Z okazji 8 marca, czyli Międzynarodowego Dnia Kobiet, przedstawimy kurs angielskiego dla dzieci, który wyróżnia się niezwykłymi bohaterkami. Oczywiście naszym bohaterkom zawsze towarzyszą wspaniali bohaterowie. Dziś, ze względu na tę wyjątkową datę w kalendarzu, skupimy się na dziewczynkach, kobietach oraz przedstawicielkach różnych gatunków zwierząt, które występują w naszych filmikach do nauki angielskiego metodą Helen Doron English.

Kurs angielskiego dla dzieci

Ulubione bohaterki uczniów metody Helen Doron English to niewątpliwie: Granny Fix, Kangi, Millie i Polly. To jednocześnie główne postacie w całej sekwencji kursów dla dzieci od trzeciego do dziewiątego roku życia: Fun with Flupe, Nat and Friends, Jump with Joey, Alphaboat.

Babcia, dziewczynka w wieku szkolnym oraz dwie przedstawicielki zwierząt – kangurzyca i suczka. Występują w każdej bajce, a jako pacynki są obecne na wszystkich lekcjach i uczą angielskiego. Czy wiecie, że są dzieci, które szybciej zaczynają mówić po angielsku, kiedy zagaduje do nich pacynka lub maskotka? Dlatego nasze bohaterki są niezbędne. Szczególnie widać to na zajęciach pokazowych – pierwszej lekcji, na którą przychodzą dzieci. Niektóre nie czują się na tyle komfortowo, by przedstawić się widzianej po raz pierwszy lektorce. Z łatwością przychodzi im powiedzieć swoje imię maskotce – kangurzycy czy małemu smokowi.

Nasze bohaterki to przedstawicielki różnych gatunków – człowieka, torbaczy, psów. Są obdarzone charakterystycznymi cechami, zindywidualizowane. Potrafią działać wspólnie, by zmieniać świat na lepsze. W każdym odcinku bohaterowie i bohaterki mierzą się z jakimś problemem, który wspólnymi siłami rozwiązują. Na przykład z wycinką lasu, trudnościami w zaadoptowaniu się w nowej szkole, zdrowym odżywianiem, stresem związanym ze zbyt dużymi oczekiwaniami i presją na wygraną.

Bajki dla dzieci po angielsku

Każdy kurs metody Helen Doron English dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat ma bajki do oglądania. Bajki są oczywiście po angielsku. Nasi uczniowie nie tylko osłuchują się z angielskim, ale także śledzą poszczególne epizody, w których przedstawione są perypetie naszych bohaterek i bohaterów. 

Jedną z nich jest babcia – Granny Fix z kursu „Fun with Flupe”. Jak samo jej imię wskazuje, potrafi wiele naprawić. W przepastnych kieszeniach swojego fartucha ma dosłownie wszystko – i kapelusz, i okulary, i zupę. Świetnie skacze i często się gimnastykuje, uwielbia jeździć samochodem. Zdecydowanie zaprzecza stereotypowi babci, która siedzi w bujanym fotelu i robi na drutach. Pokazuje, że ekscytujące przygody można mieć w każdym wieku.

PaulGrannyFlupe

Kangi – kangurzyca, mama kangurka Joey’ego z kursu „Jump with Joey”. Może czasem trochę szalona, ale za to niezastąpiona w kryzysowych sytuacjach. Kiedy Paul i Millie mają problem, przywołują Kangi za pomocą magicznej bransoletki. Kangi najczęściej rozwiązuje spory i mierzy się z kłótniami. Podejmując się mediacji, doprowadza do zgody zwaśnione strony. Zawsze podejmuje rozmowę i pokazuje, że najskuteczniej da się działać pokojowymi metodami.

HDE JWJ Doll Kangi 26 07 15 A 1 0

Millie – koleżanka Paula z kursu „Jump with Joey”. jest nieustraszona, zwinna i wysportowana. Nie boi się szybkiego podejmowania decyzji i działania, gdy ktoś jest w niebezpieczeństwie. Kiedy wie, że sama sobie nie poradzi, wzywa Kangi. Tak było, kiedy Paula porwał goryl. Goryl był trochę inny (duży i niezgrabny) i cierpiał na brak przyjaciół.

HDE JWJ Doll Millie 26 07 15 A 1

Polly – nasza podróżniczka z kursów „Nat and Friends” oraz „Alphaboat”. Przemierza świat, spotyka bohaterów tradycyjnych bajek i w każdym odcinku mierzy się z nowym wyzwaniem. Dzięki niej wilk z bajki o trzech świnkach przechodzi na wegetarianizm i uwielbia jeść marchewki.  

Polly

Nie zapominajmy jednak o tym, że każda z tych dziewczynek czy kobiet ma u swojego boku męskiego towarzysza. Granny Fix to babcia Paula, Kangi ma synka Joey’go, Millie jest koleżanką Paula, a Polly podróżuje z kotem Natem. Z pewnością ich wsparcie i przyjaźń również przyczyniają się do rozwiązania niejednego problemu.

Oprócz wymienionych głównych bohaterek mamy też całą galerię kobiecych postaci drugoplanowych. Na przykład Czerwony Kapturek, która sama ratuje się z opresji, bo ćwiczyła karate, odkąd skończyła cztery lata. Królewna Edi, którą zaraz po przebudzeniu widzimy z rozczochranymi włosami i podkrążonymi oczami. To jej nie przeszkadza, by czuć się piękną i śpiewać piosenkę „I am beautiful when I dance! I am beautiful when I’m happy! I am beautiful when I sing! I am beautiful because I’m me!”.              

Cieszymy się, że poprzez nasze bohaterki możemy promować wśród dziewczynek trochę inne wzorce niż te podsuwane im przez współczesną kulturę masową.

Chcemy, żeby nasze uczennice i nasi uczniowie, odważnie kroczyli w dorosłość. Zależy nam na tym, by wyposażyć ich w odwagę, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wyczulić na pomaganie innym. Nauczenie ich angielskiego przy takich celach, to już pestka  zwłaszcza z naszą metodą 

Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet!