Angielski dla nastolatków

Czego potrzebuje nastolatek?

Czego potrzebuje nastolatek?

Nauka angielskiego dla nastolatka to:

ćwiczenie umiejętności językowych na egzamin 8-klasisty

ćwiczenie umiejętności językowych na egzamin 8-klasisty

odkrywanie własnych mocnych i słabych stron

odkrywanie własnych mocnych i słabych stron

samodzielność w uczeniu się języka angielskiego

samodzielność w uczeniu się języka angielskiego

Czego potrzebuje nastolatek?

Jaki to kurs?
Teen Talent

Teen Talent to pierwszy z kursów angielskiego dla nastolatków. Trwa 2 lata. Następuje po kursie Paul Ward’s Adventures, może też być kursem początkowym Twojego nastolatka w Helen Doron.

12-13 lat to wiek, gdy w Twoim dziecku budzi się samoświadomość. Dostrzega swoje emocje, ale też energię i relacje, jakie tworzy w grupie rówieśniczej. Dlatego na zajęciach dużo rozmawiamy o tym, co i dlaczego czujemy, uczymy się rozpoznawać i nazywać emocje. Mówimy o uważności na drugiego człowieka, by go nie oceniać i nie krytykować nawet gdy popełnia błędy.

Tak, jak bohaterowie historii z kursu, każdy człowiek ma jakiś talent, umiejętność, dar. Ważne, by go w sobie odkryć. Przynosimy więc na zajęcia sztalugi malarskie i szukamy najlepszej formy wypowiedzi (obraz, szkic, symbol czy slogan). Gramy na różnych instrumentach lub sami je tworzymy z kartonu i gumek recepturek. Otwieramy się na kreatywność, by odnaleźć siebie.

A przy okazji zanurzamy się w języku angielskim. Wszystkie dyskusje prowadzimy wyłącznie w drugim języku, po angielsku żartujemy i omawiamy zawiłości gramatyczne.

Wiek nastolatka: 11 - 15 lat
Wiek nastolatka 11 - 15 lat
Czas zajęć: 2 x 60-75 minut
Czas zajęć 2 x 60-75 minut
Liczba słów i wyrażeń: 3000
Liczba słów i wyrażeń 3000
Element graficzny

Zobacz naszą szkołę angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Egzamin KET Cambridge * - czego nauczy się Twój nastolatek?

Kurs angielskiego Teen Talent przygotuje Twojego nastolatka zarówno na egzamin 8-klasisty, jak i na egzamin Cambridge Key for Schools *.

Od tego kursu zaczynamy czytać i omawiać dłuższe, zwarte teksty. Poznajemy słownictwo literackie tak, aby wkrótce nasi studenci mogli czytać angielskie książki w oryginale. Ćwiczymy też gramatykę, zapamiętując idiomy czy bawiąc się synonimami i antonimami. Piszemy eseje oswajając ważne i nieprzemijające wartości: empatię, pozytywne myślenie czy potrzebę dzielenia się (rzeczami materialnymi, ale również energią, uśmiechem).

Książki na kursie Teen Talent są jedynie początkiem eksploracji wiedzy. Zainspirowany nastolatek będzie potem sam pogłębiał temat, szukając argumentów do dyskusji z rówieśnikami lub pisząc własne teksty. Z radością odkryje, że wiedza jest wspaniałym narzędziem i z chęcią przejmie odpowiedzialność za uczenie się świata.

Egzamin KET Cambridge * - czego nauczy się Twój nastolatek?

Pytania i odpowiedzi

Nauka angielskiego dla nastolatków, czyli czego możesz się spodziewać po kursie Teen Talent?

Twój nastolatek:

  • porozmawia po angielsku o swoich emocjach
  • przygotuje się na egzamin Cambridge Key for Schools *
  • zobaczy, że odpowiedzialność za naukę jest w jego rękach
Z jakimi narzędziami pracujemy w czasie kursu dla nastolatków Teen Talent?

Helen Doron Stream, Teen Buzz Radio, Cambridge exams, chat na Discordzie, lekcje międzynarodowe

Angielski dla nastolatków: odnajdywanie własnych talentów

W Twoim nastolatku kłębią się teraz różne emocje, których często nie umie nawet nazwać. Buntuje się przeciwko rodzicom i szuka akceptacji w grupie rówieśniczej. Mierzy się też z odrzuceniem. My te tematy odważnie podejmujemy na kursie Teen Talent. Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami – i to wyłącznie po angielsku.

Pamiętamy też, że w każdym z nas tkwi dziecko, które lubi się bawić. Na zajęciach wprowadzamy więc zdrową rywalizację i grywalizację. Wiele ćwiczeń wykonujemy w aplikacjach online (Kahoot, Quizlet czy Baamboozle), gdzie nastolatkowie mogą śledzić swoje wyniki i motywować się do bycia lepszym. Zadziwiająco wiele emocji wzbudzają też gry planszowe lub karciane oraz różnego rodzaju drobne eksperymenty. Nauka drugiego języka przez działanie niezmienne daje najlepsze efekty.

*Oferta egzaminów Cambridge dostępna w wybranych szkołach

Odkrywanie talentów
Odkrywanie talentów
Egzamin KET Cambridge*
Egzamin KET Cambridge*
Nazywanie uczuć po angielsku
Nazywanie uczuć po angielsku