Angielski matura podstawowa (B1)

Czego potrzebuje nastolatek?

Czego potrzebuje nastolatek?

Nauka angielskiego do matury podstawowej to:

poznawanie literackiej odmiany języka angielskiego

poznawanie literackiej odmiany języka angielskiego

dokonywanie pierwszych ważnych życiowych wyborów

dokonywanie pierwszych ważnych życiowych wyborów

uczenie się przez odkrywanie i zabawę drugim językiem

uczenie się przez odkrywanie i zabawę drugim językiem

Czego potrzebuje nastolatek?

Jaki to kurs?
Teen Choices

Kurs angielskiego Teen Choices to drugi z kolei kurs dla nastolatków. Trwa 2 lata i następuje po kursie Teen Talent.

Po okresie odkrywania swoich mocnych i słabych stron, talentów własnych i innych ludzi (kurs Teen Talent), dla Twojego nastolatka nadchodzi czas pierwszych ważnych życiowych wyborów. Na naszych zajęciach towarzyszymy więc grupie młodzieży, która mierzy się z hejtem w internecie (cyber bullying). Podążając za wskazówkami – odnajdywanymi w kolejnych tekstach książek kursowych – młodzi ludzie podejmują różne decyzje, obserwując zarówno ich konsekwencje, jak i możliwości, które się przed nimi otwierają.

Twój 14-15-latek poznaje też wszechświat. Nie tylko samą przestrzeń kosmiczną, ale także wszechświat w sobie. Dowiaduje się jak to, co jemy wpływa na nasze zachowania (food & nutrition), czy jak ważna jest rola snu i odpoczynku. Zaczyna lepiej dostrzegać różnice między świadomością i podświadomością.

Kurs Teen Choices składa się z 8 modułów – każdy poświęcony jest jednemu tematowi przewodniemu. Z każdym pracujemy w ten sam sposób: uczymy się wyrażeń i znaczeń analizując treść piosenki, czytamy i omawiamy dłuższe teksty, słuchamy i dyskutujemy po angielsku, piszemy eseje. A we wszystkie te czynności wplatamy gramatykę oraz dużo młodzieńczej radości.

Wiek nastolatka: 12 - 16 lat
Wiek nastolatka 12 - 16 lat
Czas zajęć: 2 x 60-90 minut
Czas zajęć 2 x 60-90 minut
Liczba słów i wyrażeń: 3000
Liczba słów i wyrażeń 3000
Element graficzny

Zobacz naszą szkołę angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Egzamin Cambridge PET* - czego nauczy się Twój nastolatek?

Kurs angielskiego Teen Choices jest tak skonstruowany, aby przygotować Twojego nastolatka zarówno do matury, jak i na egzamin Cambridge Preliminary for Schools *.

Na większości zajęć piszemy krótkie teksty po angielsku (2-3 zdania) tak, aby oswoić studentów z wypowiedziami na dowolny temat. Tworzymy też dłuższe eseje (do 100 słów) zgodnie z wymogami egzaminów Cambridge *. W tekstach korzystamy z języka literackiego, ale też slangu, dzięki czemu nasi uczniowie mają kontakt z żywym, codziennym językiem angielskim.

Na wszystkich zajęciach jest też obecna gramatyka, najczęściej w formie gier czy grupowej rywalizacji. Bawiąc się nią, młodzi ludzie przestają jej się bać. Często się zdarza, że używają poprawnego czasu, ale nie potrafią wyjaśnić dlaczego. Mówią: „bo inaczej mi nie pasuje”, albo „ponieważ mi to nie brzmi”. Tak właśnie działa naturalna metoda nauki drugiego języka.

Egzamin Cambridge PET* - czego nauczy się Twój nastolatek?

Pytania i odpowiedzi

Angielski dla maturzystów, czyli czego możesz się spodziewać po kursie Teen Choices?

Twój nastolatek:

  • świadomie użyje w rozmowie po angielsku metafor i porównań
  • zmierzy się z możliwościami i konsekwencjami własnych wyborów
  • odważnie podyskutuje z rówieśnikami o swoim miejscu w świecie
Z jakimi narzędziami pracujemy w czasie kursu dla nastolatków Teen Choices?

Helen Doron Stream, Teen Buzz Radio, Cambridge exams, chat na Discordzie, lekcje międzynarodowe

Angielski matura podstawowa: moje pierwsze (angielskie) wybory

Nauka angielskiego na kursie Teen Choices to dużo więcej, niż poznawanie drugiego języka. Twój nastolatek sam odkrywa, że angielski jest mu potrzebny jako narzędzie, a nie przedmiot szkolny. Dzięki niemu może lepiej poznać siebie i dokonywać bardziej świadomych wyborów.

Gdy coś go zaciekawi, samodzielnie przeszukuje anglojęzyczne strony internetowe, aby dowiedzieć się więcej. Ogląda filmy instruktażowe na You Tube, ucząc się nowych umiejętności. Słucha – wyłącznie po angielsku – radia Teen Buzz, a potem spisuje i tłumaczy słowa ulubionych angielskich piosenek (tak, jak muzyk Wojciech Cugowski).

* Oferta egzaminów Cambridge dostępna w wybranych szkołach. Certyfikat B1 Preliminary for Schools pokazuje, że student posiada praktyczne umiejętności językowe, które wykorzystuje w codziennych sytuacjach. Na poziomie B1 Twój nastolatek przeczyta proste teksty i artykuły w języku angielskim oraz napisze list lub e-mail na codzienne tematy.

Egzamin PET Cambridge*
Egzamin PET Cambridge*
Świadome dokonywanie wyborów
Świadome dokonywanie wyborów
Angielskie radio Teen Buzz
Angielskie radio Teen Buzz