Angielski dla dzieci i młodzieży Łódź Polesie - Helen Doron Skontaktuj się z nami
11.04.2022

Rozmowa z naszym byłym uczniem – Kacprem

Ponieważ nasi uczniowie są „żywym dowodem” na to, iż nauka języka angielskiego metodą Helen Doron działa, rozpoczynamy cykl rozmów z naszymi obecnymi uczniami, bądź tymi, którzy naukę w naszej szkole już ukończyli.

Warto poczytać co o naszej szkole i metodzie myślą sami uczniowie 🙂

Na pierwszy ogień Kacper – nasz były już uczeń, który w tym roku zdaje egzaminy maturalne, ale bardzo miło wspomina zajęcia językowe w naszej szkole.

Kacper, ile lat uczyłeś się angielskiego metodą Helen Doron?

Angielskiego metodą Helen Doron uczyłem się od czwartego roku życia do końca Gimnazjum. Naukę zakończyłem na kursie Teen Express – czyli na poziomie B1+.

Czy pamiętasz swoje pierwsze lekcje?

Tak naprawdę pierwsze lekcje, które dobrze pamiętam z nauki w Helen Doron, to te w wieku około sześciu lat. Pamiętam, że zawsze lubiłem i cieszyłem się chodząc na zajęcia, wtedy były one z Panią Marzeną, którą gorąco pozdrawiam. Na zajęcia chodziłem chętnie, ponieważ sprawiały mi one dużo radości. 

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z lat nauki w naszej szkole?

Przede wszystkim nauka nie odbywa się tak jak w tradycyjnej szkole, na zajęciach można się dobrze bawić i swobodnie wypowiadać. Bardzo łatwo rozwinąć płynną wymowę nawet trudnych słów i komunikatywny angielski jest najważniejszy.

Może zechciałbyś w kilku słowach opisać co charakteryzuje nauczycieli naszej metody?

Nauczyciele ze szkoły Helen Doron są zawsze serdeczni i uśmiechnięci. Pozytywne nastawienie powoduje, że dzięki nim nauka staje się łatwiejsza i przyjemna.

Czy nauka języka angielskiego w naszej szkole pomogła Ci w jakiś sposób w życiu prywatnym?

Dzięki nauce w Helen Doron jeżdżąc na wymiany międzynarodowe i rozmawiając z obcokrajowcami nie odczuwałem bariery językowej, oprócz tego nie bałem się wypowiadać nawet na forum grupy w języku angielskim, ponieważ czułem się pewny siebie.

Co według Ciebie jest największym atutem naszej szkoły?

Największym atutem nauki w szkole Helen Doron zdecydowanie jest rozwinięcie umiejętności płynnej rozmowy, brak stresu przy posługiwaniu się językiem angielskim, a to właśnie komunikacja najbardziej przydaje się przy kontaktach z drugą osobą.

Za chwilę przed Tobą matura, jakie masz odczucia przed egzaminem maturalnym z języka angielskiego?

Matury z języka angielskiego się nie boję, ponieważ uważam, że kursy, które do tej pory odbyłem, wystarczająco przygotowały mnie do egzaminu na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

IMG 6585 - Helen Doron

Porozmawiajmy

ul. Karolewska 36, 90-561 Łódź

nr konta: 28 1140 2017 0000 4202 1293 0634

    Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej
    Ok, rozumiem