X
 
 • Sprawdź nas

  ZAPRASZAMY na bezpłatne LEKCJE POKAZOWE.

 • Od niemowlaka po nastolatka

  Przygotowujemy naszych uczniów, od 3 miesiąca życia aż do ukończenia 19 lat, na przyszły sukces.

 • Nasi nauczyciele

  Nasi lektorzy w czasie zajęć korzystają z unikalnej metody Helen Doron, by uczyć angielskiego jako drugiego języka.

 

O nas

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat oraz dla młodzieży do 19 roku życia!

Helen Doron English to doskonała, naturalna metoda, pozwalająca Twojemu dziecku opanować język angielski na wysokim poziomie. Daje gwarancję realizacji przemyślanej koncepcji metodycznej i konsekwentnej nauki języka angielskiego aż do osiągnięcia wybranego poziomu językowego.

Międzynarodowa sieć szkół Helen Doron English rozpoczęła swoją działalność w roku 1985. Wtedy to brytyjska lingwistkaHelen Doron – zainspirowała się osiągnięciami skrzypka Shinichi Suzuki. Ten japoński muzyk w latach 30. XX wieku określił podstawowe zasady naturalnej metody nauczania. Częsty kontakt z językiem poprzez osłuchiwanie się i naśladowanie dźwięków, tak jak odbywa się to w przypadku opanowywania przez dziecko mowy ojczystej, stały się podstawami kształcenia w Helen Doron English.

Helen Doron English w liczbach:

 • Metoda międzynarodowa
 • 30 lat doświadczenia
 • 37 krajów
 • 2 miliony absolwentów
 • 150 000 uczniów rocznie
 • Od 3 miesiąca do 19 roku życia
 • 1 000 szkół
 • 4 000 nauczycieli

Kursy są nieustannie doskonalone i dostosowywane do zmieniających się potrzeb dzieci w różnym wieku. Nad ich ciągłym ulepszaniem pracuje zespół specjalistów: lingwistów, metodyków, pedagogów, psychologów oraz muzyków. Tworzą oni atrakcyjne, idące z duchem czasu, zajęcia dla dzieci. W ich ramach korzystają one z materiałów dźwiękowych oraz video do słuchania i oglądania w domu. A także z gier i aplikacji dostępnych na naszych stronach internetowych.

Kurs „Jump with Joey” został wzbogacony o tzw. „rzeczywistość rozszerzoną” – świat rzeczywisty przenika się z tym wytworzonym w komputerze. Dwuwymiarowe postacie ze stron książeczek, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, będą mogły poruszać się, mówiąc przy tym po angielsku, w trzech wymiarach. Natomiast dla dzieci, które zaczynają naukę czytania i pisania po angielsku, przygotowano specjalne ćwiczenia oraz multimedialny program, pomagający kształcić te trudne umiejętności.

Dzięki aplikacjom multimedialnym nasi studenci jeszcze więcej czasu poświęcają na naukę angielskiego w domu. Nauka odbywa się niepostrzeżenie w czasie przyjemnych aktywności do wykonywania których wcale nie trzeba uczniów przekonywać.

 • “Mój syn Jacek (2 lata i 4 miesiące), który potrafi powiedzieć zaledwie parę słów po polsku, rozumie już coraz więcej wyrazów w języku angielskim. Uczy się ich w czasie zajęć.”

  Justyna Kolasińska, Warszawa, Polska
 • “Nauka w Helen Doron English jest zabawą, a metoda Helen Doron sprawia, że mój syn – Boss – uczy się angielskiego w naturalny sposób. Kiedy słuchamy anglojęzycznych materiałów Helen Doron w samochodzie, Boss zawsze śpiewa.”

  Saowanee Lurpromchai, Bangkok, Tajlandia
 

Świat Helen Doron

Angielski jako drugi czy obcy język?

1998

Anglistka Joanna Cesarz-Krzystanek sprowadza metodę Helen Doron do Polski.

1999
Mamy pierwszego dyrektora generalnego (Master Franchisor) w Polsce.

2000

Helen Doron po raz pierwszy przyjeżdża do Polski, aby poprowadzić szkolenie dla nauczycieli w Warszawie. Uczestniczy w konferencji dla lektorów metody z całej Polski.

2001
W całej Polsce działają już dyrektorzy generalni.

2003
Uczymy języka angielskiego już 10 000 dzieci w Polsce!

2006
Uczymy języka angielskiego już ponad 20 000 dzieci! W Polsce jest ponad 160 Centrów Nauczania Metodą Helen Doron.

2007
Języka angielskiego metodą Helen Doron uczy się w Polsce już ponad 22 000 dzieci w ponad 170 Centrach Nauczania.
Wprowadzenie kursu dla dzieci od 3-go miesiąca życia.

