Metoda Helen Doron powstawała w latach 80., kiedy jeszcze nie było mowy o dodatkowych narzędziach do nauki angielskiego przez Internet. Przez lata nasza metoda podbiła Europę, a później świat, głównie dzięki innowacjom, jakie wprowadzała na rynek edukacyjny. Dziś również jesteśmy o krok dalej od innych i proponujemy naszym uczniom bezpłatne narzędzia do nauki angielskiego zgodne z metodą Helen Doron. 

Kangi Club – multimedialna platforma do nauki angielskiego 

Kangi Club to multimedialna platforma do nauki angielskiego. W Kangi dzieci znajdą wszystko to, co lubią w języku angielskim najbardziej, czyli gry, rymowanki, wierszyki i piosenki. Dla dzieci, które szczególnie lubią zajęcia plastyczne, stworzyliśmy też kącik artystyczny.  Na platformie Kangi Club znajdziecie aplikacje, gry i wiele innych sposobów na to, by przyszłość brzmiała perfect! 

Aplikacje Helen Doron  – Fun with Flupe

Zaprojektowaliśmy własną aplikację na urządzenia mobilne (telefon, tablet) oraz stacjonarne (desktop) o nazwie “Fun with Flupe”. Jest ona przeznaczona dla dzieci w wieku 2-5 lat. Zgodnie z całą filozofią Helen Doron, i tutaj stawiamy na zabawę, przygodę i odkrywanie świata w języku angielskim. Aplikacja w intuicyjny sposób naucza dzieci pierwszych słówek i pozwala się im osłuchiwać z językiem od najmłodszych lat. Flupe to fioletowy stworek, który staje się towarzyszem dziecka i opowiada mu o świecie  – dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać i czytać, słuchanie drugiego języka jest kluczowe w zrozumieniu jego intonacji, melodii i znaczenia. Dzieci uczą się niezwykle szybko i chętnie, ponieważ “Fun with Flupe” to po prostu dziecinnie prosta zabawa! 

Aplikacje Helen Doron  – Helen Doron Read

Zaprojektowaliśmy własną aplikację na urządzenia mobilne (telefon, tablet) oraz stacjonarne (desktop) o nazwie “Helen Doron Read”. Jest ona przeznaczona dla dzieci w wieku 4-9 lat. Uczy ona dzieci sprawnie czytać w języku angielskim. Opracowana przez naszych ekspertów językowych pozwala dzieciom uczyć się czytać we własnym czasie i we własnym tempie. 

Podczas czytania dzieci słyszą poprawnie wypowiedziane słowa, widzą poprawną pisownię oraz ćwiczą wypowiadanie liter, słów i zdań. Aplikacja podzielona jest na trzy książeczki – czytanki: pierwsze trzy są klasycznymi czytankami. Czwarta książeczka ćwiczy czytanie, do którego konieczne jest wykorzystanie słownictwa z wcześniej poznanych historii. 

Dziecko może samodzielnie nagrać swoje czytanie – dzięki temu będzie mogło wrócić do zabawy i sprawdzić, jakie postępy zrobiło. 

Inne nasze narzędzia do nauki angielskiego:

Zapraszamy również do korzystania z naszych pozostałych aplikacji, które można pobrać App Store i Google Play:

TeenBuzz Radio – Internetowe radio dla młodzieży 

Helen Doron Internet Radio przygotowaliśmy z myślą o młodzieży i starszych dzieciach. Codziennie,  między 15:00 a 18:00 można posłuchać audycji na żywowywiadów, quizów, wiadomości, aktualności, analiz piosenek, dyskusji, żartów i oczywiście muzyki. Mówimy po angielsku i o angielskim: jego gramatyce (na wesoło oczywiście!), słownictwie, podpowiadamy jak uczyć się skuteczniej. W pozostałych godzinach powtarzane są poprzednie audycje.

Dzięki specjalnie przygotowanej do tego platformie, nasi uczniowie mogą znaleźć PenPal’a czyli kolegę/koleżankę do korespondowania spośród uczniów Helen Doron z ponad 40. krajów świata.

Kanały Helen Doron na YouTube

Kto nie ma kanału na Youtube nie istnieje – mówi stare przysłowie influencerów. Wiemy, że dzieciaki kochają przesiadywać na tej platformie, dlatego proponujemy im kilka kanałów, zróżnicowanych ze względu na wiek i stopień znajomości języka angielskiego.

Helen Doron Song Club to miejsce, w którym każdy maluch znajdzie swoje ulubione piosenki, a na Helen Doron Clips umieszczamy animacje i teledyski do karaoke. Znajdziecie tu również krótkie programy prowadzone przez dzieci i Granny Fix (znanej dzieciom z kursu Fun With Flupe), dopełnione barwnymi video klipami i tekstem.


Dla nastolatków, którzy wiecznie nie mają czasu i zawsze coś lepszego do zrobienia, przygotowaliśmy English for Teens – Helen Doron. Znajdziecie tu piosenki z kursów dla nastolatków śpiewanych m.in. przez Ellę i Benaya Doron. Helen Doron Radio Archives – to kanał na YouTube, na którym gromadzimy wszystkie nasze audycje, by uczniowie mogli ich słuchać kiedy tylko chcą.