W Polsce i na świecie mamy już ponad 1 000 szkół Helen Doron. Współtworzymy je z innymi pasjonatami angielskiego, którzy wiedzą, jak ważna jest znajomość drugiego języka. Chcesz do nas dołączyć? A może zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w sprawdzoną, znaną na całym świecie franczyzę? O tym właśnie opowiadamy w artykule, przedstawiając krok po kroku, na czym polega prowadzenie szkoły językowej dla dzieci w modelu franczyzowym. Przedstawiamy także opinie lektorów, którzy zdecydowali się podjąć współpracę z siecią Helen Doron English.

Na czym polega prowadzenie szkoły językowej dla dzieci w modelu franczyzowym Helen Doron?

Chcesz rozwinąć biznes związany z nauką języka angielskiego? My promujemy szkoły oparte o franczyzę. To sprawdzony system win-win, który działa w Polsce od wielu lat. Opiera się na solidnej marce, rozpoznawalnej zarówno w Polsce, jak i na świecie. Franczyzobiorcy mają stałe wsparcie biznesowe i marketingowe ze strony Partnerów i Dyrektora Generalnego. Dołączając do sieci Helen Doron, korzystasz ze sprawdzonego biznesplanu. Dzięki temu już na początku wiesz, jakie czekają Cię wydatki i na jaki zwrot z inwestycji możesz liczyć. Otrzymasz także materiały i pomoce naukowe, a dzięki znanej marce Helen Doron English nie będziesz miał problemu ze zbudowaniem reputacji brandu swojej szkoły od podstaw. 

Jeśli interesuje Cię własna szkoła językowa, franczyza może zagwarantować Ci wyłączność w określonej lokalizacji, chroniąc Cię przed konkurencją wewnętrzną. Masz pewność, że w Twoim najbliższym rejonie nie powstanie inna szkoła językowa Helen Doron. Dzięki temu możesz mieć jedyną szkołę angielskiego w małej miejscowości, przyjmując do niej nawet kilkuset uczniów. 
Nasi franczyzobiorcy przechodzą szkolenia zarówno w zakresie uczenia metodą Helen Doron, jak i te dotyczące posiadania własnego biznesu. Prowadzimy swoich partnerów przez wszystkie etapy otwierania własnej działalności. Korzystamy ze szczegółowego kalendarza i chronionego klauzulą poufności know-how. Dzięki naszemu wsparciu możesz czuć się pewniej i stabilniej na rynku, skupiając się na tym, co najważniejsze – czyli na przekazywaniu wiedzy.

kursy angielskiego

Dla kogo jest franczyza szkoły językowej?

Chociaż masz nasze wsparcie na każdym etapie prowadzenia swojej filii Helen Doron English, głównie liczą się Twoje umiejętności zarządcze. To na Twojej głowie będzie spoczywać znalezienie, wynajęcie i utrzymywanie lokalu. Ty będziesz wyszukiwać i zatrudniać nauczycieli, a także dbać o najwyższe standardy obsługi klienta i skuteczną reklamę. Wiele z przedsiębiorczych umiejętności możesz nabyć i rozwijać. Musisz jednak pamiętać, że to od ilości poświęconego czasu i Twojego zaangażowania w dużej mierze zależy wynik finansowy szkoły, a w konsekwencji Twoja osobista satysfakcja.

Jeśli uczysz angielskiego, ale czujesz, że samo uczenie już Ci nie wystarcza, założenie szkoły językowej może być logicznym krokiem na drodze rozwoju. Tylko że tu również trzeba zrobić dodatkowy krok: przestawić się z pasjonata uczenia na pasjonata zarządzania. W swojej szkole będziesz mieć 3 rodzaje klientów: dzieci, rodziców i swoich pracowników. Musisz znaleźć dla nich czas na zwyczajną, towarzyską rozmowę, wysłuchanie ich potrzeb i niepokojów. To oni sprawią, że Twoja szkoła będzie się rozwijać. 

Kto może zostać franczyzobiorcą Helen Doron?

Stawiamy na długofalową współpracę. Zależy nam na sukcesach naszych franczyzobiorców, dlatego przed zawarciem jakichkolwiek formalności najpierw spotykamy się i rozmawiamy. Upewniamy się, czy odnajdziesz się w naszym modelu biznesowym. W tej kwestii kluczowe znaczenie ma posiadanie przedsiębiorczego zmysłu. Nie musisz uczyć angielskiego samodzielnie, możesz zatrudnić odpowiednie osoby. A jeśli jesteś lektorem, to również zapraszamy!

Szkoła językowa – franczyza krok po kroku

Proces otwarcia franczyzy szkoły Helen Doron można zawrzeć w 5 podstawowych krokach:

 1. Zdobycie licencji,
 2. Przejście szkolenia,
 3. Zakup lub wynajem lokalu,
 4. Zatrudnienie nauczycieli,
 5. Rozpoczęcie reklamy.

Jeśli interesuje Cię współpraca z naszą siecią, możesz skontaktować się z nami telefonicznie. Umów się z nami na spotkanie, na którym podpiszemy umowę o zachowaniu poufności. Porozmawiamy o finansach – przeanalizujemy Twój rynek, by od razu określić, ile będziesz w stanie zarobić.

Pamiętaj, że potrzebujesz czasu na znalezienie lokalu i lektorów, a także na reklamę swojej franczyzy. Przed rozpoczęciem działalności przejdziesz standardowe procedury administracyjne Helen Doron, w tym szkolenia z zarządzania, budżetowania i obsługi klienta.

Ile kosztuje franczyza szkoły językowej?

