Czy myślisz już o wyzwaniach na kolejny 2021 rok? A może szukasz pomysłu na nowy odnoszący sukcesy i dający zawodowe spełnienie biznes? Poznaj model franczyzowy proponowany przez Helen Doron English – to franczyza 2021 roku, która opiera się na oryginalnej metodzie nauki angielskiego dzieci i młodzieży. 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Michałem Juzoniem – Dyrektorem Generalnym Helen Doron English, który opowie, jaka franczyza 2021 roku może spełnić oczekiwania osób poszukujących pomysłu na biznes w edukacji.

Czym się zajmowałeś, zanim trafiłeś na franczyzę Helen Doron English?

Rzeczywiście moja droga zawodowa jest bardzo ciekawa. Pracowałem w teatrze, na scenie i poza nią, byłem menadżerem muzyków i artystów, producentem teatralnym.  Pracowałem za granicą ucząc angielskiego. Zajmowałem się medytacją, byłem też gospodarzem w świątyni zen. Jestem wdzięczny, że życie dało mi tak wiele okazji do spróbowania różnych rzeczy i nabrania wielu ciekawych doświadczeń.

A dlaczego Helen Doron English – franczyza 2021 roku – a nie inna sieć franczyzowa?

Do Helen Doron przywiodło mnie serce. Poznałem wspaniałą kobietę, która prowadziła swoją szkołę w sieci Helen Doron English i która potem została moją żoną. Szybko zacząłem pomagać jej w prowadzeniu biznesu i zakochałem się w metodzie i w pracy, w której spotykam wielu wspaniałych ludzi, rodziców, no a przede wszystkim cudowne dzieciaki. Helen Doron opiera się na wzajemnej relacji, na wspólnym działaniu i na bezpośrednim doświadczaniu języka w grupie dzieci.  

Uczymy o tym, że świat jest różnorodny, że empatia jest bardzo ważną cechą i że spontaniczne działanie i znajomość angielskiego mogą być podstawą wspaniałego życia i kluczem do poznania innych ludzi i innych krajów. To są wartości bardzo mi bliskie. Ta praca wydaje mi się bardzo ważna i pożyteczna. Szczególnie, że dzisiaj mainstreamowa edukacja ma wyraźne problemy i musimy zająć się naszymi dziećmi w szczególny sposób.

Jako międzynarodowa sieć Helen Doron Educational Group otrzymało bardzo dużo nagród w zakresie franczyzy. Dlatego franczyza 2021 roku oparta na tej unikalnej metodzie nauki angielskiego wydaje się być trafionym pomysłem.

To chyba duża zaleta być członkiem międzynarodowej sieci?

Tak, rzeczywiście zostaliśmy uznani za najlepszą organizację uczącą dzieci angielskiego na świecie. Mogę śmiało powiedzieć, że nasz franczyzobiorca ma dostęp do ogromnego zasobu wiedzy i doświadczeń całej sieci. Jeśli jakaś ze szkół napotka problem z pewnością jego rozwiązanie znajduje się gdzieś w zasobach naszej wspólnej mądrości. W końcu działamy już w Polsce ponad 20 lat. Nasz franczyzobiorca nie musi wyważać już otwartych drzwi. Franczyzobiorcy na co dzień wymieniają się doświadczeniami i podpowiadają sobie wzajemnie. Dlatego jeśli ktoś myśli o nowym biznesie to odpowiedzią może być Helen Doron English franczyza 2021 roku.

GFA2020 2 e1582114371335 - Helen Doron

Szczególnie w tym pandemicznym okresie wydaje się to być potrzebne. Czy franczyzobiorcy w dobie koronawirusa mogą liczyć na wsparcie całej sieci?

Bardzo szybko zareagowaliśmy na pandemię. Zmobilizowaliśmy wszelkie zasoby naszej sieci, żeby szybko przestawić się na naukę online. Wspólnie wypracowaliśmy narzędzia do prowadzenia takich lekcji i przeszkoliliśmy całą naszą kadrę. Wypracowaliśmy wspólne procedury i podzieliliśmy się nimi z naszymi franczyzobiorcami. Można było w tym czasie wyraźnie zobaczyć jak skuteczne jest wspólne działanie grupy pasjonatów, jak wiele wiedzy mamy wspólnie i jak bardzo jesteśmy kreatywni. Tak, jesteśmy przygotowani do uczenia online choć uważam, że siedzenie przed ekranem nie zastąpi wspólnej zabawy na lekcji z innymi dziećmi. Traktuję lekcje online jako wyjście awaryjne na czas wyższej konieczności.

