Angielski dla dzieci i młodzieży Jelenia Góra - Helen Doron Skontaktuj się z nami
2.06.2023

Angielski dla dzieci i młodzieży: szkoła językowa, czy korepetycje?

Myśląc o zapisaniu dziecka na zajęcia angielskiego, rodzice często stają przed wyborem: szkoła językowa, czy korepetycje? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Choć korepetycje są wygodnym rozwiązaniem naszym zdaniem dziecko więcej skorzysta na zajęciach w szkole językowej. Oto sześć najważniejszych powodów dlaczego:

Untitled design 2023 06 02T130107.760 - Helen Doron English

1. Interakcja z innymi uczniami: Lekcje w grupach pozwalają na interakcję z innymi uczniami, co może pomóc w rozwijaniu umiejętności konwersacyjnych i zwiększeniu pewności siebie w mówieniu po angielsku.

2. Dostęp do różnorodnych materiałów: Szkoły językowe często posiadają bogate zasoby materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, filmy, gry i inne narzędzia, które pomagają w nauce angielskiego. Nasza Szkoła angielskiego w Jeleniej Górze dysponuje potężną bazą multisensorycznych pomocy dydaktycznych, na które korepetytorzy rzadko mogą sobie pozwolić, ze względów finansowych i logistycznych – najfajniejsze gry i plansze edukacyjne do nauki języków są naprawdę duże i wymagają sporo miejsca do przechowywania.

3. Nauczyciele z doświadczeniem: Nauczyciele pracujący w szkołach językowych zwykle posiadają wykształcenie i doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, co pozwala im na dostosowanie lekcji do potrzeb uczniów. Wybierając zajęcia w szkole językowej za podobną cenę jak za korepetycje z studentem pierwszego roku filologii można uzyskać zajęcia z nauczycielem, który ma wieloletnie doświadczenie i skończone 5 letnie studia.

4. Systematyczna nauka: Lekcje w grupach zwykle odbywają się regularnie, co pozwala na systematyczne uczenie się języka angielskiego i utrzymywanie stałego postępu. W przypadku korepetycji istnieje pokusa, żeby przy najmniejszej niedogodności odwoływać zajęcia. W skali roku szkolnego odbija się to bardzo negatywnie na wynikach nauki angielskiego.

5. Przyjaciele: Dla dzieci i młodzieży grupa rówieśnicza ma ogromne znaczenie. Uczniowie w szkołach językowych nawiązują znajomości i przyjaźnie dzięki czamu zajęcia są bardziej atrakcyjne niż z jedną osobą dorosłą. Poza tym w grupach uczniowie mogą wymieniać się doświadczeniami i pomagać sobie nawzajem w nauce języka angielskiego.

6. Motywacja do nauki: Praca w grupie może zwiększyć motywację do nauki języka angielskiego, ponieważ uczniowie są zachęcani do wzajemnego wspierania się i rywalizacji w pozytywnym sensie. Wyścigi, aktywności w drużynach, gry planszowe, gry zręcznościowe to tylko niektóre z elementó wzajęć, które można wykorzystać, aby urozmaicić zajęcia w szkole językowej.

Zapraszamy na angielski dla dzieci i młodzieży w naszej Szkole w Jeleniaj Górze.

Porozmawiajmy

ul. Grunwaldzka 2, 58-500 Jelenia Góra