Większość biznesów wymaga kapitału początkowego. Nie inaczej jest w przypadku franczyzy szkoły językowej Helen Doron English. Potrzebujesz środków na:

 • zakup licencji franczyzowej (kwota zależna od lokalizacji),
 • zakup lub wynajem nieruchomości,
 • remont i wyposażenie lokalu,
 • zakup materiałów dydaktycznych,
 • płace dla pracowników (nauczycieli i sekretariatu),
 • reklamę swojej działalności.

Kwota, którą trzeba zainwestować w otwarcie franczyzy szkoły językowej dla dzieci, zwykle wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Mniejsze koszty na start mają franczyzobiorcy, którzy dysponują własnym lokalem. Najtańsze inwestycje poniosą przedsiębiorcy, którzy mają już szkołę językową i planują wyłącznie rebranding na filię Helen Doron. Oszczędzisz także, jeśli planujesz samemu uczyć. Zwykle reklama szkoły językowej generuje najwyższe koszty na początku. Po czasie dobrze prowadzona szkoła zyskuje renomę – coraz więcej rodziców przychodzi z polecenia innych zadowolonych klientów.

Dowiedz się więcej z podcastu:

#16 Wszystko, co musisz wiedzieć o franczyzie edukacyjnej Helen Doron | Podcast Angielski z Przyszłością

Jakie przewagi daje Ci bycie we franczyzie Helen Doron English?

 • Posiadanie własnej szkoły językowej pod znaną marką.
 • Systematyczne szkolenia, które pomogą Ci się rozwijać.
 • Regularny kontakt i partnerskie relacje z franczyzodawcą.
 • Dostęp do kompetentnych doradców odpowiadających na wszelkie pytania.
 • Bycie częścią społeczności innych franczyzobiorców.
 • ABM (Annual Business Meeting) – cenne spotkania, które weryfikują, czy podążasz dobrą drogą, czy jednak coś trzeba zmienić.
 • Stały rozwój oferty uczenia  – sieć Helen Doron pozostaje na bieżąco z nowoczesnymi metodami uczenia.

Dobre warunki dla franczyzobiorców Helen Doron Educational Group potwierdzają także prestiżowe nagrody, w tym Global Franchise i Best Educational Franchise (w kategorii mentoring). W naszych szkołach Helen Doron English średnio 60% nowych klientów przychodzi z polecenia. A to oznacza, że większość zarekomenduje Cię, jeśli znajdzie u Ciebie wysoką jakość uczenia, widoczne efekty oraz przyjazną atmosferę.

Poznaj opinie partnerów Helen Doron o franczyzie szkoły językowej dla dzieci

Sieć szkół językowych Helen Doron stanowi zżytą ze sobą społeczność: w Polsce i międzynarodowo. Przeczytaj, jak o naszej franczyzie szkoły językowej wypowiadają się inni.

 • Michał Juzoń, współwłaściciel szkoły Helen Doron English w Rumii: „Do Helen Doron przywiodło mnie serce. Poznałem wspaniałą kobietę, która prowadziła swoją szkołę w sieci Helen Doron English i która potem została moją żoną. Szybko zacząłem pomagać jej w prowadzeniu biznesu i zakochałem się w metodzie i w pracy, w której spotykam wielu wspaniałych ludzi, rodziców, no a przede wszystkim cudowne dzieciaki. Helen Doron opiera się na wzajemnej relacji, na wspólnym działaniu i na bezpośrednim doświadczaniu języka w grupie dzieci”. 
 • Lucyna Harwas, właścicielka szkoły Helen Doron English w Pile: „Chciałam czegoś więcej, chciałam uczyć na swoich zasadach metodą, w której uczeń jest podmiotem, a nie przedmiotem”.
 • Maria Olchowy, właścicielka szkoły Helen Doron English w Myszkowie: „Gdy dowiedziałam się, że zwalnia się franczyza w moim mieście, nie było mowy o zastanawianiu się. To był impuls w sensie dosłownym. W duchu czekałam na nią 7 lat! Wiedziałam, że metoda jest skuteczna, więc naturalnym było to, że była to dla mnie pewna inwestycja z małym ryzykiem porażki”.
 • Magdalena Nowak, właścicielka centrum Helen Doron English w Jędrzejowie: „Zdecydowałam się na zostanie franczyzobiorcą Helen Doron, ponieważ już znałam markę. Moje dzieci chodziły od kilku lat do Helen Doron w Kielcach, ja również zaczęłam tam pracę i byłam zachwycona atmosferą tam panującą i efektami uczenia, jakie widziałam u uczniów”.
 • Tamás Zentai, właściciel szkoły Helen Doron English na Węgrzech: „Jako że przychodzą do nas bardzo małe dzieci, odgrywamy znaczącą rolę w ich życiu. W naszej szkole wisi na ścianie cytat, który bardzo dobrze to ilustruje: Za sto lat nie będzie ważne, ile uzbierałem na koncie w banku, w jakim domu mieszkałem, czy jakim samochodem jeździłem… Świat może być inny, bo odegrałem ważną rolę w życiu dziecka”.

Szkoła językowa dla dzieci oparta na franczyzie z Helen Doron – podsumowanie

Założenie szkoły językowej w modelu franczyzowym z Helen Doron English to znaczne ułatwienie w prowadzeniu własnego biznesu. Opłacając licencję, zyskujesz dostęp do ponad 35 lat wiedzy i doświadczenia światowego lidera w dziedzinie uczenia języka angielskiego. Masz wsparcie naszych wewnętrznych struktur i idealne warunki do stałego rozwoju. Przede wszystkim jednak oferujesz dzieciom naukę naturalną metodą, dzięki której będą swobodnie komunikować się po angielsku.