Angielski dla dzieci i młodzieży Kielce - Helen Doron Skontaktuj się z nami
27.09.2023

Kurs angielskiego Kielce

Kurs angielskiego Kielce-dlaczego Rodzice zapisują tu swoje dzieci? Z różnych powodów: mogą to być przyszłe perspektywy zawodowe dziecka, może to być świadomość, że język angielski jest językiem międzynarodowym niezbędnym do eksplorowania świata, a być może chcą sprostać wymaganiom szkolnym i zwiększyć pewność siebie dziecka. Jedno jest pewne, wsparcie Rodziców będzie kluczowe na każdym etapie edukacyjnym ich dzieci.

Oto kilka sposobów, w jakie rodzice mogą wspierać swoje dzieci w nauce na kursie angielskiego w Kielcach:

Tworzenie pozytywnego środowiska

Stworzenie domowego środowiska, które promuje naukę języka angielskiego i kreatywność, może być niezwykle pomocne. To może obejmować stworzenie przestrzeni do nauki:

– w przypadku dzieci szkolnych stałego uporządkowanego kącika ,w którym dziecko będzie odizolowane od  bodźców zewnętrznych, w którym będzie mogło tworzyć projekty, rozwiązywać testy ze swojego kursu angielskiego. Mówi się, że porządek na biurku, to porządek w głowie.

-dostęp do materiałów edukacyjnych i zasobów, jak domowa biblioteczka, słowniki;

-dostęp do urządzenia, na którym dziecko będzie mogło bezpiecznie i w pożądanym przez siebie czasie odtwarzać codziennie nagrania i epizody z aplikacji Stream Helen Doron lub korzystać z gier edukacyjnych na platformie Kangi Club. www.kangiclub.com. Zapisz swoje dziecko na kurs angielskiego Kielce i otrzymasz bezpłatny dostęp do wielu gier i aplikacji.

kurs angielskiego kielce

Ustalanie rutynowych nawyków

Ustalanie regularnych rutyn i harmonogramów pomaga dzieciom w organizacji czasu na naukę , czasu na słuchanie nagrań z ich kursu angielskiego-zatem to może być zawsze rano przy śniadaniu, gdy dziecko słyszy w tle nagrania  lub zawsze podczas jazdy samochodem do przedszkola czy szkoły, albo też zawsze na dobranoc. Przewidywalność jest ważna dla skutecznego planowania nauki. Dziecko bardzo szybko zrozumie i zaakceptuje pory dnia kiedy jest czas na angielski i będzie się go wręcz w odpowiednim momencie domagać („Mamo ,Tato włącz mi angielski”).

Motywacja i zaangażowanie

Zachęcanie dzieci do zaangażowania w naukę języka angielskiego i rozwijania ich własnego zainteresowania językiem jest kluczowe. Rodzice mogą wyrażać swój pozytywny stosunek do słuchania nagrań: razem z dzieckiem śpiewać piosenki Helen Doron, podczas słuchania pokazywać gestami słowa , których dziecko uczyło się na zajęciach, wywiesić w domu w widocznym miejscu grafik słuchania nagrań i razem z dzieckiem zaznaczać w odpowiednim okienku liczbę odtworzeń, pamiętając o regule słuchania 2 x dziennie codziennie. Warto także głośno wyrażać swoje zadowolenie do dziecka z jego systematyczności słuchania nagrań i chwalić za postępy, na przykład: ”świetnie zaśpiewałaś całą piosenkę!” lub „ znasz już tyle nowych słów po angielsku, brawo!”.

Kurs angielskiego Kielce-monitorowanie procesu nauki i postępów dziecka

to ważne aby Rodzic był na bieżąco z realizowanym przez dziecko materiałem na naszym kursie angielskiego w Kielcach i wiedział jakie konkretnie aktualnie epizody są realizowane oraz którą część nagrań należy odtwarzać-tak aby stworzyć dziecku najlepsze warunki do bez wysiłkowego przyswajania materiału. Rodzic ma dostęp do tych danych zawartych w dzienniku elektronicznym lub uzyskuje informacje poprzez kontakt z lektorem. Ponadto utrzymywanie otwartej i regularnej komunikacji z nauczycielami pomaga rodzicom zrozumieć postępy swojego dziecka i dowiedzieć się o ewentualnych problemach w nauce.

Wsparcie w trudnościach

Jeśli dziecko wyraża brak zainteresowania nauką, mimo iż wydaje się ,że lubi swój kurs angielskiego Kielce, nie chce przychodzić na zajęcia- rodzice mogą zapewnić mu dodatkowe wsparcie. To może obejmować w pierwszej kolejności kontakt z lektorem prowadzącym grupę-nikt nie zna sytuacji dziecka lepiej niż nauczyciel-warto zapytać o szczegóły ,w jakim obszarze dziecko wymaga dodatkowego wsparcia i w jaki sposób to wsparcie można mu zapewnić. Najczęściej zaleca się Rodzicom przyjrzenie się regularności słuchania nagrań, czy dziecko na faktycznie codzienny kontakt z zalecanym materiałem kursu Helen Doron, ponieważ zwykle mnogość oraz różnorodność nowego materiału realizowanego na zajęciach, bez wsparcia w domu w postaci codziennego słuchania, może być dla dziecka przytłaczająca. To właśnie ten codzienny kontakt z językiem daje dziecku na zajęciach swobodę, beztroskę, samodzielność i ogromną dawkę motywacji do wchłaniania kolejnej porcji wiedzy i pobudzania apetytu na wiele więcej.

Konsekwencja

Nic tak skutecznie nie wpływa na naukę języka angielskiego jak konsekwencja. I można się zdziwić, ale mowa tu o konsekwencji Rodzica , zwłaszcza na początkowym etapie uczenia, kiedy kilkulatek rozpoczyna przygodę z nauką angielskiego w Helen Doron i nie jest jeszcze na tym etapie dojrzałości, aby przejąć odpowiedzialność za swój proces uczenia się.

Nauka języka obcego to długi proces, który wymaga czasu i regularnej praktyki. Bycie konsekwentnym w podejściu do nauki na kursie angielskiego sprawia, że uczeń będzie kontynuować naukę, nawet wtedy, gdy napotka trudności lub frustracje. A trzeba pamiętać , że pojawią się one na całym etapie uczenia wielokrotnie i tutaj rolą nieocenioną rolą Rodzica będzie jego wsparcie w pokonywaniu napotkanych „schodów” i wspieranie ucznia w systematyczności, gdyż osoby , które uczą się języka obcego sporadycznie, są bardziej narażone na rezygnację z nauki.

Co dla rodzica oznacza kurs angielskiego Kielce?

Satysfakcja rodzica z sukcesów dziecka jest wyjątkowym uczuciem. Gdy rodzic widzi, że jego dziecko rozwija się uczestnicząc w kursie angielskiego Kielce, zdobywa nowe umiejętności i osiąga cele, to dowód na to, że trud włożony w wychowanie i wsparcie przynosi pozytywne efekty, że jego wysiłek jako Rodzica przyniósł wspaniałe rezultaty. Dlatego warto towarzyszyć swojemu dziecku na jego ścieżce do zdobywania Everestu języka angielskiego!

Porozmawiajmy

ul. Starodomaszowska 11/8, 25-315 Kielce

nr konta 54 1160 2202 0000 0002 3521 2513 Bank Millennium