Nauka języka angielskiego jest wciąż najchętniej wybieranym przez rodziców dodatkowym zajęciem dla dzieci już w przedszkolu. W szkole podstawowej język angielski jako drugi język jest już oczywistością. Nauka języka angielskiego dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale wciąż niewielu młodych ludzi wybiera matury międzynarodowe czy choćby rozszerzony angielski. Skoro kursów na rynku jest wiele, dlaczego wciąż nasze społeczeństwo nie mówi płynnie po angielsku? Jak wybrać kurs językowy?

Kurs języka angielskiego dla dzieci — od kiedy zacząć naukę?

Twoje dziecko zaczyna naukę wcześniej, niż się tego spodziewasz. Jeśli wiesz już coś na temat metody Helen Doron to najprawdopodobniej pamiętasz, że nasze kursy nauki języka angielskiego przeznaczone są już dla niemowląt od 3 miesiąca życia. Dlaczego tak wcześnie? Czy nie wyrządzamy tym samym dzieciom krzywdy i czasami nie odbieramy im dzieciństwa? Takie pytania są naturalne i świetnie, że je sobie zadajemy. 

https://www.youtube.com/watch?v=CKzUEEkYYGs


Wielka badaczka dziecięcych zwyczajów, Maria Montessori, mawiała, że dziecko jest budowniczym człowieka. Buduje, więc tworzy. Tworzy, więc pracuje. Okres niemowlęcy to okres niezwykle intensywny w życiu Twojego dziecka. Każde doświadczenie jest skrupulatnie odnotowywane, każdy zapach zapamiętywany, dotyk rejestrowany. To czas, kiedy mówimy, że mózgi naszych dzieci chłoną wszystko jak gąbeczki. I to prawda.

Wczesne dzieciństwo jest najlepszym czasem do rozpoczęcia nauki języków z prostego powodu – mózg małych dzieci nie ma wtedy ograniczeń. Zabiera i przyswaja wszystko, czego doświadczy. Dlatego, jeśli masz wybór, odwiedź nas ze swoim maleństwem jak najszybciej. W Helen Doron jesteście zawsze mile widziani. Umów się na darmową lekcję próbną!

Nauka w szkole językowej czy w domu — zalety i wady każdej z opcji

Nauka języka angielskiego w domu może mieć swoje zalety. Z pewnością odbywa się w znanych dziecku, wygodnych warunkach. Odpadają dojazdy, dostosowywanie grafika zajęć rodziny, niepokój, czy jakość kursu nie odbiega od tego, co Wam obiecano w broszurach. 

W Helen Doron stawiamy jednak na naukę żywego języka, a to odbywa się wyłącznie przy współuczestnictwie innych uczniów. Najważniejszym zadaniem, jakie przed sobą postawiliśmy, było połączenie komfortu zajęć indywidualnych z możliwościami rozwoju, jakie dają spotkania w grupie rówieśniczej i wśród najlepszych nauczycieli. 

Nauka języka angielskiego w Helen Doron to kurs mówienia, czytania, śpiewania i myślenia w języku angielskim. Metoda Helen Doron to wyjątkowy, holistyczny kurs języka angielskiego dla dzieci, który nauczy twoje dziecko myśleć i doświadczać w języku angielskim. 

Twoje dziecko, choćby najpilniejsze i najbardziej zaangażowane, nie będzie potrafiło samodzielnie skorygować swojej wymowy czy naleciałości językowych. Nauka języka angielskiego, jak każdej innej czynności, to nauka przez wymianę doświadczeń, zapamiętywanie i obserwację. Sprawdź to: angielski dla 9 latka.

jak wybrać kurs językowy

Kurs języka angielskiego dostosowany do wieku i potrzeb dziecka

Metoda Helen Doron rozwijała się latami, równolegle do tego, jak dorastali jej pierwsi uczniowie. Język angielski dla dzieci zamieniał się w język angielski dla nastolatków. Nasza szkoła językowa jest szkołą, w której uczniowie dorastają, czują się z nami związani.

Nauka języka angielskiego oparta na zaufaniu i ścisłemu dostosowaniu do potrzeb, możliwości i wieku dziecka jest naturalna i przyjemna. Dlatego w Helen Doron stworzyliśmy kursy językowe, które podzieliliśmy na bloki w zależności od wieku dziecka. 

  • Kursy Babies/Toddlers przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-4 lat. Nauka języka angielskiego odbywa się tu głównie przez zabawę. Stawiamy na zacieśnianie relacji z rówieśnikami i rodzicami, czyli to, co jest w na tym etapie życia najważniejsze w społeczeństwie dla małych dzieci. Uczymy elementów języka migowego dla niemowląt, osłuchujemy dzieci z muzyką różnych kultur i narodowości. 
  • Kursy Kids przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-9 lat. Nadal bazujemy na języku angielskim słuchanym przez dzieci w rymowankach, piosenkach, wierszykach. Wprowadzamy animowaną postać wesołego Flupa, który towarzyszy uczniom w codziennych zmaganiach z drugim językiem. 
  • Kursy Tweens przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-11 lat. Tutaj stawiamy na obserwację najbliższego otoczenia, nazywanie swoich emocji, uczuć i wrażeń. Ćwiczymy gramatykę, przykładamy dużą uwagę do ćwiczeń fonetycznych, czyli odpowiedniej wymowy. Dzięki sprytnie napisanym aplikacjom, dzieci uczą się chętnie i często sięgają po anglojęzyczne książki. 
  • Kursy Teens przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 11-19 lat. To dzięki niemu uczniowie uzyskują  poziom A2 w skali Europejskiego Poziomu Biegłości Językowej. Nasi kursanci uczą się pisać dłuższe formy, również literackie. Swobodnie komunikują się w języku angielskim. Na każdym etapie nauczania, z dziećmi pracują najlepsi lektorzy języka angielskiego. 

Jak wybrać kurs językowy dla dzieci?

Nauka języka angielskiego może być naprawdę łatwa i przyjemna, o ile dobrze dopasuje się kurs do możliwości i chęci dzieci. Nie każda metoda jest doskonała, ale gwarantujemy, że metoda Helen Doron jest przeznaczona dla dzieci w każdym wieku i z każdymi predyspozycjami. Szkoła językowa Helen Doron to szkoła językowa oparta na zaufaniu, a nie ciągłym sprawdzaniu, zabawie, a nie ciągłych powtórzeniach. Najlepszych lektorach języka angielskiego, a nie przypadkowych nauczycielach.

Przyjdź do nas na darmową lekcję pokazową i zostań z Helen Doron na stałe.