Angielski dla dzieci i młodzieży Łódź Polesie - Helen Doron Skontaktuj się z nami
19.04.2022

Zdała z nami „Firsta” na „A” – rozmowa z Agnieszką

W cyklu wywiadów z naszymi uczniami dziś przedstawiamy rozmowę z Agnieszką, która z metodą Helen Doron spędziła wiele lat. Co dała Agnieszce metoda Helen Doron? Jak nasze zajęcia języka angielskiego przygotowały Agnieszkę do egzaminów Cambridge?

Miłej lektury 🙂

Ile lat uczysz się angielskiego metodą Helen Doron? 

Angielskiego w Helen Doron uczę się odkąd miałam 3 lata, czyli w tym roku mija czternaście lat, już co prawda ukończyłam kursy metody Helen Doron, natomiast nadal uczę się w tej samej szkole. 

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z lat nauki w naszej szkole? 

Wydaje mi sięże poza kwestią nauki – nocowania, a na zajęciach – wspólne pisanie scenariuszy oraz nagrywanie filmów po angielsku najbardziej zostały mi w pamięci. 

Co według Ciebie cechuje nauczycieli Helen Doron? 

Przede wszystkim otwartość, uczynność, pogoda ducha oraz nierzadko rozmowność :)) 

Dlaczego zajęcia języka angielskiego metodą Helen Doron są wyjątkowe? 

Moim zdaniem dzięki temu, że każdy uczeń ma możliwość odezwać się, wyrazić swoje zdanie i rozwijać się indywidualnie podczas zajęć grupowych. 

Czy nauka języka angielskiego w naszej szkole pomogła Ci w jakiś sposób w życiu prywatnym? 

Dzięki zajęciom nie muszę poświęcać zbyt wiele czasu na naukę języka angielskiego w szkole, ponieważ rozwijam go nadprogramowo i zawsze mam zagadnienia opanowane do przodu. 

Co według Ciebie jest największym atutem naszej szkoły? 

Otwartość nauczycieli, różnorodność metod nauczania – zarówno praca z książkami, jak i taka poprzez filmy, prezentacje czy kreatywne zajęcia. 

2 lata temu zdałaś egzamin Cambridge: First Certificate, otrzymałaś ocenę „A” osiągając międzynarodowy poziom C1. Jakie odczucia towarzyszyły Ci podczas przygotowań oraz samego egzaminu? 

Oczywiście samo podejście do egzaminu było stresującym doświadczeniem, ale po nim czułam raczej pewność siebie – chociaż trochę denerwowałam się speakingiem, bo nie da się przewidzieć tematów, na jakie będzie trzeba sięwypowiedzieć, ani z jakim rozmówcą przyjdzie nam obcować

Jak podsumowałabyś całokształt nauki w naszej szkole – ale tylko jednym zdaniem? 

Doceniam w niej możliwość rozwoju jako jednostka oraz naukę współpracy w grupie, a dzięki atmosferze na zajęciach chętnie się na nich pojawiam co tydzień :))

IMG 8436 - Helen Doron

Porozmawiajmy

ul. Karolewska 36, 90-561 Łódź

nr konta: 28 1140 2017 0000 4202 1293 0634

    Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej
    Ok, rozumiem