Na pewno słyszeliście o egzaminach Cambridge. Dzięki nim dzieci i nastolatki zdobywają honorowany na całym świecie certyfikat potwierdzający ich umiejętności językowe.
Wiemy, że wielu rodziców obawia się, że egzaminy Cambridge są stresujące i trudne. W Helen Doron stawiamy przede wszystkim na komfort dzieci – więc i egzaminy Cambridge wyglądają u nas inaczej.
Dziś o tym, z jaką radością i łatwością można zdać egzamin owiany wieloma legendami. Zmierzmy się z nimi!
Egzaminy Cambridge - Helen Doron English

Certyfikaty i egzaminy Cambridge english – dlaczego warto? 

Po pierwsze: egzaminy Cambridge mierzą znajomość językową Twojego dziecka, ale i nasz poziom nauczania.

W Helen Doron egzaminy Cambridge traktujemy również jako sprawdzian naszych pedagogicznych umiejętności.

Wiemy, że Twoje dziecko absolutnie jest w stanie zdać wszystkie testy bez problemu. Od naszego podejścia i zaangażowania w dużej mierze zależy, czy podejdzie do nich bez stresu, z czystą głową i przede wszystkim – szczerą ochotą.

Jak pewnie już wiesz, często robimy coś na opak. Metoda nauczania Helen Doron  jest inna niż inne. Nasze podejście do uczniów też jest inne – staramy się podążać ich śladem, uczyć drugiego języka ( a nie: “obcego”) w sposób dla nich naturalny.

Dlatego egzamin Cambridge jest też egzaminem dla nas, sprawdza, czy nasi uczniowie czują się u nas dobrze i czy przyswajają wiedzę, którą im przekazujemy. To nasze wspólne doświadczenie. 

Po drugie: z egzaminami Cambridge przyszłość brzmi perfect!

Egzaminy Cambridge pozwalają na uzyskanie certyfikatów międzynarodowych – honorowanych i rozpoznawalnych na całym świecie.

Są przepustką do rozmów kwalifikacyjnych na najlepszych uczelniach i w miejscach pracy. Pomagają dzieciom budować pewność siebie i swoich kompetencji. Są wsparciem, kiedy Twoje dziecko w siebie zwątpi.

Przeświadczenie, że zdaje się egzamin, który piszą dzieci na całym świecie, daje naszym uczniom jeszcze więcej energii i zapału do dalszej nauki języka angielskiego metodą Helen Doron

#10 Ma 13 lat i zdał wszystkie egzaminy Cambridge. Konrad z Kielc | Podcast Angielski z Przyszłością

Po trzecie:  egzaminy Cambridge motywują do dalszego rozwoju. 

Nic nie motywuje Twojego dziecka tak, jak sukces. Jeśli jest to sukces o skali międzynarodowej – Twojemu maluchowi będzie jeszcze raźniej.

Certyfikaty Cambridge są honorowane na najważniejszych uczelniach międzynarodowych, są mile widziane w listach motywacyjnych kandydatów na najlepsze stanowiska światowych firm. Często też są przepustką do szkół z pominięciem egzaminów.

Naprawdę wspaniale jest zdać egzamin Cambrigde w środowisku pełnym radości, otwartości i przyjaźni, niż mierzyć się z testami z języka angielskiego w typowej szkole. Zaufaj nam, robimy to od lat 🙂

Egzaminy Cambridge dla dzieci – jak to wygląda?

Egzaminy Cambridge na całym świecie wyglądają podobnie. Dzielą się na poziomy:

  • Podstawowy, Key (KET) – który jest odpowiednikiem poziomu A2 w skali CEFR (więcej tutaj)
  • Ponadpodstawowy, Preliminary (PET) – który jest odpowiednikiem poziomu B1 w skali CEFR (więcej tutaj)
  • Średniozaawansowany, First (FCE) – który jest odpowiednikiem poziomu B2 w skali CEFR
  • Zaawansowany, Advanced (CAE) – który jest odpowiednikiem poziomu C1 w skali CEFR
  • Biegły,  (CPE) – który jest odpowiednikiem poziomu C2 w skali CEFR
Egzaminy Cambridge dla dzieci - Helen Doron English

Najmłodsze dzieci zdają egzaminy językowe Cambridge na poziomie A1-A2 na poziomach: starters, movers i flyers. 

Test Pre A1 Starters jest najbardziej początkowym, otwierającym testem na znajomość języka angielskiego. Test ma lekką formę, skupia się na nauce przez zabawę i obejmuje tematy związane z życiem codziennym pisanym i mówionym w języku angielskim.

Testy Cambridge w Helen Doron dla dzieci skupiają się na mówieniu, czytaniu, słuchaniu i pisaniu. Forma testu jest papierowa lub komputerowa. Test trwa ok 45 minut i składa się z 3 części. 

Egzamin Cambridge na poziomie A1 Movers to test, który dzieci piszą po zaliczeniu testu Pre A1 Starters.

Świetnie motywuje do dalszej nauki i ośmiela dzieci do słuchania, mówienia pisania i czytania w języku angielskim. On również może mieć formę papierową lub komputerową, trwa ok 45 minut i składa się z 3 części. 

