Od pomysłu do światowego lidera

Helen Doron English – światowy lider w branży ESL (English as a Second Language – Angielski jako drugi język)

Metoda nauczania Helen Doron English powstała ponad 30 lat temu, kiedy to Helen Doron, obserwując jak jej mała córka uczy się gry na skrzypcach metodą Suzuki, zainspirowała się naturalnym sposobem nauczania, polegającym na przyswajaniu pokazanych dźwięków. Według doktora Suzuki dzieci zaczynają grać na instrumencie choć nie potrafią jeszcze czytać nut. „Jeżeli metoda Suzuki uczy języka muzyki, dlaczego nie zacząć uczyć muzyki języka?” – pomyślała. Zdała sobie sprawę, że to jest najlepsza droga, by uczyć języków obcych małe dzieci – naśladując sposób, w jaki osłuchują się z językiem ojczystym.

Jako lingwistka doskonale rozumiała jak funkcjonuje język. Jako matka, obserwująca jak jej dzieci dorastają w dwujęzycznym środowisku, była też świadoma wyzwań związanych z nauczaniem dzieci drugiego języka. Naturalnym było, że nauka musi odbywać się poprzez słuchanie materiałów językowych w domu, po to, aby ułatwić dziecku zapamiętywanie, osłuchiwanie z poznanym słownictwem i melodią języka.

Od inspiracji do lokalnego biznesu

Dzięki temu doświadczeniu Helen Doron stworzyła unikalną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 19 lat, która uczyniła naukę drugiego języka tak łatwą i naturalną jak nauka języka ojczystego.

Stworzyła pełne zabawy kursy, które sprawiają tak wiele radości, że dzieci nie uświadamiają sobie, że uczą się angielskiego. Każda lekcja jest pełna przyjemnych aktywności, które wykorzystują różne zmysły: jest mnóstwo interakcji, rozmów, gier i piosenek.

Od lokalnego biznesu do działalności globalnej

Firma szybko rozwinęła się z lokalnego biznesu w globalną sieć franczyzową, a wizja Helen Doron odnośnie nauczania języka angielskiego w sposób naturalny, poparta sprawdzoną metodą i kreatywnymi materiałami do nauki (w tym oryginalnymi piosenkami, animowanymi filmami i aplikacjami edukacyjnymi), otworzyła zupełnie nowe spojrzenie na nauczanie angielskiego jako języka obcego.

Ponad trzy miliony dzieci już nauczyło się angielskiego unikalną metodą Helen Doron. Dziś Helen Doron English jest międzynarodową siecią franczyzową z ponad 1000 placówek edukacyjnych w 38 krajach i wciąż się rozwija.

Helen Doron w Polsce

W Polsce pierwsze szkoły powstały ponad 20 lat temu, tj. w 1998 roku. Po niespełna 5 latach do prężnie rozwijającej się sieci szkół uczęszczało już ponad 10 tys. dzieci. Obecnie, sieć centrów Helen Doron English liczy ponad 200 placówek na terenie całej Polski, do których uczęszcza ponad 36 tysięcy dzieci i młodzieży. Sieć w Polsce jest dynamicznie rozwijana i zarządzana przez 5 dyrektorów generalnych.

Współpraca z placówkami Helen Doron English w Polsce cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, wsparciem oraz pozytywnymi opiniami ze strony rodziców i dzieci, w tym młodzieży. Największą radość niesie fakt, że najstarsi uczniowie zostają zarówno nauczycielami metody, jak i partnerami biznesowymi. Jest to dla nas dodatkowym powodem do dumy, ponieważ kształcimy kolejne pokolenia i wspieramy ich rozwój zawodowy w ramach międzynarodowej Grupy Edukacyjnej Helen Doron (Helen Doron Educational Group).

Nasza wyjątkowa metoda

Dowiedz się więcej

NAUCZANIE
FRANCZYZA
KURSY
Call Now Button