Nazwy zwierząt po angielsku to wiedza, którą przekazujemy już najmłodszym uczniom w czasie naszych kursów. Na kursie Baby’s Best Start maluchy poznają podstawowe zwierzęta po angielsku, czyli pies po angielsku to a dog, wąż po angielsku to a snake, zaraz za nim żółw po angielsku to a turtle. Kilkulatki uczą się, że: kot po angielsku to a cat, mysz po angielsku to a mouse, a krowa po angielsku to a cow.

Poznają takie słówka jak: a pelican, a black bird, a goldfinch, a house sparrow, a magpie, a parrot. To nie wszystko. Kiedy uczymy na przykład jak jest pies po angielsku czy kot po angielsku, podajemy dzieciom skojarzenia dźwiękowe: a dog/a hog lub a cat/a bat. Wykorzystujemy mnemotechniki, by uczniowie zapamiętywali więcej i szybciej. 

Na kursie Toddlers Best Start wkraczamy w bardziej skomplikowane słownictwo: a frog, a kangaroo, a bear , a hare, a duck, a fish, a fox, an ant, a sheep, a pig, a butterfly, a caterpillar; zajmujemy się poszczególnymi działami taksonomii zwierząt: 

insects: a ladybird, a beetle, a long-horn beetle, a clawwarm, a click beetle, a scarab, a rhinoceros beetle, a green tiger beetle, a firefly, an asian ladybird, an acorn weaver; 

birds: a blue jay, a robbin, a blackbird, a purple finch, a cardinal, a toucan, a blue mockingbird, a parakit; 

butterflies: a large white butterfly, a peacock butterfly, a monarch butterfly, a red admiral butterfly, a painted lady butterfly; 

dogs: a poodle, a great dane, a siberian husky, a boxer, a golden retriever, a labrador, a maltese, a pug.

Jak widzisz, wchodzimy również w konkretne gatunki zwierząt, czyli uczniowie wiedzą już nie tylko, jak jest motyl po angielsku, ale także potrafią nazwać ich odmianę, czyli na przykład bielinek kapustnik. 

Na kursie Jump with Joey, przeznaczonym dla dzieci szkół podstawowych, uczniowie poznają nowe, ale i powtarzają wcześniej poznane słówka jak: a hen, a rooster, a horse, a donkey, a duck, a sheep. Dzięki temu zapadają one w pamięć już na stałe.

Z kolei na kursie Paul Ward’s Adventures rozmawiamy o środowisku życia zwierząt (habitats). Wiemy w jakich warunkach żyją różne zwierzęta. Potrafimy też nazwać ich części ciała:

kopyta po angielsku – hooves

skrzydła po angielsku – wings

ogon po angielsku – tail

rogi  po angielsku – horns

pióra po angielsku – feathers

łuski po angielsku – scales

wymiona po angielsku – utters

wibrysy po angielsku – whiskers

Słowniczek: zwierzęta po angielsku

pies po angielsku – a dog

kot po angielsku – a cat

królik po angielsku – a rabbit

chomik po angielsku – a hamster

mysz po angielsku – a mouse

wąż po angielsku – a snake

tygrys po angielsku – a tiger

słoń po angielsku – an elephant

wiewiórka po angielsku – a squirrel

kurczak po angielsku – a chicken

niedźwiedź po angielsku – a bear 

żółw po angielsku – a turtle (żółw morski) / a tortoise ( żółw lądowy)

biedronka po angielsku – a ladybird

dzik po angielsku – a boar 

jeż po angielsku – a hedgehog

owca po angielsku – a sheep

ptak po angielsku – a bird

sarna po angielsku – a roe

papuga po angielsku – a parrot

motyl po angielsku – a butterfly 

krowa po angielsku – a cow

bocian po angielsku – a stork

Przy okazji nauki słownictwa związanego ze zwierzętami, zerknij do artykułu o tym, jak są dni tygodnia po angielsku, zobaczysz, jak łatwo je zapamiętać na zasadzie skojarzeń!

W czasie wakacji nauka słówek takich jak zwierzęta po angielsku może wydawać się trudniejsza, jednak nic bardziej mylnego. Idźcie do lasu lub na łąkę. Sprawdzajcie w atlasie przyrodniczym nazwy ptaków, motyli. To wspaniała, pouczająca zabawa – dla małych i dużych. A jeżeli zostaniecie w domu, obejrzyjcie razem seriale do nauki angielskiego, one również są źródłem naturalnie przyswajanego języka angielskiego.