2.02.2024
Konferencje dla Edukatorów i Rodziców w Puławach
Nasza szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Puławach już po raz 5 była współorganizatorem konferencji dla nauczycieli, dyrektorów, edukatorów i rodziców organizowanej przez Fundację Uczyć (się) z Pasją – Konferencji „Ocalić Skrzydła”, która odbyła się w sobotę 8 czerwca w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach. W tym roku skupiliśmy się na tym, co jest kluczowe by ocalić i rozwinąć skrzydła dzieci i młodzieży i co musimy wiedzieć, by wyposażyć ich w kompetencje, które pozwolą im stworzyć w przyszłości lepszy świat.
WYKŁADY:
- Justyna Frankiewicz-Popiołek – „Uchwycić żywioł – czyli dlaczego warto mieć pasje i jak wspierać dzieci w ich poszukiwaniu i pielęgnowaniu.”
- dr Marcin Szulc – „Nastolatek w kryzysie – o objawach, których nie wolno lekceważyć i w jaki sposób wspierać dziecko w okresie dorastania”
- Katarzyna i Maciej Winiarek – „Integralność – Więź – Autonomia, czyli jak dobrze zbudować warunki do uczenia się i dobrostanu dla uczniów?”
- Urszula Lizak – „Jestem blisko, doceniam, wspieram rozwój własnego dziecka.”
- dr Adriana Kloskowska – „Nie martw się o mnie, tylko we mnie wierz. Jak wspierać rozwój dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych”
- Paulina Orbitowska – Fernandez – „Ocalić skrzydła poprzez komunikację empatyczną opartą na NVC.”
WARSZTATY:
- dr Marcin Szulc – „Wspierający dialog z nastolatkiem”
- Katarzyna i Maciej Winiarek – „Jak stworzyć przestrzeń edukacyjną w kulturze myślenia?”
- Urszula Lizak – ” Zaburzenie komunikacji językowej: autyzm, Zespół Aspergera.”
- dr Adriana Kloskowska – „Pozwól mi rozkwitnąć. Co nauczyciele powinni wiedzieć o procesach integracji sensorycznej, by optymalnie wspierać dzieci i młodzież w rozwoju.”
- Paulina Orbitowska – Fernandez – ” Empatia bazą bezpiecznych relacji”
W sobotę 3 czerwca 2023 odbyła się czwarta edycja konferencji organizowanej przez Fundację Uczyć (się) z Pasją (wraz z Centrum Helen Doron Puławy i Językowym Niepublicznym Przedszkolem Kraina Wiedzy) – Konferencja MYŚL, CZUJ, DBAJ. Nauczyciel i uczeń po dobrej stronie mocy.
Tym razem zadbalismy o dobrostan ucznia i nauczyciela ( a przy okazji też dyrektora), osiągnięcie czego wydaje się ogromnym wyzwaniem w dzisiejszych, wymagających czasach.
Nasze zaproszenie przyjęli Anna Szulc (autorka książki „Nowa Szkoła”), Borys Bińkowski (autor książki Szkoła od Nowa), Tomasz Bilicki (psychoterapeuta, interwent kryzysowy), Maciej Winiarek (ekspert myślenia krytycznego, dyrektor na Polskę Fundacji TOCFE z USA), Przemysław Staroń (psycholog, autor bestsellerowej serii “Szkoła bohaterek i bohaterów”), Marta Młyńska (edukatorka, Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050) oraz Katarzyna Winiarek (Językoznawca, Dyrektor Instytutu Krytycznego Myślenia, Certyfikowany Trener Myślenia Krytycznego).
Wykłady
- Anna Szulc – „Moc prawnych przepisów w przyjaznej edukacji”
- Tomasz Bilicki – „Traumy i ich rola w życiu dzieci i młodzieży”
- Maciej Winiarek – „Kultura myślenia (a nie wiedzy) fundamentem partnerskiej relacji „Nauczyciel – Uczeń”
- Przemysław Staroń – “Już dłużej tego nie wytrzymam” czyli jak zobaczyć promień słońca, gdy jest bardzo ciemno.
- Borys Bińkowski – „Pomysły, które działają. Czyli o tutoringu, sprawnościach i grywalizacji.”
- Justyna Frankiewicz-Popiołek – „3xM – czyli jak z nauczyciela marudera stać się moderatorem, mentorem i mistrzem”
Warsztaty
- Anna Szulc – „Planowanie i współpraca warunkiem efektywnej nauki i pracy w szkole”
- Tomasz Bilicki „Jak pomóc osobie z traumą? – perspektywa domu i szkoły”
- Katarzyna Winiarek – „Pomyśl – Poczuj – Zadbaj, czyli kultura myślenia i rozwój kompetencji 4K, w praktyce szkolnej”
- Borys Bińkowski – „Tutoring: prowadzenie rozmów odkrywających mocne strony i zainteresowania dziecka.”
- Marta Młyńska – “Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć”- jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu
- Justyna Frankiewicz-Popiołek – „ Jak pracować, żeby nie zbzikować : Moje PPP, czy Praktyczny Pakiet Pomysłów na odciążenie nauczyciela i zaangażowanie uczniów w proces głębokiego przetwarzania materiału”