Pierwsza klasa to poważna sprawa. Siedmiolatek to już dawno nie przedszkolak. Potrafi samodzielnie się ubrać, umyć, zadbać o higienę osobistą.
Wie, że rano należy wcześnie wstać, by zdążyć na pierwsze zajęcia. Prawdopodobnie ma już pierwszych przyjaciół. Uwielbia towarzystwo kolegów i koleżanek i już nie chce tak często spędzać czasu tylko z Wami.
To wszystko normalne. Aby Twoje dziecko poczuło się pewnie, wybierz dla niego zajęcia z języka angielskiego dla 7 latków dopasowane do jego potrzeb i umiejętności. 
Angielski dla pierwszej klasy 2 - Helen Doron

Język angielski dla pierwszoklasisty: na co zwrócić uwagę? 

Jeżeli stoicie właśnie przed wyborem szkoły językowej dla swojego dziecka, zwróćcie uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim: czy szkoła językowa, o której myślicie, ma jasno rozpisany kurs.

Zapytajcie,  czy dostaniecie informacje o tym, czego potrzebuje Wasz siedmiolatek od lekcji języka angielskiego i jakie umiejętności nabędzie po jego skończeniu.

W szkole językowej Helen Doron komunikacja z rodzicami jest dla nas bardzo ważna. Wiemy, że nasza metoda bardzo odróżnia się od innych, proponowanych przez znane sieci szkół.

Dlatego też przygotowaliśmy transparentną ofertę kursową dla dzieci w każdym wieku. 

Język angielski dla pierwszoklasisty to przede wszystkim praca z jego pewnością siebie. Siedmiolatki to z reguły gaduły – namawiamy nasze dzieci, by równie chętnie co językiem ojczystym, posługiwały się językiem angielskim.

Co ważne! Nigdy ich nie krytykujemy, gdy użyją niewłaściwego określenia czy konstrukcji.

Dajemy im pełną swobodę wypowiedzi. Dzięki temu dzieci nie wiedzą, co to bariera językowa i powoli język angielski staje się dla nich zupełnie naturalnym językiem codziennej komunikacji. Angielski dla siedmiolatka to głośne mówienie i pełna swoboda!

Angielski dla 7 latka: co w nim charakterystycznego?

Angielski dla siedmiolatka to praca w grupie nie tylko nad umiejętnościami lingwistycznymi, ale również społecznymi. Na naszym kursie angielskiego dla 7 latka pracujemy nad wzmacnianiem relacji w grupie rówieśniczej.

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, w których bardzo zachęcamy dzieci do swobodnych wypowiedzi, opowiadania sobie nawzajem po angielsku, jak minął im dzień, co będą robić po szkole.

W kursie języka angielskiego dla siedmiolatków bardzo ważne jest też czytanie po angielsku.

Nasze dzieci  świetnie radzą sobie z tekstem czytanym – książki są obecne od samego początku przygody z Helen Doron. Wiemy, jak ważne jest, by najmłodsi czytali.

W naszej szkole dzieci poznają i odnajdują radość w czytaniu. Pamiętaj, czytające dziecko to mądry, szczęśliwy dorosły. 

Angielski dla 7 latka to też praca z emocjami i poznawanie wartości takich jak: zaufanie, przyjaźń, troska o środowisko naturalne. Podczas lekcji pokazujemy dzieciom, jak troszczyć się o swoją przestrzeń, granice i jak uczyć się regulować emocje.

Wiemy, że siedmiolatki to biegające iskry, ciekawe świata i innych ludzi  – dlatego opowiadamy im (rzecz jasna, w języku angielskim), czym jest przyjaźń, dlaczego nie można rozmawiać z nieznajomymi i jak zwracać uwagę ta co, co sami czują.

Angielski dla pierwszaków jest bardzo opisowy, emocjonalny. Dzięki temu poznają one lepiej świat i przygotowują się do nauki w szkole. 

Angielski dla pierwszej klasy - Helen Doron

Język angielski dla pierwszoklasisty – czego możesz się spodziewać po lekcjach angielskiego dla 7 latka?

Język angielski dla pierwszoklasisty z pewnością Cię zaskoczy. Kursy Helen Doron z angielskim dla 7 latków to doskonałe przygotowanie dzieci do nauki szkolnej.

Nasi pierwszoklasiści przede wszystkim nabierają pewności siebie w komunikowaniu się w języku angielskim, potrafią nazwać emocje i stany, odróżnić kolor “indygo”od “blue” i stawiają sobie i innym masę pytań. Po angielsku 🙂

To wiek, w którym ważne jest, by dać dzieciom poczucie pewności i bezpieczeństwa w funkcjonowaniu w grupie.

Nauka języka angielskiego na kursie Jump with Joey pokaże Ci, że nie każda szkoła językowa ma podobny program. W Helen Doron wszystko odbywa się inaczej, swobodniej. Wiemy, że kluczem do przełamania oporów dzieci jest podarowanie im swobody – myślenia, decydowania.

Dzięki temu zdobywamy ich zaufanie i stajemy się dla nich przewodnikami. Jak nauczyć dziecko mówić po angielsku? Przede wszystkim – pozwolić mu popełniać błędy. Nie zwracać uwagi na niepoprawnie wypowiedzianą formę, zachęcać, kibicować, pytać.

Tworzyć naturalne, pełne zaufania i uważności środowisko, w którym kreatywność dzieci traktowana jest jak kompetencja umysłowa. Angielski dla dzieci w wieku 7 lat to tworzenie  mocnych, pewnych fundamentów, na których Twoje dziecko buduje pewność siebie w komunikowaniu tego, co czuje i myśli.