Angielski dla dzieci i młodzieży Gliwice Północ - Helen Doron Skontaktuj się z nami
16.08.2022

Nauka języka angielskiego metodą Helen Doron w Gliwicach

KIEDY ZACZĄĆ NAUKĘ JĘZYKA OBCEGO?

W odpowiedzi na to pytanie trzeba przede wszystkim powiedzieć o podstawie metody nauczania języka angielskiego Helen Doron. Jest to metoda naturalna. Oznacza to, że uczymy języka obcego w ten sam sposób w jaki uczymy się języka ojczystego – najpierw zanurzamy się w języku wyłącznie poprzez słuch, później zaczynamy wypowiadać pierwsze, pojedyncze słowa, następnie mówimy pełnymi zdaniami, aż w końcu uczymy się czytać i pisać. W związku z tym nie ma dolnej granicy kiedy powinno się rozpocząć naukę języka obcego. Szczerze powiedziawszy, im wcześnie dziecko zacznie, tym lepiej. Zostało to już udowodnione naukowo, że nauka nowego języka w młodym wieku stymuluje mózg i poszerza zdolności umysłowe dziecka.

https://www.youtube.com/watch?v=3R-A4itrCOw

ZAJĘCIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI W GLIWICACH

Gdy dziecko zostanie zapisane na jeden z kursów Helen Doron Gliwice, rodzice otrzymują dostęp do aplikacji mobilnej, która pozwala odtwarzać ścieżki dźwiękowe dzieciom w domu. W metodzie Helen Doron nazywamy to słuchaniem w tle. Należy pamiętać, że jest to słuchanie pasywne, a nie aktywne – dźwięki są naturalnie i „bezwiednie” przyswajane przez nasz mózg. Nagrania powinny być odtwarzane przez rodziców, gdy dziecko bawi się, rysuje, kąpie się, podróżuje autem. Kluczowym jest, by ścieżki audio odtwarzane były dwa razy w ciągu dnia, codziennie, przez 7 dni w tygodniu. Dopiero wtedy dziecko jest wystarczająco „wystawione” na działanie języka obcego. W ten sposób możemy osiągnąć na co dzień tak zwane pełne zanurzenie w języku angielskim.

unnamed - Helen Doron English

Kolejnym bardzo ważnym aspektem metody Helen Doron jest pozytywne wzmocnienie. Nasi uczniowie są zachęcani do używania języka angielskiego na każdym kroku: są chwaleni nie tylko za wyniki, ale przede wszystkim za wysiłek. Buduje to ich pewność siebie, zarówno na poziomie językowym, jak i osobistym. Naszym przesłaniem jest to, że zawsze warto próbować, a nie poddawać się. Są motywowani do robienia postępów.

Dodatkowo, nasze kursy prowadzone są w małych grupach, 4-8 osób. Ma to wiele zalet: możliwość rozmowy i zabawy z innymi dziećmi, nauczyciel może skupić się na każdym uczniu indywidualnie, uczniowie mają wiele okazji do posługiwania się językiem angielskim podczas każdej lekcji.

W trakcie spotkań w szkole w Gliwicach chcemy aktywować wszystkie zmysły do nauki języka. I właśnie dlatego tańczymy, śpiewamy, bawimy się podczas zajęć języka angielskiego. Aktywności są na przemian statyczne i dynamiczne.

Poziomy kursów dostosowane są do wieku uczestników, dzięki czemu lekcje w Helen Doron Gliwice są tak atrakcyjne dla uczniów.

Lekcje odbywają się wyłącznie w języku angielskim i prowadzone są przez naszych świetnie wyszkolonych i wykwalifikowanych nauczycieli.

https://www.youtube.com/watch?v=CpFg3Ny_bAw

Działamy z duchem czasu, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z nowymi technologiami, zastosowanie których w procesie nauczania sprawia, że nauka języka angielskiego metodą Helen Doron jest jeszcze przyjemniejsza. W naszej ofercie znajdują się różne aplikacje mobilne dopasowane przeznaczone dla różnych grup wiekowych, w zależności od poziomu kursu.

Serdecznie zapraszamy na jedną z naszych bezpłatnych lekcji pokazowych, aby przekonać się, jak „to się robi” w Centrum Helen Doron Gliwice.

Porozmawiajmy

ul. Łabędzka 31, 44-121 Gliwice