Rodzic w edukacji Helen Doron – jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego

Rola rodziców w wychowaniu dziecka zmienia się na przestrzeni lat: współczesne badania nad zachowaniem i potrzebami dzieci zwracają uwagę na uważność i obecność rodziców w procesie wychowawczym. Jaka jest rola ojca a jaka jest rola matki w przygotowaniu dziecka do dobrej, pewnej przyszłości?

Czy można zrobić coś, co dla obu stron będzie budującym, ciekawym i rozwijającym doświadczeniem, które zaprocentuje za kilka lat? Oczywiście, że można. Nauka języka angielskiego to nie tylko praca dziecka – to praca całej Waszej rodziny. Zobacz, ile satysfakcji niesie nauka angielskiego ze wsparciem rodzica. 

jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego

Rola rodziców w życiu dziecka 

Jaka jest rola rodzica w wychowaniu dziecka – na to pytanie próbują odpowiedzieć naukowcy, badacze, pedagodzy. Moglibyśmy pisać na ten temat nie jeden, a cały cykl artykułów, ale z naszych obserwacji wynika, że główną rolą rodzica w wychowaniu dziecka jest: dać mu warunki do dobrego rozwoju i… nie przeszkadzać w jego procesie 🙂

Dzieci to najgenialniejszy wytwór ewolucji – natura wyposażyła je w naturalne predyspozycje do samodoskonalenia, rozwoju, nauki. To, czy dziecko będzie się rozwijało w dobrym dla niego rytmie, bardzo zależy od jego relacji z rodzicami. Relacje z rodzicami to przeważnie trudny temat, ponieważ tak naprawdę od niedawna w ogóle są one przedmiotem publicznej dyskusji.

Co więcej, wiele też zmienia się w pojmowaniu tego, jaka jest rola matki w wychowaniu dziecka – coraz częściej ojcowie przejmują część obowiązków mam. Nasze życie rodzinne zmienia się tak, jak zmieniają się czasy, w których wychowujemy dzieci. Niezmiennym natomiast pozostaje fakt, że najlepszym wsparciem w rozwoju dziecka jest stworzenie mu dobrych warunków do rozwoju. 

Jakie są oczekiwania rodziców wobec szkoły

W Helen Doron zawsze pytamy rodziców o ich oczekiwania względem prowadzonych przez nas zajęć. Wychodzimy z założenia, że szkołę językową dla dzieci tworzymy wspólnie. I tak, jak ważne są relacje dziecka z rodzicem, tak dla nas równie ważne są nasze relacje z rodzicami dzieci, które przychodzą na nasze lekcje. Jesteśmy ciekawi oczekiwań, pytań i wyobrażeń rodziców, którzy przyprowadzają na nasze zajęcia swoje pociechy.

Szkoła językowa Helen Doron znana jest głównie z sukcesów, jakie odnoszą nasi uczniowie i to jest dla nas najważniejsze. Wiemy też, że rodzice cenią nas za nieszablonowe, indywidualne podejście do uczniów. I kiedy piszemy “indywidualne” mamy na myśli uważne, aktywne wspieranie dzieci w  ich naturalnym procesie poznawczym. Jeśli chcielibyście Państwo porozmawiać z nami o swoich oczekiwaniach, zapraszamy do kontaktu! 

Jak wesprzeć dziecko w języka angielskiego

Zaangażowanie rodziców w edukację dziecka

Jak pomóc dziecku w nauce? To pytanie rodzice zadają nam bardzo często. Nie przygotowaliśmy specjalnych bloków zajęć dla rodziców, czy dedykowanych im materiałów. Nasze kursy języka angielskiego dla dzieci oparte są bowiem na prostej zasadzie: w szkole poznajemy nowe, w domu utrwalamy to, czego się nauczyliśmy.

Innowacyjne metody nauczania języka angielskiego w Helen Doron opierają się na zaangażowaniu jak największej ilości zmysłów dzieci w przyswajaniu drugiego języka. Nasi uczniowie wracają więc do domu z głową pełną myśli, piosenek, zdań, dźwięków w języku angielskim.

I to właśnie tworzy świetną okazję do zaangażowania się rodzica w proces przyswajania języka angielskiego: włącz w kuchni nasze radio, podczas wieczornej inhalacji lub dobranocki zaproponuj swojemu maluchowi którąś z naszych aplikacji. Przeczytajcie wspólnie którąś z naszych historii dla najmłodszych! Zobacz, jak wygląda skuteczna nauka języka angielskiego

Rola rodzica w edukacji dziecka w szkole językowej Helen Doron 

Powiemy wprost, nie musisz angażować się w każdy aspekt edukacji swojego dziecka, od tego w Helen Doron zatrudniamy najlepszych lektorów i najlepsze lektorki, dbamy, by o rozwój dzieci odpowiadali specjalnie do tego przygotowani pedagodzy.

Chcielibyśmy, by rola rodzica w motywowaniu dziecka do nauki opierała się na wsparciu, wspólnym spędzaniu czasu i rozmowie – nawet, jeśli Twoje pierwsze rozmowy w języku angielskim z dzieckiem będą nieśmiałe, to uwierz, nic nie będzie działać tak motywująco na Twojego malucha jak fakt, że to on poczuje się przewodnikiem w tej dziedzinie.

Zapytaj swoje dziecko, jak coś powiedzieć w języku angielskim, daj mu poczuć się pewnie w tym, czego się uczy. Przekonasz się, że szkoła językowa Helen Doron oferuje zupełnie inną jakość nauczania języka angielskiego dla dzieci. Na naszych zajęciach ufamy w kompetencje dzieci, od początku uczymy je akcentu, swobody wypowiedzi, odwagi do  mówienia w drugim języku. 

Wasz dom jest idealnym miejscem do wspierania dziecka w nauce języka angielskiego: to tutaj jesteście razem, bezpieczni i w otoczeniu, które bardzo sprzyja nawiązywaniu więzi przez wspólną naukę.

Słuchajcie materiałów Helen Doron:  w naszym przekonaniu jest to najważniejszy element wsparcia dziecka w jego drodze do poznawania drugiego języka poza szkołą – włącz dziecku ścieżkę dźwiękową odpowiednią do kursu, który właśnie poznaje z naszymi nauczycielami. Wspólne śpiewanie jest takie przyjemne!

Jedną z podstawowych zasad w metodzie Helen Doron jest odpowiednia ilość powtórzeń .tego, co usłyszało w czasie zajęć – słuchajcie wspólnie dwa  dziennie codziennie. Może to być słuchanie w tle, kiedy się bawicie, kąpiecie, jecie posiłki. Wszystkie epizody kursów znajdziesz w aplikacji Helen Doron Stream.

Waszą pracą będziecie się mogli później pochwalić – na przykład podczas uczestnictwa  w konkursach i akcjach organizowanych w naszych szkołach. 

W Helen Doron dzieci są częścią zespołu, by dowiedzieć się więcej, posłuchaj podcastu z nauczycielką Olgą Smusz-Klonowską