściwe postawy społeczne, pomagać im w poszerzaniu horyzontów i rozwoju osobistym.

Nasi nauczyciele to osoby, które nie boją się aktywności fizycznej – przygotowują zajęcia tak, by elementy statyczne były naprzemienne z aktywnościami ruchowymi. Tych najmłodszych i trochę starszych uczą języka angielskiego głównie przez zabawę, czyli w formie, która dla dzieci jest najbardziej atrakcyjną i zajmującą. Zajęcia przygotowują tak by uczniowie mogli wykorzystywać wszystkie zmysły do nauki języka.

Metodę pozytywnego wzmocnienia mają opanowaną do perfekcji – chwalą za każdą próbę użycia angielskiego i za włożony w to wysiłek. Zachęcają do dalszych prób, motywują, kibicują – takim działaniem wspierają naturalny rozwój dziecka.

Certyfikaty i szkolenia lektora

Jako że metoda nauczania języka angielskiego Helen Doron jest przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca do 19-tego roku życia nasi nauczyciele są odpowiednio szkoleni by móc sprostać wymaganiom wiekowym danej grupy.

By zostać lektorem muszą spędzić wiele godzin na szkoleniach, które maja za zadanie ich do tego przygotować. Rekrutacja jest kilkupoziomowa i już wtedy weryfikowany jest nie tylko poziom języka angielskiego, ale także kreatywność oraz umiejętność pracy z dziećmi.

Osoby, które ukończyły kurs nauczania metodą Helen Doron, posiadają międzynarodowy certyfikat Helen Doron English, który uprawnia ich do nauczania na całym świecie. Stale doskonalą swoje umiejętności na dodatkowych szkoleniach i warsztatach, a także są objęci stałym nadzorem metodycznym.

By przekonać się na własnej skórze jak wyglądają u nas lekcje i jak pracuje nasza kadra warto przyjść na bezpłatną lekcję pokazową, poznać naszych nauczycieli, a także wyjątkową naturalną metodę nauczania języka angielskiego dzieci już od 3 miesiąca życia Helen Doron.

Porozmawiajmy

ul. Łabędzka 31, 44-121 Gliwice