Każdy inaczej wyobraża sobie wymarzone wakacje. Jedni wolą morze, inni góry. Część osób marzy o błogim wypoczynku nad hotelowym basenem, a pozostali chcą aktywnie zwiedzać zabytki. Również pod względem językowym mamy odmienne preferencje. Niektórzy lubią na wakacjach poznawać nowych ludzi, obcować z ich kulturą i mówić w innym języku. Drudzy preferują dobrze znane otoczenie i strefę komfortu, jaką wyznacza na przykład kierownik wycieczki. A jak wygląda to w przypadku dzieci? Z pewnością są bardziej otwarte na nowe doznania – o ile rodzice dają im dobry przykład.


All inclusive – czy to dobry pomysł?


Opcja wakacji all inclusive może wydawać się bardzo kusząca, ponieważ wiemy dokładnie, co czeka nas na wyjeździe, jakie atrakcje mamy zagwarantowane i jak będziemy spędzać czas. Tak naprawdę wystarczy jedynie się spakować. Wiele osób wybiera all inclusive, by mieć większą kontrolę nad budżetem przeznaczonym na wyjazd.

Warto mieć jednak na uwadze, że all inclusive ma również pewne wady. Taka forma wakacji może być po prostu ograniczająca – do pobytu w określonym hotelu, gdzie na około znajdują się sami Polacy. Z ciągłym pobytem w hotelu wiążą nas również pory posiłków, które na ogół spożywa się w ramach szwedzkiego stołu, a obsługa nie angażuje się w rozmowy. Po kilku dniach dzieci mogą znudzić się znajomym otoczeniem, dodatkowo nie mając okazji do mówienia po angielsku.


Samodzielne planowanie wakacji za granicą – gdzie na wakacje?


Zagraniczny wyjazd na wakacje zupełnie inaczej wygląda w przypadku samodzielnego planowania, gdy już na etapie rezerwacji noclegu konieczna jest rozmowa w obcym języku. Do tego dochodzą między innymi zakupy czy zamawianie posiłków w restauracjach.

Wszystko to wymaga więcej czasu i zaangażowania, jednak z pewnością zachęca do bardziej świadomego wyboru miejsc do zwiedzania czy poznawania rodzimej kuchni danego kraju. Niekoniecznie musi stanowić droższą opcję, choć być może trzeba będzie zrezygnować z niektórych wygód, jak dostęp do nielimitowanych posiłków. Właściciele mniejszych obiektów wypoczynkowych są z reguły bardziej ciekawi swoich gości.

Chętnie udzielają wskazówek, co zobaczyć w okolicy i gdzie warto zjeść. Również inni wakacjowicze z pokojów albo domków obok mogą stać się wartościowym towarzystwem. Wszystko to obserwują dzieci, które w takich warunkach są znacznie bardziej skłonne do mówienia po angielsku. Najlepszy wariant to ten, w którym na wakacjach znajdują się anglojęzyczni rówieśnicy dzieci – to nowi koledzy i koleżanki, z którymi nie sposób się nudzić!


Wakacje za granicą a mówienie po angielsku


Jeżeli pragniesz, by Twoje dziecko mówiło po angielsku na wakacjach, dokładnie przemyśl cel Waszej tegorocznej podróży.

Chociaż angielski jest językiem międzynarodowym, nie we wszystkich krajach chętnie się go wykorzystuje. Do szlifowania angielskiego lepiej nie wybierać pobytu we Francji, Turcji, Hiszpanii czy we Włoszech. To kraje, których obywatele znacznie chętniej mówią w językach rodzimych.

Jeśli nie zależy Wam na egzotycznych plażach, ciekawe destynacje wakacyjne stanowią Wielka Brytania oraz Irlandia, które są w niedalekiej odległości od Polski. To kraje o pięknym, wyspiarskim położeniu geograficznym, bogatej kulturze i wielu zabytkach godnych uwagi. Brytyjczycy i Irlandczycy są otwarci na gości, a ich charakterystyczne akcenty od razu zapadają w pamięć.

Wakacje po angielsku z Helen Doron Stream


Niezależnie od tego, gdzie planujesz spędzić tegoroczne wakacje, z aplikacją Helen Doron Stream Twoje dzieci mogą obcować językiem angielskim na co dzień. Aplikacja pobrana na smartfon albo tablet daje łatwy dostęp do kursu, na jaki zapisano malca.

W czasie wakacji do wyboru pozostaje możliwość oglądania filmików, śpiewania piosenek czy słuchania ścieżki dźwiękowej po angielsku. To świetne urozmaicenie na przykład czasochłonnej podróży samochodem, leniuchowania na plaży lub spędzania deszczowych dni w pokoju hotelowym. Kolorowy interfejs aplikacji przykuwa uwagę dzieci i jest łatwy w obsłudze.

Możecie oglądać bajki i śpiewać piosenki całą rodziną, co dodatkowo zachęci najmłodszych.