Nawet, jeśli Twój angielski zamyka się w prostych zdaniach o tym, jak masz na imię i jak dojść do najbliższej poczty – nie przejmuj się. Język angielski od podstaw można zacząć w każdym wieku, a satysfakcja, jaką z niego wyniesiesz, będzie ogromna. Aplikacje do języka angielskiego Helen Doron powstawały z myślą o wspólnym ich użytkowaniu. Z pewnością Twoja pociecha doceni Twoje starania, obecność i czas, jaki poświęcisz na to, by pomóc mu w nauce słówek z angielskiego. Dziś więc artykuł o tym, jak wesprzeć swoje dziecko w nauce angielskiego.
Jak wesprzeć swoje dziecko w nauce angielskiego

Nauka języka obcego od najmłodszych lat – jakie daje korzyści?

Od kiedy uczyć dziecko języka angielskiego? To pytanie bardzo często pada w mailach, jakie piszą do nas rodzice. Wielką ironią losu jest fakt, że najważniejsze decyzje w życiu podejmujemy, gdy wcale nie jesteśmy na nie gotowi. Dotyczy to zarówno nauki, pracy, związków czy choćby wyboru hobby. Z językiem angielskim, na szczęście, jest zupełnie inaczej.

Dzieci już w wieku prenatalnym, za najważniejszy kontakt ze światem zewnętrznym, uważają dźwięki. Wszystko, co do nich dociera: stukotanie, tembr głosu, bicie serca mamy, szmer płynów, uliczny gwar, śmiech – to pierwsze, naturalne i bezpieczne dla dziecka sygnały, że przynależy ono do świata zewnętrznego.

Dlatego nauka języka (obojętnie jakiego, również ojczystego!) jest dla dzieci tak fascynującą, wciągającą i naturalną czynnością. Helen Doron wykorzystała predyspozycje dziecięcych umysłów, by napisać dla nich najlepszy kurs języka angielskiego od podstaw.

Angielski dla dzieci opiera się na kilku, prostych zasadach. Zasady te najlepiej wdrażać jak najszybciej – gdy mały umysł chłonie dźwięki, muzykę, sylaby, zdania i słówka niczym gąbka. Zastanawiasz się, jak pomóc dziecku w nauce angielskiego? Pozwól mu wykorzystywać jego naturalne predyspozycje do wczesnej nauki drugiego języka!

Codzienna praktyka języka – dbaj o styczność z angielskim na co dzień.

Codzienna praktyka języka nie zabiera czasu. Ona Ci go daje. Codzienny kontakt z językiem angielskim powoduje, że nie musisz go sobie przypominać – on zawsze w Twojej głowie będzie.

Dlatego właśnie dzieje się tak, że mimo wielu lat nauki języka angielskiego w szkole czy nawet na studiach, wciąż nie możesz powiedzieć: doskonale mówię i myślę po angielsku! Twoje dziecko lubi Cię podpatrywać. Możesz być pewna, że w szkole, na podwórku czy sklepie powtarza wszystko, co u Ciebie zobaczy. Czasem niestety – również usłyszy 😉

Swoją drogą, jak to jest, że łatwiej naszym dzieciom przychodzi powtórzenie określeń, których używamy “od wielkiego dzwonu” niż na przykład ciekawych przymiotników? 

Zadbaj o codzienną praktykę języka u Twojego dziecka. Zobaczysz, jak bardzo to zaprocentuje. Żadnych stresów przed nerwowym powtarzaniem słówek, bólu brzucha przed klasówką. Pomoc w nauce angielskiego to codzienna uważność na drobne rzeczy: bierz do ręki owoc i nazywaj go po angielsku. Rzucaj mimochodem wieczorem: “It was a windy day”. Wtrącaj  zdanka, słówka, niewielkie rozmowy po angielsku.

