Agata Kociatyn-Kurdubelska, właścicielka szkoły Helen Doron English we Wrocławiu. Agata dzieli się swoją fascynującą historią kariery, która rozpoczęła się w 2000 roku. Posłuchaj, jak z nauczycielki stała się trenerką nauczycieli, jak łączy życie zawodowe z rodzinnym i jakie wyzwania napotkała na swojej drodze. To pełna pasji i determinacji opowieść, która zainspiruje każdego. Nie przegap tego odcinka! 

Słuchaj na:

SpotifyApple PodcastYouTube

Agata opowiada o swojej drodze zawodowej, która rozpoczęła się we Wrocławiu w 2000 roku, kiedy to zdecydowała się na przeszkolenie w Helen Doron. Jej historia to przykład, jak z małych kroków można zbudować coś wielkiego. Agata zaczynała jako nauczycielka, a dziś jest trenerką nauczycieli i właścicielką szkoły językowej. 

W rozmowie Grzegorz i Agata wracają do początków jej kariery. Agata wspomina, jak trafiła na ogłoszenie w gazecie, które zmieniło jej życie. Zdecydowała się na szkolenie, które odbyło się w Gdańsku, i od tego momentu jej życie zawodowe nabrało rozpędu. Opowiada o pierwszych krokach, wyzwaniach i sukcesach, jakie napotkała na swojej drodze.

Jednym z kluczowych momentów w jej karierze było szkolenie w Hamburgu, gdzie miała okazję pracować z doświadczonymi trenerami. To tam po raz pierwszy poczuła, że jej praca ma ogromne znaczenie i że chce się rozwijać jako trenerka nauczycieli. Agata podkreśla, jak ważne było wsparcie rodziny, szczególnie męża, który zawsze ją wspierał i motywował do dalszego działania.

Jak połączyć życie zawodowe z rodzinnym

Agata dzieli się również swoimi doświadczeniami związanymi z łączeniem życia zawodowego i rodzinnego. Opowiada o tym, jak prowadziła zajęcia w swoim mieszkaniu, jak organizowała przestrzeń do nauki i jak radziła sobie z codziennymi wyzwaniami. Jej determinacja i pasja do nauczania są naprawdę inspirujące.

W rozmowie nie brakuje również anegdot i zabawnych historii. Agata wspomina, jak jej mąż przyjechał do niej do Budapesztu na randkę, mimo że miał mnóstwo obowiązków w pracy. To właśnie tam, podczas tego wyjazdu, powstała ich córka. 

Trzy zawody w jednej osobie

Mając tak duże doświadczenie w uczeniu dzieci i młodzieży języka angielskiego, dość naturalne było, że Agata Kociatyn została również trenerką nauczycieli. A ponieważ ceni sobie niezależność, od samego początku uczy we własnej szkole językowej we Wrocławiu.

„Mam 46 lat, jako nauczycielka angielskiego i właścicielka szkoły pracuję 23 lata. Czyli połowę swojego życia spędziłam w Helen Doron” – wylicza Agata Kociatyn.

I dalej tu będę, bo to nie jest tylko praca od-do. To zawód i miejsce, w którym ciągle myślę o rozwoju: szkoły, materiałów, uczniów, samej siebie.”

Z ucznia w nauczyciela

„Jestem nauczycielką mojej własnej starszej córki – już kilkanaście lat. Niektórzy moi studenci idą już na studia, a przychodzili do mnie jako maluszki.

Jako trener wyszkoliłam też kilku nauczycieli, którzy zaczynali przygodę z Helen Doron jako uczniowie na naszych kursach angielskiego. Ta praca wciąż mnie fascynuje!.”