Dziś franczyza kojarzy się głównie ze swobodą prowadzenia własnego biznesu, wspieranego przez silną, międzynarodową markę – matkę. Jak każda forma przedsiębiorczości, ma swoje charakterystyczne cechy. Szkoła językowa na franczyzie – dziś opowiemy właśnie o tym.
Biznes oparty na franczyzie to żadna nowość – funkcjonowały one w Europie z powodzeniem już w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Uznaje się, że pomysłodawcą i twórcą sieci franczyzowej był I.M. Singer, właściciel fabryki maszyn do szycia. To właśnie Singer miał pierwszą sieć punktów sprzedaży należących do lokalnych przedsiębiorców. W 1863 roku Singer przekazał prawa do dystrybucji maszyn do szycia licencjonowanym franczyzobiorcom. 
szkoła językowa na franczyzie

Na czym polega biznes oparty na franczyzie?

Franczyza to gotowy pomysł na biznes, w którym sprzedaż produktów i usług oparta jest na bliskiej i stałej współpracy pomiędzy dwoma odrębnymi firmami, z których jedna to  franczyzodawca, a druga – franczyzobiorca.

Być może spotkasz się ze stwierdzeniem, że franczyza to pomysł na biznes dla ludzi, którzy nie mają pomysłu na biznes. To bardzo krzywdząca opinia. Bardzo często jest tak, że w niektórych sektorach usług jest to jedyna atrakcyjna forma wejścia na rynek jako samodzielny przedsiębiorca. Takim przykładem jest edukacja.

Bardzo trudno jest założyć własną szkołę językową od podstaw, bez przygotowania, wsparcia merytorycznego, sprawdzonego modelu biznesowego, reklamy, wsparcia w prowadzeniu finansów.

Dla jednej osoby jest to po prostu za dużo – dlatego szkoły językowe tak często szybko się zamykają. Szukanie odpowiedzialnego wspólnika też nie jest łatwe.

Dlatego w przypadku edukacji franczyza jest fantastycznym pomysłem na zachowanie decyzyjności, elastycznych godzin pracy i poczucia samospełnienia ze wsparciem marki znanej w całej Europie i na świecie. Zobacz, gdzie znajdują się placówki Helen Doron i sprawdź jak działa szkoła językowa na franczyzie.

Szkoła językowa na franczyzie — jak zostać franczyzobiorcą?

Już wiesz, na czym polega franczyza. Skoro masz również pomysł na biznes i jest nim szkoła językowa Helen Doron English – zostań franczyzobiorcą lub franczyzobiorczynią! 

Aby zasilić szeregi przedsiębiorców szkoły językowej Helen Doron English, sprawdź jak wyglądają zajęcia prowadzone naszą metodą. Jeśli bliskie są Ci założenia pedagogiki Montessori lub rodzicielstwa bliskości – to bardzo prawdopodobne, że się dogadamy.

Następnie zgłoś się do nas przez formularz kontaktowy, który znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zastanów się też, jaki model rozwoju biznesowego preferujesz: SET (czyli self-employed teacher), Helen Doron Studio czy Centrum Helen Doron. 

Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule o najlepszej franczyzie 2020 roku oraz na naszym kanale YT.

Własna szkoła językowa Helen Doron — ile musisz zainwestować?

Jak w każdą firmę, we franczyzę również trzeba zainwestować kapitał początkowy. 

Podstawą jest oczywiście lokal, w którym chcesz prowadzić swoją szkołę językową Helen Doron. Dobra lokalizacja, nowoczesna przestrzeń, parking, łatwy dojazd – to wszystko sprawi, że do Twojej szkoły chętnie będą przyjeżdżali rodzice ze swoimi pociechami, a inwestycja szybko zacznie się zwracać. 

W szkole językowej Helen Doron konieczny jest zakup licencji. Jest to zakup jednorazowy. 

“Środki na start będą potrzebne różne, w zależności od wielkości terenu oraz umowy z Masterem Franczyzy. Najlepiej zadać pytanie bezpośrednio osobie, która odpowiada za dany teren w Polsce. Namiary na nas można znaleźć na naszych stronach internetowych”. – mówi Michał Juzoń, Dyrektor Generalny Helen Doron na Polskę Północną.

Jeśli nie jesteś lektorem czy nauczycielem języka angielskiego, do swojej szkoły językowej zatrudnisz nauczycieli. Ważna będzie też inwestycja w reklamę, a raczej – pomysł na nią.

Nie każda reklama jest droga: grupy tematyczne w serwisach społecznościowych, ciekawie prowadzone profile w social media przyciągają dziś duże ilości osób i nie generują wysokich kosztów.

Przystępując do naszej franczyzy możesz też liczyć na ogromne wsparcie w tym zakresie. Pomożemy Ci zaplanować działania marketingowe, dostaniesz dostęp do bazy projektów graficznych, kampanii reklamowych oraz autorskich akcji społecznych dla szkół Helen Doron z całego świata, np. Young Heroes, Readers are Leaders. Będąc po prostu częścią światowej, uznanej marki.

szkoła językowa na franczyzie

Jaki jest potrzebny kapitał początkowy.

Podsumowując, Na wysokość wymaganego kapitału początkowego wpłynie na pewno:

  • zakup licencji franczyzowej
  • opłata za lokal
  • płace dla pracowników
  • reklama 

Przeczytaj więcej o współpracy z Helen Doron. 

Szkoła językowa Helen Doron – czy to się opłaca? 

Szkoła językowa na franczyzie? Joanna Cesarz-Krzystanek, założycielka sieci Helen Doron w Polsce o zyskach płynących z prowadzenia szkoły językowej Helen Doron mówi tak: 

Podczas rozmowy rekrutacyjnej pytam, ile ktoś chciałby zarabiać. Jeśli słyszę kwoty rzędu 50 tys. zł miesięcznie, to od razu kończę rozmowę. To nie jest biznes o takiej skali, ale już zyski na poziomie kilkunastu tysięcy są jak najbardziej w zasięgu i nasi franczyzobiorcy takie kwoty zarabiają. Chcemy współpracować z osobami, dla których ten biznes będzie również szansą na spełnienie zawodowych pasji. Nie ma miejsca na pasywnych inwestorów. Jeśli ktoś na własnej skórze przekonał się do naszego produktu, to choćby opowiadając o swoim doświadczeniu będzie potrafił go sprzedać i będzie w tym bardzo autentyczny. Wśród moich franczyzobiorców nie ma nikogo, kto przyszedłby nie mając doświadczenia tego rodzaju.

Na naszym blogu znajdziesz obszerny dział “franczyza”, w którym gromadzimy doświadczenia, przemyślenia i rozmowy z ludźmi, którzy postanowili zmienić swoje życie i otworzyli z sukcesem szkołę Helen Doron.

Zobacz, jak łatwo sprawić, że przyszłość brzmi perfect!