Angielski matura rozszerzona

Czego potrzebuje nastolatek?

Czego potrzebuje nastolatek?

Nauka angielskiego dla maturzysty to:

wykorzystywanie języka angielskiego jako narzędzia do rozwoju własnego

wykorzystywanie języka angielskiego jako narzędzia do rozwoju własnego

poszukiwanie celu i swojego miejsca w świecie

poszukiwanie celu i swojego miejsca w świecie

pełna płynność językowa

pełna płynność językowa

Czego potrzebuje nastolatek?

Jaki to kurs?
Teen Success

Kurs angielskiego Teen Success trwa 2 lata i następuje po kursie Teen Express. Jest to ostatni kurs dla nastolatków w szkołach Helen Doron.

Twój nastolatek kończy szkołę średnią i przygotowuje się do matury. Zarówno w szkole publicznej, jak i na kursach Helen Doron dociera do pewnego zwieńczenia, portu. Przed kolejnym krokiem w dorosłość – jakim jest pełnoletniość i studia – może spojrzeć wstecz i poczuć satysfakcję ze swoich osiągnięć.

Na kursie Teen Success nasi studenci osiągają płynność językową, zarówno formalną, jak i nieformalną. Analizując treści piosenek oraz różnorodne teksty doskonalą gramatykę i słownictwo i są gotowi na maturę rozszerzoną oraz egzamin Cambridge First for Schools. *

Na każdych zajęciach dużo rozmawiamy – wyłącznie po angielsku. Zestawiamy sukces z wypaleniem („burn out”) pytając: „Co czuję, gdy milkną oklaski?” Patrzymy na siebie tu i teraz, ale również na to, co po nas zostanie i jaką wartość wniesiemy w życie przyszłych pokoleń. Kształtujemy uważność na nasze związki i zależności ze światem dookoła.

Wiek nastolatka: 14 - 19 lat
Wiek nastolatka 14 - 19 lat
Czas zajęć: 2 x 60-90 minut
Czas zajęć 2 x 60-90 minut
Liczba słów i wyrażeń: 3500
Liczba słów i wyrażeń 3500
Element graficzny

Zobacz naszą szkołę angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Angielski matura rozszerzona - czego nauczy się Twój nastolatek?

Na kursie Teen Success Twój nastolatek dociera na szczyt spirali. Przez poprzednie lata uczył się języka angielskiego poprzez nadbudowywanie wiedzy – zaczynał od wyrażeń i gramatyki podstawowej, a z każdym rokiem dodawał kolejne stopnie umiejętności. Teraz jest gotowy, by używać drugiego języka w sposób całkowicie naturalny.

Na zajęciach doskonalimy umiejętności pisania różnorakich tekstów: tworzymy eseje, rozprawki, pisma reklamacyjne (letters of complaints) czy listy polecające (letters of recommendations). Bawimy się w tworzenie definicji. Wykorzystujemy różne środki wyrazu (synonimy, antonimy, kolokacje) tak, aby umieć dostosować swój sposób mówienia do wiedzy naszego rozmówcy.

Nasi studenci biorą też udział w zajęciach międzynarodowych. Dzięki obecności szkół Helen Doron w 40 krajach świata, możemy łączyć się internetowo z każdą ze szkół. Prowadzane po angielsku rozmowy dają naszym uczniom możliwość poznania rówieśników z innych tradycji i kultur (Peru, Węgry, Korea Południowa czy Portugalia). I zobaczenia, że wszyscy jesteśmy tacy sami – wszyscy jesteśmy ludźmi.

Angielski matura rozszerzona - czego nauczy się Twój nastolatek?

Pytania i odpowiedzi

Nauka angielskiego dla maturzysty, czyli czego możesz się spodziewać po kursie Teen Success?

Twój nastolatek:

  • poczuje moc swoich własnych umiejętności językowych
  • z odwagą podejdzie do matury i egzaminu Cambridge FCE *
  • będzie dobrze przygotowany językowo do nauki w szkole wyższej oraz życia zawodowego
Z jakimi narzędziami pracujemy w czasie kursu dla nastolatków Teen Success?

Helen Doron Stream, Teen Buzz Radio, Cambridge exams, chat na Discordzie, lekcje międzynarodowe

Angielski dla maturzystów na poziomie rozszerzonym: czym dla mnie jest sukces?

Przed Twoim nastolatkiem stoją ważne życiowe momenty: egzamin maturalny, wybór studiów lub pracy, wejście w dorosłość. Przez wszystkie kursy teensowe rozbudzamy w naszych studentach człowieka świadomego, odpowiedzialnego i kreatywnego. Zachęcamy uczniów, aby podejmowali decyzje spójne z tym, co czują i co jest dla nich dobre.

Na poziomie kursu Teen Success Twój nastolatek dostrzega, że angielski stał się jego drugim językiem, a nie językiem obcym. Korzysta z niego w różnych codziennych sytuacjach. Czasami jest to nawet jego pierwszy wybór (słucha angielskiego radia Teen Buzz, ogląda filmy bez napisów, chatuje po angielsku na Discordzie). Bawi się językiem, eksperymentuje z nim i czuje niesamowitą swobodę w jego używaniu.

Dzięki angielskiemu od najmłodszych lat realizuje swoje marzenia tak, jak Julia, Kuba czy Ada.

* Oferta egzaminów Cambridge dostępna w wybranych szkołach. Certyfikat B2 First for Schools potwierdza, że student potrafi posługiwać się językiem angielskim na co dzień, w mowie i piśmie. Na poziomie B2 Twój nastolatek napisze list, raport i opowiadanie, w których przedstawi różne punkty widzenia. Będzie też prowadził rozmowy po angielsku używając różnych argumentów.

Egzamin Cambridge FCE *
Egzamin Cambridge FCE *
Lekcje międzynarodowe
Lekcje międzynarodowe
Przygotowanie do studiów
Przygotowanie do studiów