Angielski dla dzieci i młodzieży Kraśnik - Helen Doron Skontaktuj się z nami
17.03.2022

Myślenie Krytyczne

Drodzy Państwo,

Od samego początku istnienia Centrum Helen Doron w Kraśniku chciałem by to miejsce było nie tylko szkołą angielskiego na wysokim poziomie ale także by maksymalnie rozwijało i dodawało skrzydeł każdemu uczniowi, który do nas przychodzi.

Dlatego tez od początku marca zdecydowałem się zmienić styl pracy i wdrożyć rutyny myślenia krytycznego w nasze zajęcia.

Co oznacza myślenie krytyczne ?

Myślenie krytyczne to postawa pozwalająca na bardzo wnikliwą analizę danego zagadnienia. Dzięki niej uczymy się rozmieć świat z perspektywy wielu stron kiedy rozpatrujemy jedną sprawę – np. magia piłki nożnej oczami trenera, piłkarza i kibica.
Rutyn jest bardzo wiele. Co najważniejsze, kiedy mówimy po angielsku i pracujemy na rutynach myślenia krytycznego, uczniowie skupiają się na zagadnieniu i język staje się narzędziem do dotarcia do celu. Innymi słowy – nie skupiają się jak co powiedzieć, tylko po prostu używają języka.

Być może już Państwo słyszeli od swoich dzieci, że sposób pracy na angielskim się zmienił. Teraz znacznie więcej uwagi poświęcamy na prace w grupach przy zachowaniu indywidualności zdania ucznia.

Porozmawiajmy

pl. Wolności 3 (I piętro), 23-200 Kraśnik