Franczyza Helen Doron English bazuje na własnej i sprawdzonej metodzie nauczania. Proszę powiedzieć coś więcej na ten temat osobom zainteresowanym tematem – franczyza 2021 roku

Nasza metoda jest wypracowana przez brytyjską lingwistykę, która zainspirowała się nauką gry na skrzypcach metodą Suzuki. Tam nie jest najważniejsze, żeby od razu uczyć dzieci zasad muzyki, nut itp. Dzieci powtarzając za nauczycielem po prostu grają muzykę. Naszym nadrzędnym celem jest nauczenie naszych uczniów komunikacji. Płynnej wymiany myśli i łatwego porozumienia się po angielsku. Uczymy tak samo jak dzieci uczą się pierwszego języka. Poprzez zanurzenie w nim dziecka. Nasi uczniowie codziennie słuchają naszych materiałów i oglądają filmy. Kiedy przychodzą na zajęcia otrzymują kontekst tego, z czym się osłuchały.

Chcemy, żeby angielski był przez naszych uczniów bezpośrednio doświadczany. Nie jest to abstrakcja. Jeśli uczymy o deszczu, to dzieci mają parasole i rzeczywiście pada im na głowy. Nasza metoda to unikalny, wieloletni i spójny system, tworzący warunki do uczenia w taki sposób, aby język angielski stał się ich drugim językiem oraz pomógł im w poznawaniu świata i realizowaniu marzeń.

Co jest podstawą sukcesu franczyzy 2021 roku, w tym wypadku Helen Doron?

Skutecznie oraz w przyjazny sposób uczymy dzieci i młodzież̇ języka.

Zajmujemy się tym, na czym się̨ naprawdę̨ znamy i co sprawia nam ogromną przyjemność – wiemy, że dzięki temu osiągamy najlepsze możliwe efekty. Nie zadowalamy się tym, co już udało nam się osiągnąć – wciąż doskonalimy nasze metody, bo wiemy, że potrzeby dzieci i młodzieży się zmieniają. Rozwijamy się razem z naszymi uczniami.

Sami kiedyś byliśmy dziećmi, więc wiemy, że wiedzę najlepiej przyswaja się wtedy, kiedy nauka sprawia nam przyjemność. Naszym uczniom, niezależnie od tego, czy są to małe dzieci czy młodzież, oferujemy takie metody i warunki, dzięki którym język angielski staje się im coraz bliższy i zanim się obejrzą, mogą się nim naturalnie posługiwać.

To, że angielski staje się drugim językiem naszych uczniów, jest zasługą wielu osób: nauczycieli, którzy kochają to, co robią, licencjobiorców, którzy nie prowadzą szkół przez przypadek, ale dlatego, że wierzą w metodę Helen Doron oraz rodziców, których rola  jest ogromna.

To właśnie suma tych starań wpływa na naszą skuteczność.

To prawda – sami franczyzobiorcy są częścią tego sukcesu. Jaki jest profil idealnego franczyzobiorcy w temacie franczyza 2021 roku w edukacji?

To powinna być osoba, która biegle zna angielski. Musi być pasjonatem edukacji dzieci i młodzieży, umieć pracować w zespole i nim kierować. Musi to być ktoś przedsiębiorczy i gotowy do zaangażowania się w swój biznes, kto rozumie zasady franczyzy.

A czy franczyzobiorca Helen Doron English musi być po filologii angielskiej? 

Nie musi to być osoba wykształcona kierunkowo. Wystarczy, że ma piękny angielski i lubi pracować z dziećmi. My oferujemy szereg szkoleń, które przygotowują naszych ludzi do uczenia metodą Helen Doron oraz prowadzenia biznesu.

Nie ukrywajmy, że dla wielu zainteresowanych ważne są jeszcze koszty związane z pokryciem inwestycji. Jak to wygląda w przypadku franczyzy 2021 roku Helen Doron English?

Jest rzeczą oczywistą, że trzeba dysponować jakimś kapitałem, jeśli zaczyna się własny biznes. Tak jest i w naszym przypadku. Jest kilka możliwości wejścia do franczyzy. Można kupić licencję dla szkoły na dany teren, można też zostać licencjonowanym nauczycielem HD. Środki na start będą potrzebne różne w zależności od wielkości terenu oraz umowy z Masterem Franczyzy. Najlepiej zadać pytanie bezpośrednio osobie, która odpowiada za dany teren w Polsce. Namiary na nas można znaleźć na naszych stronach internetowych.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane biznesem w edukacji, nauką angielskiego metodą Helen Doron English oraz tematem franczyza 2021 roku do kontaktu.