X
 
 

Lektorka Helen Doron English o swojej pracy

Prezentujemy kolejny portret lektorki metody Helen Doron English. Tym razem zapraszamy do Chorwacji, gdzie pracuje Kristina Novosel.

Kristina jest z Zagrzebia. Uczy tam w szkole Helen Doron i uwielbia swoją pracę. Wychowywała się w wielodzietnej rodzinie, miała siedmioro rodzeństwa, z którym porozumiewała się tylko po chorwacku. Kiedy jej rodzice dowiedzieli się, że ma zamiar studiować język i literaturę angielską nie byli zachwyceni tym pomysłem. Kristina, która uwielbia uczyć się języków i pracować z dziećmi. Jest zadowolona, że jednak nie udało im się wpłynąć na jej decyzję.

„Kiedy skończyłam koledż, chciałam pracować z dziećmi, ale wydawało mi się, że nie pasuje do szkoły publicznej. Więc kiedy usłyszałam, że jest taka szkoła dla dzieci, która uczy angielskiego w sposób naturalny, a warunkiem zdobycia tej pracy jest bycie kreatywnym, robienie pomocy naukowych, śpiewanie piosenek i uśmiechanie się, dosłownie zwaliło mnie z nóg. Metodą Helen Doron uczę od czterech lat. Pracowałam z grupami w każdym wieku, od małych dzieci po nastolatki. Każdy przedział wiekowy jest inny i jednocześnie dość specyficzny.

Zaczęłam uczyć się języków, kiedy miała dziesięć lat. Odkąd pamiętam, miałam wrażenie, że moja wymowa i gramatyka nie są na wystarczająco dobrym poziomie i bałam się mówić. Moi uczniowie nie mają tego problemu. Są swobodni w nauce, mówieniu i eksplorowaniu kolejnego języka. W czasie zajęć rozwijają poczucie pewności, a co najważniejsze dobrze się bawią, śmieją, śpiewają i wciąż uczą.

W Helen Doron dzieci uwielbiają się uczyć. A bycie lektorką zmieniło moje życie na lepsze.”