Nie odpytuj dziecka ze słówek, ale naturalnie przechodź na język angielski w komunikacji. To nie muszą (i wcale nie mają być!) skomplikowane zwroty. To bardzo ważne. Jeśli zastanawiasz się, jak pomóc dziecku w nauce słówek z angielskiego, odpowiadamy zgodnym chórem – nie odpytuj go ze słówek. Mów do niego po angielsku i sprawdzaj, czy zna słowo “widelec” gdy poprosisz je o “fork”. 

Aplikacje do nauki angielskiego

Korzystaj z pomocy – poznaj aplikacje do nauki angielskiego od Helen Doron.

Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci nie zrobią za Ciebie pracy – ale są Twoimi sumiennymi pracownikami w procesie nauczania Twojego dziecka. Włączcie aplikacje i do dzieła! Po prostu zacznijcie ich słuchać. To najlepszy sposób na pomoc w języku angielskim dla dzieci w domu.

Aplikacje napisane zostały tak, by jak najbardziej odpowiadać potrzebom  dzieci w różnych kategoriach wiekowych. I tak, jak dla 2-3 latków atrakcyjne są proste piosenki, połączone z rytmiką, wyklaskiwaniem, tak angielski dla czterolatków to już zupełnie inny poziom abstrakcji i skomplikowania komunikatów. Zobacz szybki przegląd aplikacji do nauki języka angielskiego dla dzieci w Helen Doron. 

Kangi Club: radość z zabawy! Kangi Club to multimedialna platforma do nauki angielskiego. Jest tu wszystko, czego tylko może zapragnąć małą dusza: kącik artystyczny, gry, zabawy, piosenki, wierszyki! Wystarczy włączyć się do gry.  Fun with Flupe – aplikacja na telefon i tablet. “Fun with Flupe” powstałą dla uczniów w wieku 2-5 lat.

Aplikacja do nauki języka angielskiego działa intuicyjnie – szybko dopasuje się do możliwości i chęci Twojego dziecka. Flupe to fioletowy stworek, który staje się towarzyszem dziecka i opowiada mu o tym, co dzieje się dookoła  – dla maluchów które nie potrafią pisać i czytać, słuchanie drugiego języka jest najważniejsze w  procesie w całej nauce języka angielskiego. 

Helen Doron Read – nauka dla kategorii 4-9lat.  “Helen Doron Read”. Jest ona przeznaczona dla dzieci w wieku 4-9 lat. Aplikacja uczy dzieci czytać w języku angielskim. dzięki swojej intuicyjności doskonale dopasuje się do tempa, możliwości i chęci Twojego dziecka. Przeczytaj więcej o aplikacjach Helen Doron do nauki języka angielskiego

Zadbaj o profesjonalną naukę – zapisz malucha na kurs języka angielskiego.

Dlaczego język angielski od podstaw jest taki ważny? Ponieważ na wczesnym etapie nauki Twoje dziecko uczy się wymowy, intonacji, tempa i melodii języka. Naprawdę z dużo większym pożytkiem dla niego będzie, kiedy zacznie uczyć się pod okiem profesjonalistów.

Łatwiej jest uczyć kogoś od samego początku niż nadrabiać błędy i przyzwyczajenia, które powstały wiele lat wcześniej. W Helen Doron pracujemy wyłącznie z ludźmi, którzy wiedzą, że nasza szkoła daje więcej. Nie interesuje nas klasyczne podejście do języka angielskiego, jak do języka “obcego”. Co sprawia, że inny język niż polski jest obcy?

Przecież ludzie porozumiewają się przy pomocy tych samych narzędzi: głosu i gestykulacji. Dlaczego szkoły mają “program” a nie “filozofię”? Dlaczego zawsze mówimy, że uczymy nasze dzieci nie tylko mówić i czytać po angielsku, ale myśleć i czuć?

Właśnie dlatego, że pracujemy z profesjonalistami i jakbyśmy bardzo nie kochali naszej szkoły – pamiętamy, że naszym zadaniem jest przede wszystkim proponować dzieciom i rodzicom profesjonalną  naukę, z której w przyszłości wszyscy będą czerpali satysfakcję. 

Czy już wiesz, jak wesprzeć swoje dziecko w nauce angielskiego?