• slide1-0811 slide2-0811
  Angielski dla dzieci

  Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci w szkołach Helen Doron English.

  Zobacz dlaczego
 • slide1-infant slide2-infant
  Niemowlęta 0-2

  Maluszki w wieku od 3-24 miesięcy uczą się angielskiego, kształtując przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych.

  Więcej
 • slide1-1311 slide2-1311
  Dzieci 2-6

  Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami „Fun with Flupe” oraz „More Fun with Flupe”, śledząc przygody Granny Fix, Paula Warda oraz zabawnego stworka Flupe’a.

  Więcej
 • slide1-6-12 slide2-232
  Dzieci 6-12

  Dzieci uczą się mówionego angielskiego, czytając i pisząc razem z Paulem oraz Millie, którzy pomagają Kangi i jej synkowi Joey’emu rozwiązywać problem w Storyville.

  Więcej
 • slide1-0611 slide2-0611
  Teen English

  Uczniowie są zaangażowani w poważnie zabawną naukę angielskiego w twórczym środowisku.

  Więcej
 • slide1-0311 slide2-0311
  English ONLINE

  Dzieci w każdym wieku lubią gry komputerowe, nasze wspomagają efektywną naukę angielskiego.

  Wypróbuj
 

Centrum Helen Doron – Ursynów, Wilanów – angielski dla dzieci

 

Strefa Rodzica

Najczęściej zadawane pytania

 

Czy warto uczyć dziecko drugiego języka, jeśli nie mówi jeszcze w pierwszym?

Tak, jak najbardziej. Niemowlę, które słyszy i reaguje na dwa języki, będzie dorastać rozumiejąc je oba. Nierzadko zdarza się, że maleńkie dziecko dorasta w środowisku trój- czy nawet czterojęzycznym, rozumiejąc je wszystkie. Doświadczenia wykazują, że małe dziecko potrafi rozróżniać języki. Nauka różnych języków we wczesnym wieku poszerza możliwości umysłowe dziecka – nie tylko w zakresie nauki języków obcych, ale w ogóle uczenia się i opanowywania nowych

Od którego roku życia można zapisać dziecko?

Już 3 miesięczne dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na ogólnorozwojowy kurs dla dzieci w języku angielskim. To kiedy dziecko zacznie naukę języka zależy wyłącznie od decyzji rodziców, opiekunów. Pamiętajmy jednak, że im wcześniej tym lepiej.

Czy dziecko się czegoś nauczy jeśli jeszcze nie mówi?

Dzieci uczą się już od chwili urodzin, a nawet wcześniej. Cały czas mają kontakt z rodzicami, którzy do nich mówią. Początkowo dziecko rozróżnia dźwięki i na nie reaguje, potem zaczyna mówić proste pojedyncze słowa. Dlatego dziecko uczy się nawet wówczas, gdy samo jeszcze nie potrafi mówić.

Czy zajęcia raz w tygodniu to nie za mało?
Częścią metody Helen Doron jest słuchanie dwa razy dziennie specjalnych nagrań. Dziecko osłuchuje się w ten sposób z językiem. W trakcie spotkań z nauczycielem dziecko poznaje znaczenie słów. W efekcie ma kontakt z językiem 15 razy w tygodniu.

Czy podczas słuchania dziecko powinno koncentrować się na treści płyty?
Nie, dziecko nie powinno się koncentrować na treści płyty. Słuchanie powinno odbywać się „w tle”, podczas codziennych czynności takich jak ubieranie się, mycie, podróż samochodem, zabawa. Ważne, by nie zajmowało się czynnościami, które zbytnio angażują jego słuch (np. telewizor, gra komputerowa).

Czy dziecko rzeczywiście musi słuchać płyt?
Tak, jest to niezbędny element metody. Codzienne słuchanie płyt wraz z cotygodniową lekcją w grupie tworzą anglojęzyczne środowisko, w którym dziecko może absorbować język w sposób naturalny. Dzieci, które nie słuchają regularnie płyt w domu, nie znają materiału, co sprawia, że gorzej radzą sobie na zajęciach, a często wręcz sobie nie radzą, co z kolei często prowadzi do problemów z dyscypliną.

 
Call Now Button