Angielski do słuchania to jedna z podstaw programu nauczania Helen Doron English. Dlaczego? Angielski do słuchania dla dzieci jest najbardziej naturalnym sposobem przyswajania słownictwa, składni i brzmienia drugiego języka. W naszych szkołach już najmniejsze bobasy są otaczane dźwiękiem języka angielskiego. Dzięki temu angielski do słuchania kojarzą jako źródło radości i sposób na dobrą zabawę.

Nauka angielskiego przez słuchanie

Czy znasz historię powstania metody Helen Doron? Kiedy córeczka Helen była małym dzieckiem, uczyła się gry na skrzypcach. Metoda nauczania, po jaką sięgnęła jej mama, nazywa się metodą Suzuki.  Zakłada ona, że możemy nauczyć się gry na dowolnym instrumencie nie znając nut. Najważniejszym bowiem narzędziem, jakie uczestniczy w całym procesie nauki, zapamiętywania i odtwarzania – jest słuch. Metoda Suzuki znana jest dziś na całym świecie i kierują się nią pedagodzy różnych nauk humanistycznych w wielu krajach. Jak odbywa się nauka angielskiego przez słuchanie przeczytasz w naszym artykule. Jest on doskonałą pigułką wiedzy, kiedy zaczynacie przygodę z Helen Doron English, ale nie tylko – warto przypomnieć sobie, dlaczego właśnie nasza metoda jest tak skuteczna.

Angielski do słuchania dla dzieci

Angielski do słuchania można znaleźć wszędzie! Wystarczy trochę poszukać. Angielski do słuchania dla dzieci to oczywiście słuchowiska, audiobooki, podcasty po angielsku. Ale nie tylko. W szkołach Helen Doron English na słuchaniu języka opiera się wiele naszych autorskich aplikacji. Jednak podcasty po angielsku dla dzieci czy słuchanki dla dzieci to nie wszystko. Słuchanie języka angielskiego może odbywać się na różnych poziomach i stanowić część innych technik przyswajania drugiego języka. Czy słyszałaś o mnemotechnikach?

Mnemotechniki to takie metody nauczania, które ułatwiają przyswajanie, rozumienie, zapamiętywanie i odtwarzanie informacji. W naszych szkołach chętnie z nich korzystamy, bo są skuteczne oraz przyjazne dla naszych uczniów. To, czy dzieci i nastolatkowie uczą się z przyjemnością, czy pod przymusem, jest przecież bardzo ważne.

Zanim przeczytasz nasze polecajki dotyczące słuchowisk po angielsku czy podcastów dla dzieci, powiemy Ci jeszcze o jednej sprawie: możliwe, że na początku Twoje dziecko nie będzie miało ochoty przyswajać wiedzy w ten sposób. Samo słuchanie może być dla niego za mało „atrakcyjne”, bo będzie mu brakowało ruchomych obrazków z ekranów komputera czy telefonu.

Nie zrażaj się tym jednak. Jeśli będziesz wytrwała, z czasem Twoje dziecko doceni angielski do słuchania. Stwórz mu atmosferę i warunki, by umiało się skupić na słuchanym tekście (może zbudujecie namiot w pokoju?) lub by chciało słuchać go w tle zabawy. I cierpliwie czekaj.

Słuchowisko po angielsku dla dzieci

Słuchowisko po angielsku dla dzieci może być pierwszą formą osłuchiwania się Twojego malucha z drugim językiem w Waszym domu. Słuchowiska zazwyczaj są jak teatr, tylko bez obrazu.

Słuchowiska pomagają maluchom szybciej i łatwiej uczyć się języka angielskiego i robią to tak, jak dzieci lubią najbardziej – w bajkowej atmosferze. Warto wybrać je dla najmłodszych dzieci. Połączenie polskiej narracji z angielskimi dialogami będzie fascynującą przygodą wgłąb baśniowych angielskich opowiadanek i nauką angielskiego “przy okazji”.

Słuchowisko dla dzieci po angielsku, które polecamy już najmłodszym, to Cupcakes, Elves, and Monster Spooky-Cookie czyli Babeczki, elfy i potwór Spooky-Cookie. Kliknij tutaj i przenieście się w cudowną krainę polsko-angielskich słuchowisk dla dzieci.

Dzieci kochają jednorożce, prawda? A Very Cold Unicorn, czyli Bardzo zmarznięty jednorożec to słuchowisko w wersji polsko-angielskiej, które opowiada o perypetiach dwóch słodkich elfów. Kiedy w zimowym lesie spotykają jednorożca, który został zamieniony w bryłę lodu, bardzo chcą mu pomóc. Czy im się uda? 🙂

Audiobook po angielsku dla dzieci

Audiobooki po angielsku dla dzieci to chyba najbardziej popularny sposób na angielski do słuchania. Zobacz więc, jakie audiobooki po angielsku dla dzieci polecamy. Co ważne  – są darmowe! 🙂

LearnOutLoud.com zawiera sekcję Kids, którą kochają również dorośli. Takie klasyki jak Opowieści z Narni, Przypadki Robinsona Kruzoe czy Opowieść Wigilijna to tylko wierzchołek góry lodowej. Ułożone zgodnie z wiekiem i zaawansowaniem językowym, składają się na audiotekę, w której posłuchacie ponad 1000 audiobooków. Do tego za darmo. Wystarczy wybrać sekcję FreeStuff, pobrać pliki i zacząć przygodę!

Strona StoryNory to fantastyczny portal edukacyjny dla dzieci, na którym znajdziecie mnóstwo audiobooków po angielsku. Na Story Nory bezpłatnie pobierzecie klasyczne angielskich bajki, baśnie, mity czy podania z różnych stron świata.

Podcasty po angielsku dla dzieci

Jeśli chodzi o podcasty dla dzieci po angielsku, polecamy platformę Spotify. Prawdopodobnie i tak z niej korzystacie, a jeśli nie – zachęcamy do tego! Dla maluchów warto sprawdzić takie tytuły jak: Gardenkeeper Gus, Howdy Sheriff (możecie wybrać platformę!) i Lucy WOW (polecamy przygody Lucy dla dzieci bardziej zaawansowanych). Bardzo popularny jest też Story Train.

Dla młodzieży polecamy słuchanie radia po angielsku. W naszym Teen Buzz Radio Twój nastolatek znajdzie zarówno najnowsze piosenki ulubionych wykonawców, jak i audycje prowadzone przez uczniów szkół Helen Doron z całego świata.

Nie zapominamy też o Was – rodzicach. Mamy dla Was regularnie nagrywane podcasty   (podcasty Helen Doron English), z których dowiecie się wszystkiego o naszej metodzie, ale nie tylko. To swobodne, przyjemne rozmowy, których warto słuchać choćby jadąc samochodem.