Zobacz, jak pracuje nasz dream team.

Pewnie często spotykasz się ze stwierdzeniem, że kiedyś nauczyciele byli inni: bardziej zdyscyplinowani, posiadający większy autorytet i posłuch wśród uczniów. To prawda, że kiedyś było inaczej. I zgadzamy się z opinią, że nauczyciele bywają dziś bardzo różni. Helen Doron jest w Polsce od prawie 25 lat i jedno się u nas nie zmienia: fakt, że przyjmujemy wyłącznie ludzi, dla których nauczanie języka angielskiego to życiowa pasja.

Nauczyciel języka angielskiego w Helen Doron nie przychodzi tylko do pracy: przychodzi do miejsca, które lubi, do ludzi, którzy darzą go szacunkiem. Nauczanie języka angielskiego w szkole językowej naprawdę może wyglądać inaczej. 

Nauczyciel angielskiego – czy to praca dla każdego? 

Jak znaleźć dobrego nauczyciela angielskiego? W Helen Doron uważamy, że nie każdy może zostać nauczycielem angielskiego. Oczywiście, kurs i certyfikat znajomości języka można zrobić, ale do naszej szkoły poszukujemy ludzi, którzy czują się dobrze w towarzystwie uczniów, chcą i potrafią przekazywać swoją wiedzę oraz potrafią zapanować nad rozemocjonowanymi dziećmi.

Do tego, nauczamy inaczej niż inni: stawiamy na holistyczne, czyli całościowe podejście do języka angielskiego, szkolimy naszych nauczycieli do pracy z różnymi potrzebami dzieci i młodzieży. Dzięki temu mamy pewność, że wszyscy: nauczyciele języka angielskiego, uczniowie i rodzice – będą szczęśliwi. 

Przeczytaj, jakie cechy powinien mieć idealny nauczyciel języka angielskiego w szkole Helen Doron. Jeśli jednak uwielbiasz język angielski, być może pracowałaś/łeś już w szkole językowej, ale czujesz, że chcesz więcej i lepiej – najprawdopodobniej Ciebie właśnie potrzebujemy w naszej szkole językowej Helen Doron. 

Krótko mówiąc – praca nauczyciela języka angielskiego to nie jest praca dla każdego. Ale przecież Ty też nie jesteś “każdy”. 🙂

jak znaleźć dobrego nauczyciela angielskiego

Jakie cechy powinien mieć nauczyciel języka angielskiego?

Jak pewnie się domyślasz  – trzeba być trochę Suberbohaterem. Ale też nasi uczniowie i kadra pozwolą Ci rozwinąć skrzydła i takim bohaterem się stać.

Kiedy Helen Doron pracowała nad swoją metodą, kierowała się dobrem nie tylko dzieci. Jej błyskotliwy pomysł, który “kupił” cały niemal świat, od początku zakładał wielowymiarową, szeroką współpracę między rodzicami, nauczycielami, uczniami i właścicielami placówek. W tej złożonej relacji, w centrum zawsze jest dziecko, ale żaden uczeń nie postawi kroków bez silnego, bezpiecznego mentora i poczucia pewności siebie w grupie.

Dlatego, by być nauczycielem angielskiego w Helen Doron czy dobrym lektorem języka angielskiego – musisz być też świetnym pedagogiem, człowiekiem otwartym na nieszablonowe, pełne zrozumienia, cierpliwości i spokoju wewnętrznego podejściu do naszych uczniów.

W szkołach Helen Doron w Polsce dbamy, by nasi uczniowie (a pamiętaj, są to również niemowlęta i naprawdę małe dzieci) czuły się swobodnie i poznawały język angielski tak, jak poznają świat w swoich domach.

Dlatego z pewnością wewnętrzny spokój, cierpliwość, ciekawość świata i drugiego człowieka, umiejętność oglądania własnych działań z dystansu i pokora będą tymi cechami, którymi odznacza się dobry nauczyciel angielskiego w szkole językowej Helen Doron. Jeśli w  swojej wyszukiwarce Google już nie raz wpisywałeś lub wpisywałaś hasło: praca jako nauczyciel w szkole językowej dla dzieci Helen Doron, wejdź w link i zobacz, jak niewiele dzieli Cię od pracy marzeń. 

Dobry nauczyciel angielskiego dla dzieci – jak go znaleźć?

Sieć szkół językowych Helen Doron w Polsce działa od ponad 25 lat i ciągle się rozwija. Udało się nam przetrwać dłużej niż innym na bardzo kapryśnym rynku. Również doświadczenia ostatnich lat nie spowodowały w naszych strukturach większych zmian.

Szkoły Helen Doron rozwijają się, otwierają również w mniejszych miejscowościach, co jest dla nas szczególnie cenne. Wszystko to za sprawą fundamentów, na jakich zbudowana jest nasza szkoła. Mówią one nam: obserwujcie zmieniający się świat. Obserwujcie rynek, obserwujcie nauczycieli, dzieci, oczekiwania rodziców. Ciągle sprawdzajcie, czy coś można poprawić – a jeśli można – zróbcie to natychmiast.

Dzięki takiemu podejściu, nasi uczniowie dosłownie wchłaniają języka angielski jako drugi naturalny język, a nasi nauczyciele i lektorzy – nie martwią się o zachowanie posady, tylko rozwijają swoje kompetencje. To bardzo ważne – nauczyciel angielskiego w Helen Doron to osoba, która wciąż się rozwija. Lektor języka angielskiego w szkole językowej łączy w sobie wiele kompetencji, ale na każdym etapie ich doskonalenia, ma za sobą wsparcie, pomoc i zrozumienie całego zespołu Helen Doron. 

Dobrego nauczyciela języka angielskiego znajdziesz więc w dobrej szkole językowej. W Helen Doron pracujemy z najlepszymi, przeczytaj jakie kwalifikacje powinien mieć nauczyciel języka angielskiego.

jak znaleźć dobrego nauczyciela angielskiego

Jak pracują lektorzy języka angielskiego w szkole językowej Helen Doron?

Zanim nauczyciel języka angielskiego otrzyma certyfikat uprawniający go do prowadzenia zajęć metodą Helen Doron, musi przejść intensywne szkolenie, które trwa 5 dni. Pierwsze dwa dni to wprowadzenie: pokazujemy kandydatom wnętrze szkoły, opowiadamy o metodzie, rozmawiamy o naszych potrzebach i oczekiwaniach wobec nauczycieli języka angielskiego. Kolejne 3 dni to intensywne zajęcia praktyczne.

Wiemy, że nie każdy dobry nauczyciel języka angielskiego odnajdzie się w każdej kategorii wiekowej uczniów, zostawiamy więc wybór:  może wybrać grupę 0-3 lat albo od 3 do 10 lub nastolatki w wieku 11-19. W czasie trzydniowego programu, otrzymuje od nas materiały szkoleniowe, których nie ma na rynku.

lektor języka angielskiego czy nauczyciel języka angielskiego przejdzie przez nasz kurs – otrzyma międzynarodowy dyplom nauczyciela Helen Doron English uprawniający do nauki angielskiego w ponad 1000 naszych szkół na całym świecie.

Nie będziemy opowiadać, jak pracują lektorzy języka angielskiego za nich. Zobacz, co o swojej pracy opowiada lektorka Martyna Wloka z Zabrza: Wywiad z lektorką metody Helen Doron English Martyną Wloką z Zabrza

Czy już wiesz jak znaleźć dobrego nauczyciela angielskiego dla Twojego dziecka? Obejrzyj film jak to jest być nauczycielem Helen Doron