2008
Uczymy języka angielskiego ponad 24 000 dzieci w ponad 170 Centrach Nauczania Metodą Helen Doron.

2009
Uczymy języka angielskiego ponad 25 000 dzieci w ponad 180 Centrach Nauczania Metodą Helen Doron.

2010
Uczymy języka angielskiego ponad 26 000 dzieci w ponad 184 Centrach Nauczania Metodą Helen Doron. Ta nowoczesna metoda zyskuje miano najbardziej profesjonalnej i dynamicznie rozwijającej się, zyskując poparcie i pozytywne opinie wśród rodziców z całej Polski!

2011
Uczymy języka angielskiego metodą Helen Doron ponad 26 500 uczniów w 190 centrach Helen Doron English. Sieć szkół Helen Doron English przyłącza się do ogólnokrajowej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – czytamy oczywiście po angielsku.

2012
Uczymy angielskiego 27 000 dzieci i młodzieży w całej Polsce. W kraju sieć szkół Helen Doron English liczy ponad 200 placówek. Na rok przed jubileuszem obchodów 15- lecia metody w Polsce, ogłaszamy konkurs dla naszych uczniów na najciekawsze opowiadanie o przygodach kangurzycy Kangi – „Kangi’s Adventure”. Napisane oczywiście w języku angielskim. Kurs dla dzieci od 2 do 5 roku życia został zastąpiony nowoczesnym kursem Fun with Flupe z materiałem filmowym. Zaczynamy tworzyć własny system kursów dla nastolatków. Pierwszy z nich, Teen Talent, pozwala naszym uczniów osiągnąć poziom językowy A2, zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

2013
Obchodzimy 15-lecie metody Helen Doron w Polsce. Helen Doron przyjeżdża do Polski, by wspólnie z uczniami, absolwentami, ich rodzicami oraz lektorami i właścicielami szkół świętować tę okrągłą rocznicę. Helen Doron bierze udział w konferencji prasowej oraz wręcza nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie. Zwycięskie opowiadania zostały wydane w formie książki.

Twórczyni metody jest gościem programu w telewizyjnej Dwójce pt. „Pytanie na śniadanie”. Opowiada, na czym polega naturalna metoda uczenia dzieci języka angielskiego.

Kurs Fun with Flupe wszedł do szkół. Powstaje kontynuacja kursu Fun with FlupeMore Fun with Flupe, dla dzieci od 3 do 6 roku życia, a kontynuacją kursu dla nastolatków jest nowy program Teen Choices (poziomie B1).

Ulepszona zostaje ulepszona multimedialna platforma z grami do nauki angielskiego Kangi Club – staje się jeszcze szybsza, nowocześniejsza, z większą liczbą gier. Powstaje pierwsze na świecie internetowe anglojęzyczne radio Helen Doron dla nastolatków. Ukazuje się darmowa gra edukacyjna na telefon i tablet z systemem Android do nauki angielskiego dla dzieci – First Words in English with Flupe.

Szkoły Helen Doron English stają się licencjonowanymi ośrodkami egzaminacyjnymi Cambridge English: Young Learners.

Na kanale YouTube dostępny jest Helen Doron Song Clubu, z piosenkami z różnych kursów Helen Doron w wersji karaoke.

2014
Powstaje nowy poziom kursu dla nastolatków Teen EnglishTeen Express dla grup w wieku 14-17 lat, na poziomie B 1+. Do szkół wchodzi nowy kurs dla dzieci – Jump with Joey (od 6 do 9 lat) wraz z aplikacją opartą na tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Wprowadzamy dodatkowe programy do nauki czytania i pisania po angielsku.

2015

Obchodzimy 30-lecie metody Helen Doron na świecie. Z tej okazji nasi uczniowie włączają się do międzynarodowej akcji ratowania orangutanów. Nagrywają filmiki, by zwiększać świadomość dotyczącą sytuacji orangutanów i wielu innych ginących z powodu działalności człowieka gatunków.

Powstaje nowy kurs Read and write, przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Uczy czytać i pisać po angielsku. Wraz z książkami dostępna jest aplikacja do ściągnięcia na smartfony i tablety.

Wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016 Helen Doron Radio, które jest przeznaczone dla młodzieży uczącej się angielskiego, obchodzi drugie urodziny.

Do Polski przyjeżdża Richard Freedman – DJ prowadzący audycje w Helen Doron Radio. DJ Richard w szkołach Helen Doron aranżuje mobilne studio radia. Dla naszych uczniów to wspaniała okazja, by spróbować swoich sił w prawdziwej rozgłośni radiowej.

2016

Richard Freedman – DJ prowadzący audycje w Helen Doron Radio – znów odwiedza Polskę. W szkołach Helen Doron aranżuje mobilne studio radia. Przeprowadza wywiady z naszymi uczniami, nauczycielami i osobami, które prowadzą centra Helen Doron.

Szkoły Helen Doron angażują się w akcję ratowania pszczół o tytule „To bee or not to bee”. Dzieci otrzymują od nas prawie 20 tysięcy woreczków z nasionami kwiatów miododajnych, które sieją w ogródkach, na łące lub w doniczce na balkonie. Finałem akcji jest konkurs fotograficzny „Kwietna łączka dla pszczół”.