Test na poziomie A2 Flyers to egzamin Cambridge, jaki piszą dzieci po zaliczeniu testu na poziomie A1 Movers. 

To poziom podstawowy, w którym dzieci sprawdzają swoje umiejętności z posługiwania się mową, pismem, rozumieniem ze słuchu i czytaniem w języku angielskim.

Test może mieć formę papierową lub komputerową, trwa ok 1 godzinę i 15 minut i składa się z 3 części. 

Część szkół Helen Doron prowadzi intensywne kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge.

Zapisy na egzaminy Cambridge trwają u nas przez cały rok, ale sesje egzaminacyjne najczęściej odbywają się w okresie wiosenno-letnim.

Sprawdź terminy egzaminów Cambridge w szkołach Helen Doron: https://helendoron.pl/lokalizacje/

#25 Czym są egzaminy Cambridge i jak się do nich przygotować. Ewa Więckowska | Podcast Angielski z Przyszłością

Egzaminy Cambridge dla dzieci – jak się przygotować?

Umówmy się na coś. Przygotowaniem do egzaminów Cambridge zajmiemy się my. Zadbamy, by Twoje dziecko było spokojne, pewne swoich umiejętności i zrelaksowane.

Bardzo dbamy o atmosferę tuż przed egzaminami. Motywujemy naszych uczniów, by chcieli przystąpić do testów, które często przedstawiane są jako stresujące i poważne.

Egzaminy Cambridge dla dzieci nie są obowiązkowe. Są one częścią edukacji w systemie Helen Doron English, ale naprawdę nie każdy uczeń musi je zdawać.

To tylko pewien rodzaj egzaminu, do którego przystępują dzieci, które naprawdę tego chcą. Jasne, egzaminy Cambridge są przepustką do fajniejszej, wygodniejszej przyszłości, ale wiemy, że i bez nich Twoje dziecko sobie doskonale poradzi.

Dlatego chcielibyśmy Cię prosić byście nie naciskali na malucha w domu w kwestii egzaminów. Zgodnie z naszą filozofią, nauka odbywa się w naturalnym rytmie każdego malucha.

Nie każde dziecko jest przygotowane i chętnie do zdawania egzaminu Cambridge tylko dlatego, że jego rówieśnicy czy najlepszy przyjaciel zdają je akurat teraz.

Czasami warto poczekać. Zawsze natomiast warto wspierać swoje dziecko w nauce angielskiego i zapisać je do szkoły Helen Doron!

Egzaminy Cambridge dla dzieci – co zrobić dzień przed egzaminem?

Może ciasto? 🙂 Postaraj się, by czas przed egzaminem był dla Twojego malucha przyjemny i zupełnie nie kojarzył się z testem.

Idźcie na spacer, pojedźcie na basen. To bardzo ważne, by Twój maluch na dzień przed egzaminem był zrelaksowany i szczęśliwy.

Przebywajcie dużo czasu na świeżym powietrzu – tlen pomoże Twojemu dziecku przegonić ewentualne zmartwienia i przede wszystkim dobrze się wyspać. Nie siedźcie przed telewizorem do późna dzień przed egzaminem.

Posłuchajcie sobie bajek w języku angielskim. Możecie też po prostu się przytulić i pójść spać razem.

To prawdopodobnie bardzo zrelaksuje Twoje dziecko. Pamiętaj, miłość, wsparcie i czułość są zawsze najlepszym rozwiązaniem na dziecięce rozterki, nie tylko przed egzaminami 🙂

Certyfikaty Cambridge - Helen Doron English

Certyfikaty Cambridge – dlaczego są takie ważne?

Certyfikaty Cambridge English honorowane są na całym świecie. Obecnie przyjmuje je ponad 25 000 globalnych organizacji, firm i instytucji.

Certyfikaty Cambridge otwierają drogę do pracy w najlepszych firmach i dla najbardziej ugruntowanych na rynku marek. To bardzo ważne, by Twoje dziecko po latach nauki i starań mogło budować swoją przyszłość tak, jak chce i gdzie tylko chce. 

Dzięki zaliczonym egzaminom Cambridge nasi uczniowie mają dostęp do najbardziej prestiżowych uczelni w Europie i na świecie, ale też w Polsce. 

W naszym państwie certyfikaty Cambridge English uznają m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Służba Cywilna oraz wiele najważniejszych uczelni wyższych.

Co ważne, spora część z nich zwalnia uczniów posiadających certyfikaty Cambridge z  egzaminów wstępnych, zaliczeniowych lub lektoratów.

Rodzice często pytają nas, czy egzamin Cambridge zwalnia z pisania matury.

Nie. Nie ma takiego egzaminu Cambridge, który zwolniłby ucznia ze zdawania egzaminu dojrzałości. Co jednak bardzo ważne, egzaminy Cambridge doskonale przygotują Twoje dziecko do matury oraz innych egzaminów państwowych.

Pada też pytanie, jak długo ważny jest certyfikat Cambridge. Certyfikat Cambridge ma ważność bezterminową, podczas gdy IELTS i TOEFL tracą ważność po zaledwie dwóch latach.

Posłuchajcie wspólnie, co o egzaminach Cambridge mówi nasz uczeń, Konrad z Kielc, który ma 13 lat i zdał je wszystkie.