Zostań nauczycielem Helen Doron!

Sprawdź swoje kwalifikacje do nauczania języka angielskiego.

Jedną z zagadek życia jest fakt, że ważne dla nas decyzje podejmujemy w czasie, w którym absolutnie nie jesteśmy na nie przygotowani. Tak jest z wyborem kierunku studiów, wyznaczeniem sobie celów zawodowych, pierwszą pracą.
Później lądujemy na studiach, które nudzą nas już po pierwszym semestrze – ale wiadomo, jak się zaczęło, trzeba skończyć. Pracujemy w miejscach, w których nikt nas nie docenia – ale przecież warto zostać, bo sytuacja na rynku pracy trudna.
Znamy to. Znamy takie historie. Dziś opowiemy Ci, jak niewielkim wysiłkiem zmienić swoje życie. 
Zostań nauczycielem Helen Doron

Kto może zostać lektorem języka angielskiego w szkole językowej?

Aby zostać lektorem języka angielskiego nie musisz kończyć studiów filologicznych czy lingwistycznych. Jeśli je masz – to fantastycznie!

Lektor języka angielskiego po ukończonych studiach z filologii angielskiej czy lingwistyki stosowanej to cenny kandydat na rynku pracy.

W Helen Doron jednak wiemy, że kwalifikacje do nauczania języka angielskiego mogą pochodzić z różnych źródeł.

Jeśli jesteś więc biolożką, wuefistą, managerką czy handlowcem – i kochasz język angielski – zapisz się na kurs, dzięki któremu nauczysz się swobodnie komunikować w języku angielskim.

Na pierwszym miejscu są więc uprawnienia do nauczania języka angielskiego. Ale uprawnienia do nauczania języka to nie wszystko.

Jak więc zostać nauczycielem języka angielskiego? My odpowiadamy, że lektorem języka angielskiego człowiek się rodzi, tylko nie zawsze o tym wie. 

Odkryjmy więc Twój talent. 

Jakie umiejętności powinien mieć nauczyciel języka angielskiego?

Znasz już podstawowe kwalifikacje do nauczania języka angielskiego – poznaj teraz te dodatkowe, ale w Helen Doron równie ważne.

Nasi lektorzy i lektorki to przede wszystkim Przyjaciele Dzieci. Nie wystarczy doskonała znajomość języka angielskiego.

Nie przyjmujemy do naszej szkoły ludzi, którzy nie lubią dzieci lub którzy nie chcą się nauczyć prowadzić zajęć ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb małych ludzi.

Rozumiemy, że można mieć różne preferencje i umiejętności – ale nasza szkoła powstała dla dzieci, rozwija się w bardzo określony sposób i perspektywa dziecka zawsze będzie dla nas najważniejsza.

Praca dla nauczycieli języka angielskiego w Helen Doron to wyzwanie, ale i wielka przygoda. Nauczyciel języka angielskiego w rozumieniu filozofii Helen Doron to przede wszystkim doskonały, odpowiedzialny pedagog.

Naszym lektorom języka angielskiego oferujemy wiele: doskonałe przygotowanie merytoryczne, nowoczesne pomoce naukowe, jasne zasady, dobre wynagrodzenie. Ale też oczekujemy, że lektor języka angielskiego Helen Doron da z siebie więcej, niż w każdej innej szkole językowej. 

Przeczytaj, jakie cechy powinien mieć dobry nauczyciel języka angielskiego. 

Zbudowaliśmy taki system współpracy z lektorami języka angielskiego, który obu stronom daje możliwość rozwoju, zarobku i przede wszystkim – budujących zmian.

Często spotykamy się z opinią, że praca w Helen Doron zmienia wszystko. Że pomaga przypomnieć, co naprawdę nasi lektorzy chcieli robić w życiu, zanim dowiedzieli się, że są lektorami. 🙂 

Więcej o umiejętnościach lektora języka angielskiego możesz przeczytać w tym artykule

Czy warto być nauczycielem j. angielskiego w szkole językowej?

Nie wiemy, czy warto być nauczycielem j. angielskiego w szkole językowej. Wiemy, że z pewnością warto być lektorem lub lektorką j. angielskiego w szkole językowej Helen Doron! To przewrotna odpowiedź, ale bardzo prawdziwa.

Szkół językowych jest wiele, powstają i znikają, zmieniają właścicieli, siedziby, przechodzą od trybu stacjonarnego w zdalny.

Generalnie, szkoły językowe nie cieszą się opinią najlepszego pracodawcy roku. Dlatego tak mocno postawiliśmy na to rozróżnienie – nauczyciele w szkole językowej Helen Doron pracują w spokojnej atmosferze i mogą skupić się na swojej karierze.

Nie grożą im masowe, nagle zwolnienia czy konieczność dorabiania na kilku cząstkach etatu.

Naszym nauczycielom języka angielskiego zapewnimy stałe, pewne warunki, by ich praca przynosiła satysfakcję i zarobki, a nie nudę i frustrację. 

Przeczytaj o kursach dla nauczycieli języka angielskiego

Nuda w pracy zostań nauczycielem - Helen Doron English

Jak zostać  nauczycielem angielskiego w szkole językowej Helen Doron?

Jeżeli czujesz, że grozi Ci wypalenie zawodowe lub od dłuższego czasu czujesz, że nie realizujesz się w swojej pracy – napisz do nas.

Jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, rozwinąć się, poznać nowych, fantastycznych ludzi pełnych pasji i dobrej energii – Helen Doron stoi otworem. Zobaczysz, że jesteśmy szkołą językową inną niż inne. Jeśli już wiesz, że Helen Doron może być miejscem dla Ciebie, zgłoś się do nas.

Kandydaci na stanowisko lektora języka angielskiego przechodzą intensywny kurs z metody Helen Doron. Szkolenie trwa 5 dni. Kursy są prowadzone przez cały rok w wielu różnych miastach w Polsce i za granicą.

W czasie szkolenia dowiesz się, na czym polega metoda Helen Doron English. Poznasz filozofię, założenia oraz pomysły na pracę z dziećmi w różnym wieku.

Szkolenie jest bardzo intensywne i z pewnością odpowie Ci na pytanie, czy nadajesz się do tej pracy. 

Szkolenie podzieliliśmy na dwa bloki: wprowadzenie, które trwa dwa dni i które pozwoli Ci głęboko zastanowić się, czy praca lektora języka angielskiego na pewno Ci odpowiada.

Kolejne 3 dni to kurs intensywny: poznasz nasze materiały, metodykę, sposób działania. I coś czujemy, że zostaniesz z nami do końca 🙂

Zostań nauczycielem Helen Doron!