Od września wprowadzamy nowy kurs Nat and Friends dla dzieci w wieku 5-6 lat.

2017

W kwietniu zainicjowana została międzynarodowa kampania „Young Heroes”, która miała zainspirować dzieci do uwolnienia ich potencjału twórczego i wewnętrznego bohatera. Dołączyli do niej uczniowie Helen Doron z całego świata, przesyłając filmiki, prezentujące wolontariackie projekty.

Od września nowy kurs dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat – Paul Ward Explores.

Uczymy języka angielskiego ponad 150 000 dzieci i nastolatków w 1000 Centrach Nauczania Metodą Helen Doron.

2018

Obchodziliśmy 20-lecie metody Helen Doron w Polsce. Metodę do Polski sprowadziła anglistka Joanna Cesarz-Krzystanek. Założyła również pierwszą szkołę Helen Doron w naszym kraju i wytrenowała pierwszych lektorów metody. W 2018 roku Joanna Cesarz-Krzystanek została nagrodzona tytułem „Lider z powołania” w kategorii „Lider w nauce”.

Szkoły Helen Doron English z całego świata wzięły udział w międzynarodowej kampanii „Readers are leaders”. Kampania miała zachęcić dzieci oraz młodzież do czytania książek.

Zaktualizowaliśmy naszą platforma z grami online do nauki angielskiego dla dzieci – Kangi Club.

2019

Ogłosiliśmy konkurs na najlepszy filmik pt. „Make some noise”. W konkursie wzięli udział starsi uczniowie szkół Helen Doron English. Stworzyli bardzo kreatywne krótkie filmiki, pokazujące naukę w szkołach Helen Doron English.

Magazyn „Global Franchise” przyznał pierwszą nagrodę Helen Doron Group w kategorii „Best Children’s & Education Franchise”.

Powstał nowy kurs „Alphaboat”, przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Metoda Helen Doron na ŚwiecieMetoda wczesnego nauczania języka angielskiego została stworzona przez Helen Doron w 1985r. Helen Doron, brytyjska lingwistka, zainspirowała się osiągnięciami japońskiego skrzypka Shinichi Suzuki. W latach 30. XX w. wymyślił on podstawy metody nauczania naturalnego.

„Metoda naturalna” nauki gry na instrumencie – w przypadku dr Suzuki – czy nauki języka angielskiego – Helen Doron – polega na naśladowaniu naturalnego procesu, kiedy to dziecko uczy się mówić w swoim ojczystym języku. Niemowlę nieustannie słyszy mowę ojczystą. Najpierw powtarza nowe dźwięki, sylaby, potem wyrazy, wreszcie samo tworzy zdania. Dziecko, słysząc entuzjazm rodziców oraz zachwyt najbliższego otoczenia, jest dopingowane do dalszego wysiłku.

Dzięki metodzie Helen Doron dzieci są „zanurzone” w języku angielskim, powtarzając niejako proces nauki języka ojczystego. Na zajęciach nauczyciele mówią tylko po angielsku, uczniowie w domach słuchają anglojęzycznych materiałów. Podczas cotygodniowych lekcji ćwiczą mówienie, czytanie i pisanie po angielsku. Dzieci mają też możliwość skorzystać z gier online i aplikacji multimedialnych. W ten sposób wokół dziecka tworzy się swoiste anglojęzyczne środowisko.

Programy nauczania tworzy zespół lingwistów, pedagogów, psychologów oraz metodyków nauczania. Kursy są zawsze aktualne i interesujące dla dzieci, bo zmieniają się zgodnie z rozwojem współczesnego świata. Dwa miliony absolwentów na całym świecie ukończyło szkoły Helen Doron.

Helen Doron zauważa:
„Badania pokazują, że większość dzieci na świecie jest wielojęzyczna. Dziecko na Filipinach mówi językiem matki, językiem ojca, urzędowym językiem jest tam angielski a w szkole uczy się kolejnych języków obcych. To tylko my w Europie żyjemy na wyspie, gdzie dzieci w Polsce mówią tylko po polsku, we Francji tylko po francusku, a w Niemczech tylko po niemiecku. Na szczęście i to się zmienia. Jesteśmy globalną wioską, a nasz mózg jest stworzony do nauki języków – nikt nas nie pytał, czy chcemy mówić językiem ojczystym, a jednak nauczyliśmy się go bez wysiłku – i jesteśmy w tym świetni.”

Od 2012 roku szkoły Helen Doron współpracują z Uniwersytetem Cambridge przy organizowaniu i przygotowywaniu dzieci i młodzieży do egzaminów językowych ESOL. Skrót ESOL oznacza: English for Speakers of Other Languages. Egzaminy Cambridge należą do najbardziej znanych i najczęściej zdawanych testów na świecie.

Uczniowie szkół Helen Doron, przygotowujący się do zdawania egzaminów Cambrigde, mogą do nich przystąpić w autoryzowanych centrach Helen Doron English, najbliższych ich miejsca zamieszkania.

cambridge-english